ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ÇOCUKLAR GEMİCİKLER TAYYİP AMCANIZDAN / Yıldıray Çiçek 6184 okunma - 7-Nisan-2008 Pazartesi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üç çocuk işine öyle taktı ki, gezdiği her yerde bu konu üzerinde ısrarla duruyor.

Genç nüfusa sahip olmak konusu düşünüldüğünde mantıklı gelebilecek bu çağrının, Türkiye’nin mevcut ekonomik şartları düşünüldüğünde mantıklı bir yönünü bulabilir misiniz? Türkiye’nin bu şartlarında, böylesi bir çağrı, ancak kömür, makarna ve çeşitli gıda maddeleri yardımı ile AKP’ye oy potansiyeli oluşturmaktan başka bir manzara oluşturmaz. Genç nüfusa sahip olmak elbette ülkemiz için bir avantajdır, ama AKP zihniyetinin Türkiye’yi getirdiği ortam ve yönetme biçimi düşünüldüğünde “üç çocuk yapın” çağrısının samimiyeti sorgulanması gerekir.

Türkiye’de ekonomik çöküntü yaşanıyor, bu sebeple toplumsal buhran zirve yapmışken, Recep Tayyip Erdoğan, herhalde doğacak her çocuğun kaderinin, kendi çocuklarının kaderi gibi olacağını sanıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Ben kendim af edersiniz evlendiğimde çok zengin bir ailenin çocuğu olarak evlenmedim. Ben de orta tabaka bir ailenin çocuğu olarak evlendim. Şu anda sakın ha doğum yapmayın diyenler, bakın açık ve net söylüyorum, bu ülkenin geleceğini düşünmüyorlar.” sözleri ile “üç çocuk” çağrısına karşı çıkanları eleştiriyor.

Recep Tayyip Erdoğan, zengin bir ailenin çocuğu olarak doğmasa da, şuan Türkiye’nin en zengin siyasileri arasındadır.

Bırakın Türkiye’yi, dünyanın en zengin devlet ve hükümet başkanları sıralamasında üst sıralarda olduğu bile söyleniyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsı ve ailesi için bir problem yok, kendilerinin tuzu kuru tabi…

“Maaşımla geçinemiyorum, çocuklarımı burslu okutuyorum” sözünü kullandıktan tam iki yıl sonra burslu okuttuğu o çocuğuna trilyonluk gemiler, villalar aldı. Kendisi gemi yerine, ’gemicik’ diyor, villalara da sanırım ‘villacık’ diyordur.

3 çocuk konusunda Recep Tayyip Erdoğan’a göre bir sıkıntı yok, mesele o çocukları bu ekonomik şartlarda yapacak Türk toplumundadır.

AKP’nin işine gelen, Türk milletinin nüfusunun yoksul olmasıdır. Çünkü yoksulu, devletin imkânları ile siyasi ranta dönüştürme yeteneği AKP’nin en kabiliyetli olduğu alandır. Devletin parasını kullanarak, yazın kavurucu sıcağında ve seçimlerden önce yoksullaştırdığı milyonlarca insana kömür dağıtarak, oy avcılığı yapmıştır.

Ülkenin iç ve dış borcu iki katına çıkmış, her gün yüzlerce işyeri kapanıyor, işsizlik had safhada, yolsuzluk ve rüşvet adeta meşru bir hal halini almış, suç işlenme oranları buna bağlı en yüksek seviyeye çıkmış, cezaevlerinde yer kalmamış ve bu yüzden af tartışmaları yeniden başlatılmış, ampul tarikatı gibi yeni bir zengin sosyal yapı oluşturulmuş,”benden olmayan yansın” anlayışı Türkiye’ye hâkim düşünce olmuş, sanki başka hiç bir problem kalmamış gibi, sanki ülkenin sorunları “çocuk yapılmayışından gibi”, Başbakan avazı çıktığı kadar bağırıyor: “Üççç çocukkkk yapınnnn”.

Emrin olur yapsınlar da, bu çocuklara bakmak, yetiştirmek ve geleceklerini garanti altına almak adına bugüne kadar ne yaptın? Doğacak her çocuğa da, çocuklarına aldığın gibi, “gemicik, villacık” alma garantisi veriyor musun Sayın Başbakan?

Planlanmamış sosyal hayat ortamı, doğacak her çocuk için zehir ve çileli bir hayattır. Recep Tayyip Erdoğan, hükümetinin hazırladığı zehir hayata çocukları davet etmektedir.

Sayın Başbakan, sizin çocuklarınızın trilyonluk gemileri, trilyonlar için yürür ama bu “üç çocuk” çağrılarınız “lafla peynir gemisi yürümez” sözü ile izah edilir ancak…

Refah seviyesine ulaşmış, çağın şartlarını yakalamış, her yönden kalkınmış 100 milyonluk, bölgesinde lider ülke Türkiye özlemi, Türk milliyetçilerinin ülküleri arasındadır. Nüfus artışına bizler, bu pencereden bakıyoruz ve bunun şartlarının oluşturulmasını savunuyoruz.

Ya AKP ne yapıyor, Türkiye’nin tüm milli değerlerini satıyor, buna rağmen Türkiye’nin iç ve dış borcunu iki katına çıkarıyorlar, halk yoksullaşırken, kendileri ve yandaşları Türkiye’nin ve dünyanın en zengin insanları oluyorlar ama o evine ekmek götüremeyecek hale getirdikleri insanlara “üç çocuk” çağrısında bulunuyorlar…

Sayın Başbakan, sizdeki siyasi talih toplumun her ferdinde yok, senin çocukların triyonlar içinde gemisini yüzdürür ama milletin evlatları süt parasını bulamaz.

O yüzden bu çağrının yerini bulmasını istiyorsan, her çocuğa gemicik garantisini de vermeni bekliyoruz…

Haydi, çocuklar sıraya geçin, Tayyip Amcanız size de gemicikler alacak…
Makaleyi Hemen Yorumla