ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BEYNİ İPE DOLANANLAR / Yıldıray Çiçek 8498 okunma - 14-Eylül-2007 Cuma
Bir "ip" tartışmasıdır sürüyor… MHP Lideri Dr.Devlet Bahçeli'nin 22 Temmuz seçimleri öncesinde, durduk yere APO'nun idamı tartışması başlatan ve gittiği İç Anadolu Bölgesi'ndeki mitinglerde, bu konudan yola çıkarak, MHP'yi suçlayan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik, Erzurum'da gerçekleşen MHP mitinginde "Tek başına iktidar olan sensin. Neden asmadın? Oğluna gemi alacak kadar paran var da onu asacak kadar ip mi alamıyorsun? Haydi, şimdi as." Sözlerini kullanarak, sembolik olarak fırlattığı ip, gündemdeki yerini koruyor.

MHP'yi eleştirmek isteyenler, sözü döndürüp, dolaştırıp "ip" konusuna getiriyorlar.

22 Temmuz seçimlerinden önce ve sonra bazıları "Devlet Bahçeli, ipi attı MHP oy kaybetti","Atılan ip, Abdullah Gül'ü kuyudan çıkarmak için atılmış" şeklindeki yorumlarla, MHP'yi eleştiriyorlar.

Erzurum'da MHP Lideri Dr.Devlet Bahçeli tarafından atılan ipin sembolik tek anlamı, APO'nun idamı konusunda haksız yere tartışma başlatan Recep Tayyip Erdoğan'a cevap niteliğinde olmasıdır. O ipin atılmasının başka hiçbir anlamı yoktur.

MHP Lideri Dr.Devlet Bahçeli, Erzurum'daki MHP mitinginde, Apo'nun Türkiye'ye getirilip, İmralı'ya konma tarihini, saatini, Apo'nun yargılanma sürecinde yaşananları, idamın kaldırılması konusunda hangi partinin, nasıl tavır aldığını tek tek izah ederek, "MHP bütün bunlara rağmen asamadı, sen tek başına iktidarsın buyur sen as" şeklindeki tavrını, anlamak istemeyenler ve anlayıp işine gelmeyenler, konuyu saptırmaktan öteye geçmemektedirler.

"Devlet Bahçeli, ipi attı MHP oy kaybetti" şeklinde propaganda yapanlar, bunu Apo'nun idamı tartışmalarında haksız gördükleri için mi yapıyorlar?

Eğer öyle görüyorlarsa, bu tartışmalar içindeki AKP'nin oy artışını ne ile izah ediyorlar?

AKP, bu tartışmalar içinde konuşamayacak kadar sicili bozuk bir parti iken, MHP idam ve ip tartışmalarından oy kaybediyorsa, AKP'nin "Sayın Öcalan'lı" saygılı tutumu, onun kavramlarını kullanması, idamı kaldırma oylamasında "evet" oyu vermesi, Apo'yu İmralı'dan bile çıkartacakken yakalanması, PKK'nın DTP'nin olmadığı yerlerde AKP'ye oy verme çağrısı ortada iken, AKP oyunu nasıl artırıyor?

"Devlet Bahçeli, ipi attı MHP oy kaybetti" sözünün karşılığı, AKP'nin oy yükseltmesi mi olmalıdır?

O mantığa göre AKP'nin barajı bile geçememesi gerekmiyor mu?

Türk Milleti, üzerine düşen herşeyi yaptığı halde MHP'ye sahip çıkmıyor da, AKP'nin bunca yanlışı olmasına rağmen ona mı sahip çıkıyor?

İnsanlardaki mantığı anlamak imkânsız…

Bu anlaşılmaz, akla ve mantığa sığmayan anlayışı Türk milliyetçiliği bünyesine taşımak isteyenler, bir an önce akıl ve mantıkla tanışmalıdırlar. Aksi takdirde bundan sonra yaşanacak olaylarda da, Türk Milliyetçilerine ayak bağı olmayı sürdürürler…

Doğruyu yanlıştan, iyiyi kötüden ayırma iradesinin adı Türk Milliyetçiliğidir.

Eğer bu iradede aksaklık yaratan varsa, yaptığı hizmet değil, külfet olmaktadır.

"İp" tartışmalarında ötekiler gibi konuşan ve onlar gibi kavrayanlar, isteyerek yahut istemeyerek MHP düşmanlığı yapanlardır.

Beyni ipe dolananlar, artık bu düğümü çözmelidirler.

MHP, 22 Temmuz seçimlerinin kendi şartlarına baktığımızda en başarılı partilerinden birisi olmuştur. Türk milleti, MHP'ye muhalefet görevini vermiştir. MHP'nin önü bundan sonra daha açık görünmektedir.

MHP'nin önüne ip çekmeye çalışanlar, yanıldıklarını çok kısa zamanda anlayacaklardır.

Makaleyi Hemen Yorumla