ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SULU POLİTİKALAR MELİH’İ GÖTÜRECEK! / Yıldıray Çiçek 2733 okunma - 9-Agustos-2007 Persembe
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek’in 22 Temmuz seçimleri sonrası yaşanan su krizi ile belediyecilik açısından maskesi iyice düşmüştür.

Belediye Başkanlığının gerekleri ile ilgilenmek yerine kendisini siyaseti yönlendirmeye veren, oturduğu makam koltuğunda popülist yaklaşımlarla halkın gözünü boyayan İ.Melih Gökçek’in, 14 yıllık belediye başkanlığının sonuna gelindiği artık Ankara’da ortaya çıkan su krizi ile daha iyi anlaşılmıştır.

Ankara sokakları, caddeleri elinde su bidonları ile gezen vatandaşla dolmuştur.

Elinde su bidonları ile gezen vatandaşlar, artık belediye binası önünde toplanıp, protesto gösterileri yapıyorlar ve “Gökçek boş durma, bidonları doldur”, “Gökçek gidecek, sular akacak”, “Gökçek boş durma bize su getir” şeklinde sloganlar atıyorlar.

Uzman ve yetkililerce uyarılmasına rağmen yaşanan su krizine yönelik hiçbir tedbir almayan ve bu konuda somut proje ortaya koymayan İ.Melih Gökçek, sulu politikaları ile Ankara’yı susuzluğa mahkûm etmiştir.

Ve şimdi “işimiz Allah’a kaldı”, şeklinde işin içinden sıyrılmaya çalışmaktadır.

Bunlar tüm başarısızlıklarının faturasını Allah’a kesmeyi alışkanlık haline getirdiler. Sen yıllardır, Ankara’nın makyajı ile uğraş, tek bir olumlu iş yapma, sonra da kalk kendi başarısızlıklarını Allah’a fatura etmeye kalk. İ. Melih ve benzerlerinin yaptığı tek iş işte budur.

Yazın ortasında, oy uğruna 2 milyon kişiye kömür dağıtan AKP iktidarı, kendine bağlı bir belediye döneminde, yazın ortasında Ankara’yı susuz bırakmıştır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koskoca şehri felç etmiştir. Hesapsız ve kitapsızca karar alıp tasarruf için su kesintilerine başladıkları günlerde de, beceriksizlikleri yüzünden patlayan su boruları ile de olan suyu da sokaklara boşaltmışlardır.

Tasarrufu bile ellerine-yüzlerine bulaştırmışlardır.

22 Temmuz seçimlerinden önce, kanal kanal gezip, siyasi mühendisliğe soyunan ve bu yönde açıklamalar yapan İ.Melih Gökçek, Ankara’yı mahkûm ettiği susuzluktan sonra ortada fazla görünmemeye gayret göstermektedir.

İ.Melih Gökçek’in makyajı, patlayan su boruları ile birlikte akıp gitmiştir.
Kömürle, makarnayla ve çocuklara oyuncaklarla kandırdığı halkı, bu susuzluk karşısında nasıl kandırmayı düşünüyor acaba?

14 yıllık belediye başkanlığı döneminde alt geçit, üst geçit yapmaktan öteye gidemeyen İ.Melih Gökçek, Türkiye’deki tüm belediyeler su konusunda yıllar öncesinden tedbir alırken, İ.Melih Gökçek sadece halkın gözünü boyayan şovlar yapmıştır. Karakteri icabı da bu şovlarından taviz vermeden tavrını sürdürecektir.

İ.Melih Gökçek’e duyulan tepki, gazete manşetlerini ve televizyon ekranlarını kaplamıştır.

Ankara halkı isyan etmektedir. İnsan için su her şey demektir. Su hayattır. O yüzden İ.Melih Gökçek’e duyulan tepki tüm Ankara’yı kaplamış durumdadır.

Yaklaşık 2 yıl sonra yapılacak yerel seçimlerde, İ.Melih Gökçek’in 14 yıllık beceriksizliği bu sefer bedel ödeyecek gibi görünmektedir.

Siyaset hayatı da zikzaklarla dolu olan İ.Melih Gökçek hem belediye başkanlığındaki beceriksizlikleri hem de AKP içinde aklınca dengeler oluşturmaya çalışmasından sonra, önümüzdeki dönem aday gösterilmeme ihtimali de oldukça yüksektir.

Geçtiğimiz günlerde Erkan Mumcu kendisi ile yapılan bir röportajda kendisi ile görüşen İ.Melih Gökçek’le ilgili bazı açıklamalar yapmıştır.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu “ben kamuoyunun bilmek hakkı olan her şeyi söylüyorum. Tayyip Erdoğan’ın aleyhinde, Abdullah Gül’ün lehinde konuştu.” Şeklinde açıklama ile İ.Melih Gökçek’in Recep Tayyip Erdoğan’ın aleyhinde olduğunu belirtmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan, kendi aleyhinde daha önce de konuşmasına rağmen İ.Melih Gökçek’i AKP’ye kabul edip, aday göstermişti. Bu sefer yine hoşgörülü olacak mı bekleyip, göreceğiz.

İ.Melih Gökçek ne yandan bakılırsa bakılsın zor durumdadır. Kendisine yönelik muhalefet, hem partisi içinde, hem halk nazarında günden güne artmaktadır.

Görünen tek şey bu sulu politikalar İ.Melih Gökçek’i götürecektir.

Makyajları dökülmüş, gerçek yüzleri ortaya çıkmıştır.

Özellikle su konusundaki başarısızlığı sebebiyle, İ. Melih Gökçek derhal istifa etmelidir. Bu “siyasi ahlakı” göstereceğini hiç sanmıyorum. Bildiğim bir şey var ki, İ. Melih Gökçek Ankara halkı tarafından yapılacak ilk seçimde sandıkta boğulacaktır.

Makaleyi Hemen Yorumla