ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
OBJEKTİF OLAMAYAN VE TAKINTISINI TERKEDEMEYENLER / Yıldıray Çiçek 4811 okunma - 9-Nisan-2008 Çarsamba
Dün Üniversitelerde yaşanan olaylarla ilgili “Sağ-Sol Kavgası değil, PKK Saldırıları var” başlıklı bir yazı kaleme alarak medyanın bazı kesimlerinin PKK’lıları koruma gayretine dikkat çekmiştim. Bu gayret, MHP takıntısı, Ülkücü alerjisi olan kişilerde halen devam etmektedir.

Yaşanan olayları sebep-sonuç ilişkisinde objektif bir şekilde değerlendirmeyip, takıntılı düşünceleri ile sebebini de, sonucunu da Ülkücülere mal etmeye çalışan bir zihniyet, fırsat bu fırsat diyerek, köşelerinden yine MHP’ye nefret yüklü beyinleri ile saldırıya geçtiler.

Bunlardan birisi de, MHP’ye akıllar vermeye, eleştirmeye çalışan kerameti kendinden menkul Hürriyet Gazetesi yazarı Mehmet Y.Yılmaz’dır. Bu kişi bir süre önce de “MHP niye CHP gibi davranmıyor” mantığıyla eleştirmeye kalkışmış, köşemizden hak ettiği cevabı alınca suçüstü yakalananlar gibi pısmıştı. Şimdi Akdeniz Üniversitesindeki olayları bahane ederek aklınca yine MHP’ye saldırmaya çalışmış. Çok satan gazetede yazınca kendini alemle-cihan sanan bu “içi boş kaleme” yine bir kaç kelam etmek farz oldu.

Mehmet Y.Yılmaz, Akdeniz Üniversitesi’nde meydana gelen olayları değerlendiren yazısının başlığını “MHP sempatizanı olmasına hiç şaşırmadım” şeklinde atarak, MHP’yi genelleme bir suçlu toplanma merkezi olarak göstermeye çalışmıştır.

Mehmet Y.Yılmaz’ın Akdeniz Üniversite’nde yaşanan olayları değerlendirirken, PKK yandaşlarının kavgaları başlatan, saldıran, öğrencileri kovalayan taraf olduğunu hiç vurgulamadan, direkt MHP’yi hedef almak için, kurnazlık yapmasının bir art niyet yaklaşımından başka bir şey olması düşünülemez. Mehmet Y.Yılmaz, söz konusu MHP ve Ülkücü Hareket olunca bu art niyetini sınırsız kullanmaya kalkması, ondaki takıntıyı göstermeye yetmektedir.

Mehmet Y.Yılmaz, yazı içerisinde MHP Lideri Sayın Dr.Devlet Bahçeli’nin bu tür konulardaki hassasiyetlerini vurgulamış vurgulamasına ama “MHP sempatizanı olmasına hiç şaşırmadım” başlığı ile yazısına başlaması, MHP’yi genelleme bir suçlu potansiyeli olarak işaretlemek olarak algılanmaktadır. Bu yazısı ile topluma böyle bir MHP profili çizmeye çalışmıştır. Ama Mehmet Y.Yılmaz, yazısı içerisinde kullandığı ifadelerle ve olaylara taraflı yaklaşımı ile adeta bakarkör davranmıştır.

Çünkü Mehmet Y.Yılmaz’ın başka türlü davranmasına zihin yapısı müsaade etmemektedir. PKK’lıların bu olaylarda yaptıklarını, bir kelime ile dahi vurgulamayıp, MHP’ye tüm suçu yıkmaya çalışması, dolaylı olarak PKK’yı korumaktır.

Zaten bu tür yazarların gözünde özgürlük, demokrasi kavramları ile korunması gereken PKK’lılardır.

Ülkücü gençliği tarif ederken kullandığı “Adeta askeri bir disiplinle yönetilen, otoriteye ve kaba güce tapan, kulakları hamasetle doldurulmuş, düşünmeleri pek de hoş karşılanmayan, ezberletilenle yetinmeleri istenilen bir gençlik örgütünün dünyanın her yerinde vereceği ürün budur.” şeklindeki yakışıksız ve iftira yüklü cümleleri, Mehmet Y.Yılmaz’ın da beyninden nasıl ürünler çıktığını göstermektedir.

Ülkücü gençlerin eksiği ve yanlışları olabilir ama asla Mehmet Y.Yılmaz’ın bu ölçüsüz, izansız iftiralarının muhatabı olamaz… Türk milliyetçilerinin Lideri Sayın Dr.Devlet Bahçeli’nin ilkeleri, hedefleri Ülkücü Gençliği her türlü kötülükten korumakta ve ideal bir gençlik profili yaratmak için vermiş olduğu mücadele, onları geleceğe hazırlamaktadır.

MHP Lideri Sayın Dr.Devlet Bahçeli’nin bu konulardaki hassasiyeti, titizliği ortadadır. Keza bu çizgide faaliyet yürüten Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Harun Öztürk’ün mücadelesi bu yönde iken, Mehmet Y.Yılmaz gibilerin çürük elmalar varsa bile, bunu, sağlam yapıyı imaj noktasında bozmak için kullanmasına kimse müsaade etmez. Mehmet Y.Yılmaz, olayların gerçek yönlerini yanlı davranarak saptırmaktadır.

Mehmet Y.Yılmaz’ın, niyeti eğer gerçekten gençliği bu tür olaylardan korumak olsa idi, Üniversitede yaşanan olayları PKK’nın sistemli bir şekilde nasıl planlayıp, uyguladığına da değinirdi. Ama yok, o Ülkücü Harekete, MHP’ye nasıl kötü bir imaj çizerim, onun kaygısındadır. MHP’nin başında Devlet Bahçeli gibi bir Lider varken, bu hormonlu bir şekilde dışarıdan yaratılmaya çalışılan imajlar asla tutmaz.

Mehmet Y.Yılmaz ve benzerlerinin niyeti belli ama objektif olmasını bilenler gerçekleri tüm çıplaklığı ile görmektedir. Görmeyenler utansın…

Mehmet Y. Yılmaz’a “PKK’nın olayları körüklemesine hiç değinmemesi” onun beyninin nasıl çalıştığına bir örnek değil mi?
Makaleyi Hemen Yorumla