ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
301.MADDE KONUSUNDA MİLLİ DİRENİŞ / Yıldıray Çiçek 7656 okunma - 17-Nisan-2008 Persembe
Avrupa Birliği istiyor diye Türklüğe hakareti, aşağılamayı serbest bırakmaya çalışan bir zihniyet, Türk Devleti'nin en yüksek makamlarını işgal ediyor.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan yıllardır siyasi hayatlarında, Türklükle kavga ettikleri yetmiyormuş gibi, şimdi bu uğraşılarını kanunlarla oynayarak resmileştirmeye çalışıyorlar. Utanmıyorlar, yüzleri kızarmıyor ve alenen Türklüğe karşı hakareti, aşağılamayı serbest bırakmaya çalışıyorlar.

301.maddenin içeriği belli, anlamı belli olmasına rağmen, AKP iktidarı ve AKP iktidarı ile uyum içinde çalışan Cumhurbaşkanı bu maddenin önemini ortadan kaldırma gayretini, öylesine iştahla yerine getirmeye çalışıyorlar ki, bunların Türklükle olan dertlerinin neden bu derecede olduğunu bir türlü izah edemiyoruz. Bunları Türk siyasetinde bildim bileli, tek dertleri var, tek kavgalı oldukları var, o da Türklük… Aksini iddia edecek olan var mı? Zaten İslamcı kimliklerinin de sahte olduğu tamamen ortaya çıktı.

Bunlara en güzel cevabı, Salı günü grup toplantısında MHP Lideri Sayın Dr.Devlet Bahçeli "Ne Türklükten Vazgeçeriz, Ne Müslümanlıktan Cayarız" sözleri ile verdi.

301.konusunda, Türk milleti artık AKP'nin gerçek yüzünü tamamen görmüştür. AKP'nin, milli ve manevi kimliğimizin ortadan kaldırılması için taşeron olarak görevlendirildiği, 301.madde konusunda anlaşılmadıysa, daha nasıl anlaşılacaktır?

MHP yapmış olduğu muhalefet ile anlamayanlara da ulaşmak için büyük bir propaganda çalışmalarına başlamıştır.

MHP'nin 301.konusunda hazırlamış olduğu broşürler, reklam filmleri bu alanda çok büyük başarılara imza atıp, hedefine ulaşacaktır. MHP'nin hazırladığı o reklam filmi ilk etapta ATA TV, BENGÜ TÜRK TV, ART ve Kanal B kanallarında yayınlanmaya başladı. 301.madde ile ilgili hazırlanan o reklam filmlerini mutlaka herkes izlemelidir. O filmler, milli duygu ve refleks yaratacaktır.

MHP aynı zamanda www.kimrahatsız.com isimli İnternet sitesi kurarak da,bu propagandalarını geniş bir alana yaymaya çalışmaktadır. Bu konuda her milliyetçi-ülkücü canlı propaganda aracı olarak, bu filmlerin izlenmesini sağlamalı, yaptırılan broşürlerin her kesime ulaştırılması gerçekleştirilmelidir.

MHP'nin muhalefeti, Türkiye için çok önemlidir.

MHP, her konuda olduğu gibi,301.madde konusunda da ortaya koyduğu muhalefet gerçekten gayet mantıklı ve Türk kimliğini korumak açısından olmazsa olmaz bir karşı çıkıştır.

MHP Lideri Dr.Devlet Bahçeli'nin MHP Grup toplantısında konuşmasının son bölümünde söylediği "Bilinmelidir ki, kısır ve ucuz hesaplar ve dayatmalarla kendi milletine saygı göstermekten ve onun şerefini savunmaktan imtina edecek olan bir parlamentonun, başka milletler nazarındaki saygınlığını korumak ve onlardan kendisine hürmet edilmesini beklemek nafile bir çaba olacaktır. Bu nedenle, Milliyetçi Hareket aziz milletimize yönelik böyle bir suikastın içinde asla ve asla yer almayacak, bu teklifle sonuna kadar mücadele edecektir. Buradan yanlış bir hesap için olanlar bunu asla gözden uzak tutmamalıdır. Bilinmelidir ki, Türk milliyetçileri bu gafleti ve işbirlikçi tavrı hiç bir zaman unutmayacaklar, milletimizin partimize tek başına iktidar nasip ettiği bir dönemde Türklüğün hak ettiği iltifatı yeniden yasa maddesi haline getirecek, bu dönemin sorumlularından büyük Türk milleti adına mutlaka hesap sorulacaktır." sözleri, MHP'nin 301.madde konusunda milli direnişin tek kalesi olacağını göstermiştir.

301.madde konusundaki AB eksenli düşünceler, sıradan ve iyi niyetli görülebilecek düşünceler değildir. O yüzden milli kimliğe karşı açıktan başlatılan bu saldırılar karşısında, Türk milleti MHP'nin safında yer almalıdır.

AB, AKP, PKK, DTP ve çevrelerle bağlantılı lobiler, işbirlikçiler 301.madde kaldırılsın diye propaganda yapıyorsa, bunların karşısında milli direniş gösteren MHP'nin yanında saf tutmak, milli bir görevdir. Bu görevi yerine getirmezsek, milli kimliğimiz hainlere kurban edilecektir.
Makaleyi Hemen Yorumla