ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ABD-AB'YE HİZMET EDEN DESTEĞİ ONLARDAN BEKLER / Yıldıray Çiçek 6043 okunma - 24-Nisan-2008 Persembe
AKP, hakkında açılan kapatma davası sebebiyle, ABD-AB kapısını aşındırmaya ve arkasına desteği buralardan almaya çalışmaktadır. O kapılarda doğan bir partinin de, buralardan destek bulmaya çalışması kimseyi hayrete düşürmemelidir. AKP aslına uygun bir girişim içindedir. Kaldı ki, AKP'ye açılan davanın iddianamesi içinde yabancı ülkelerin projelerine (BOP) taşeronluk yaptığı suçlaması vardır. AKP ise bu suçlamayı bugüne kadar gururla sahiplenmiştir.

O yüzden AKP'nin ABD ve AB'den destek istemesi kendi doğasına, dokusuna uygundur. Millet iradesinden bahseden AKP'nin, ABD-AB iradesine sığınması ise her zaman yapmış olduğu ikiyüzlü politikalarından bir örnektir.

Kendilerine karşı çıkan herkesi darbe yanlısı, antidemokratik göstermeye çalışan AKP ve yandaşlarının, ABD ve AB kucağına oturmalarına yönelik nasıl bir izahları var, inanın çok merak ediyorum.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde (AKPM) görevli 8 AKP'li milletvekilinin AKPM Başkanı'ndan kapatma davasıyla ilgili bildiri talebi iddiası, AKP'nin nasıl tutuştuğunu, millet iradesini nasıl Avrupa'da paspas yaptığını göstermektedir.

Türk milletinin egemenliğinin Avrupa'ya teslim edilmesinin bir sakıncasının olmayacağını söyleyen AKP zihniyetinin, kendi ülkesinin bağımsız yargısına müdahale edilmesine talepte bulunması, AKP'nin siyasi ayıbı yanında, AKP'nin bu ülkeden çok nerelere bağlı olduğunu da göstermektedir.

AKP, zaten Türkiye'yi ABD-AB taleplerine yönelik dönüştürürken, kendini kurtarmak için ABD-AB'den talepte bulunması ve kendilerini kurtarmak için kamuoyu oluşturulmasını istemek AKP'nin hakkı olmaktadır.

22 Temmuz seçimlerinden öncesini hatırlayın, ABD, AB, Barzani, Talabani, PKK, Rum Meclisi, Ermeni Patrikler AKP'nin iktidarda kalabilmesi için destek açıklamalarında bulunmuşlardı. Bu da gösteriyor ki, AKP'nin kapatılmasına en çok üzülecekte bunlar olacaktır.

Bunlar millet iradesini, milletin geleceğini karartmak için kullanmaktadırlar. Ağızlarından "demokrasi, millet iradesi" kavramlarını düşürmüyorlar ama bu kavramlarla ABD-AB'ye hizmet etmek ve yandaşlarını zenginleştirmek dışında hiçbir çabaları görünmemektedir.

"Millet iradesi" defalarca, AKP tarafından ABD-AB'ye peşkeş çekilmiştir. AKP kapatma davası ile birlikte tamamen raydan çıkmıştır. Her şeyi yapabilecek kadar gözü dönmüştür. ABD ve AB'den askeri müdahale istese bile kimse şaşırmamalıdır. AKP için, ABD ve AB hedefleri için yaşaması şarttır.

AKP, iktidarda kaldığı sürece kazançlı çıkan ABD-AB, kaybeden Türkiye olmuştur. Her geçen zamanda aynen bu şekilde işlemektedir.

Milletin gerçek iradesi uyanmalı ve AKP'nin gerçek yüzünü görmelidir.

MHP Lideri Dr.Devlet Bahçeli'nin MHP'nin grup toplantısında belirttiği

· Devletimizin adı Türkiye Cumhuriyeti, dayandığımız milletin adı Türk milletidir.

§ Büyük Türk milleti asla ayrılık kabul etmeyen ve etmeyecek olan bölünmez bir bütündür.

§ Türkiye Cumhuriyeti Devleti, büyük Türk milletinin kalpgâhı, hayat ve varlık alanıdır.

§ Başkentimiz Ankara, Cumhuriyetimizin yönetim merkezi ve Milli Mücadele kahramanlarının Türklüğe bir emanetidir.

§ Bayrağımız, hiçbir renk ve işaretle değişmesi ve ortak koşulması mümkün olmayan, rengini ecdat kanından almış ay yıldızlı albayraktır.

§ Yüksek kahramanlığı abideleştiren, milli mücadeleyi destanlaştıran manzum şaheserimiz, alsa yenisi yazılmayacak olan İstiklal Marşı'dır.

§ Türk milletine binlerce yıldır ihtişamlı eserler kazandıran, varlığımıza mana katan kültür ve gönül pınarımız ise lisanımız Türkçemizdir.


Şeklindeki maddeler, eğer AKP zihniyeti bu şekilde devam ederse, çok büyük zarara uğrayacaktır. ABD-AB desteğini alarak siyaset yapan AKP, bu topraklara ait bir felsefenin ürünü değildir. Bunu herkes artık anlamalıdır. ABD-AB tarafından AKP'nin kapatılma davası ile ilgili açıklamaları zaten her şeyi göstermiştir. Görmeyenlere daha ne yapmak lazımdır?
Makaleyi Hemen Yorumla