ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
GÖNÜL SEFERBERLİĞİ / Yıldıray Çiçek 14845 okunma - 18-Eylül-2007 Sali
Türk medyası içinde utanılacak ve milletimize ihanet olacak bir şekilde yabancı istihbaratlarla olan ilişkiler ile yabancı devletlerin fonlarından beslenen 'kiralık kalemler' tartışması, öteden beri yapılmaktadır.

Bu konudaki haklılıklar, milli birçok meselede kendini hissettirmektedir.

Kıbrıs, Kerkük, Musul, özellikle Türkiye'nin Güneydoğusunda hareketlenen bölücülük akımları, misyonerlik çalışmaları, ekonomi, kültür gibi milli ve dini birçok konuda kuşatılan Türkiye'de, kuşatmayı yapanların yanında yer alan bazı medya mensuplarını görüyoruz.

Medya, emperyalizmin o ülkede yerleştirilmesi için ne kadar etkili ise, o ülkeden emperyalizmin her kolunun sökülüp atılması noktasında da o derece etkilidir.

Çünkü herşey, şuurların kontrol altına alınması ile alakalıdır. Emperyalizm, fiziki işgallerden önce beyin işgalleri ile hâkimiyet kurmaktadır.

İşte bu yüzden, Türkiye'den yana olan görsel ve yazılı medyaya çok büyük görev düşmektedir.

Milleti millet yapan unsurları koruma noktasında medya üzerine düşen görevleri yapmazsa, millet olma özellikleri bir bir yıpranacaktır.

Türkiye, bugün çok yönlü saldırılar yaşarken, medya alanında bu saldırıları tam manası ile püskürtecek bir mekanizma eksikliği vardır.

Medyadaki 'ötekiler', kurdukları holdingler ile emperyalizmin sac ayağı olarak hizmet sunarken, Türk milliyetçiliği ölçüsünde hizmet veren yayın organları ise buna karşı direnmektedir.

Her zorluğa rağmen, Türk milletinin menfaatleri ve onun varlığının korunması için canla-başla mücadele vermektedir.

Bu mücadelenin bayraktarlığını yapan, 30 yıllık bir geçmişe sahip olan, yaklaşık 7 yıldır da köşe yazarlığı yaptığım Ortadoğu Gazetesi de imkânlarını zorlayarak bugüne kadar Türk vatanının sigortası, Türk milleti'nin sesi olmuş ve olmaya devam etmektedir.

Türk milliyetçiliği çizgisinde, yıllardır korkusuzca ve büyük bir cesaretle mücadele veren Ortadoğu Gazetesi, şimdi de Türkiye'deki kuşatanların zincirlerini kırmak için bir atılım içindedir. Bu atılımda okuyucuya da çok büyük sorumluluklar düşmektedir.

Ortadoğu Gazetesi'nin diğer gazeteler arasında bulunduğu tiraj sıralaması, maalesef Türk milliyetçilerinin ayıbı durumundadır.

Bu ayıp, ülkücü esnafın, ülkücü iş adamının, ülkücü öğrencinin, ülkücü öğretmenin, ülkücü sendikacının, ülkücü derneklerin, ülkücü sanatçının velhasıl Türk milliyetçiliğine her alanda gönül veren herkesindir. Eksiklikleri Ortadoğu Gazetesi'ne yükleyip, sahip çıkmamak tasvip edilecek bir davranış olmayacağı gibi, sahip çıkarak eksikliklerini kapatmak da en uygun davranış olacaktır.

Türk milliyetçiliğinin sesi, soluğu olan Ortadoğu Gazetesi, etki alanını genişletmek için bu sahiplenmeyi doğal olarak beklemektedir.

Emperyalist güçler, bölgemizde "Büyük Ortadoğu Projesi" adı altında işgaller gerçekleştirip, Türkiye'yi de tehdit altında bırakırken, medya içerisinde Türk milletinin şuurunu her daim açık tutacak, Türk milletine milli bir yol haritası verecek, 'Büyük bir Ortadoğu Gazetesi'ne ' ihtiyaç vardır.

Her yazarının kalemi 'milli bir silah' olan Ortadoğu Gazetesi, Türk milletinin yanındadır. O halde Türk milleti de bu samimiyeti karşılıksız bırakmamalıdır.

Mazisi, şehit yazarları ile kutsallaşmış, milli değerlerimize, milli kültürümüze bağlılığı en yüksek noktada olan Ortadoğu Gazetesi büyümeli ki, Türkiye'nin düşmanları karşısında gücüne güç katsın...

Her Türk'ün, her Türk milliyetçisinin elinde Ortadoğu Gazetesi olmalı, onu okumalı ve okutmalıyız.

Bu bir kampanya değil, gönül seferberliğidir. Gönülleri birleşenlere selam olsun...

Makaleyi Hemen Yorumla