ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KUTLU DOĞUM HAFTASI VE HAKAN ŞÜKÜR / Yıldıray Çiçek 8298 okunma - 24-Nisan-2008 Persembe
Bugün mübarek Cuma… Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed’in doğumunun miladi 1437.yıldönümünün kutlandığı, “Kutlu Doğum Haftası’nı” idrak etmekteyiz.

Tüm maddi ve manevi ruhumuzun gül kokusu ile donanmasını ve tüm Müslümanların O yüce insana layık birer fert olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Çünkü insanlığın buna çok büyük ihtiyacı vardır.

O’nun yolundan gidenler kurtuluşa ulaşacaktır. Çünkü O’nun yolundan gidenler her iki dünyasını da kurtaracaktır.

“Kutlu Doğum Haftası’nın” içinde bulunduğumuz şu günlerde, kendini laikçiler olarak adlandıran kişilerin ve medyadaki yayın organlarının da “Kutlu Doğum Haftası’na” yönelik tuhaf ve ilginç yaklaşımlarına şahit olmaktayız. Bu önemli ve kutsal güne yönelik yapılan toplantılara ve açıklamalara adeta öfke kusuyorlar. Alaya alıyorlar, bir okulda “Kutlu Doğum Haftası” ile ilgili toplantı yapılsa gazetelerine anında ihbar manşetleri çekiyorlar.

“Yetkililer nerdeeee?” diye feryat ediyorlar. Laikliği, dinsizlik gibi bir anlayış gibi sunuyorlar. Laikliğin merkezi Avrupa’da, Hz. İsa’nın doğum ve ölüm yıldönümlerinde tüm canlılar saygı ile peygamberlerini anarken, bizim ülkede bu durumu rejim problemi haline getiren zavallı beyinler vardır.

“Kutlu Doğum Haftası” dendiği vakit, tüyleri diken diken oluyor. “Kutlu Doğum Haftası’ ile ilgili yaprak kıpırdasa, hemen olumsuz haber yapıyorlar. Laiklik, rejim naraları atıyorlar.

Bunlar sözde laikler ve Atatürkçülük adına bunları yapıyorlar. Fakat Türklüğün sönmeyen güneşi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün dünyanın Müslümanları Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli. Tüm Müslümanlar Hz.Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli; İslamiyet'in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli. Zira ancak bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilirler.” (Nedim Senbai, Atatürk, A.Ü. Dil, Tarih, Coğrafya Yay., sf. 102, 1979) sözlerini bilseler,en büyük düşmanları olarak da Atatürk’ü seçerler…Herhalde bu ve benzeri sözlerini hiç duymadı bu zavallılar…

Ya da çok iyi biliyorlar, işlerine gelmediği için bilmezlikten geliyorlar.

Bu çevreler, şimdi de Galatasaray’ın milli futbolcusu Hakan Şükür’ün “Kutlu Doğum Haftası” ile ilgili açıklamaları ile ortalığı ayağa kaldırma peşindeler. Hakan Şükür’ün Türk-İslam dünyasına savaş açmış emperyalistlere taşeronluk yapan AKP ile yakınlığına zerre kadar haz duymayan biri olarak, onun Kutlu Doğum Haftası ile alakalı temennilerine katıldığımı ve ona bu yüzden saldıranlara da karşı olduğumu vurgulamak istiyorum.

Hakan Şükür’e de geçmişte “Hakan Şükür’ün Hükümet Duası” başlıklı yazı yazarak “Hakan Şükür, Türk futbol tarihine, attığı gollerle, kazandırdığı kupalarla adı kazınan bir futbolcudur. Hakan Şükür, bugün varolan, yarın yok olacak bu partiye anlamsız bir destek vererek, adına leke getirmemelidir.” şeklinde uyarı yapmıştım… Hakan Şükür, lekelenmeye devam ediyor ve bu konuda ısrarcı…

Fakat Hakan Şükür’ün Galatasaray-Fenerbahçe maçına yönelik yapmış olduğu "Futbolda alınan sonuçlar, kimilerine göre önemli, kimilerine göre hayati önem taşıyabilir. Fakat biz öyle güzel bir haftanın içinde bulunuyoruz ki, bunun kıymetini bilmek durumundayız. 'Kutlu Doğum Haftası' içindeyiz ve ona layık olmalıyız. Peygamberimiz'e layık olmalıyız. Çocuklarımızı, gençlerimizi de Peygamberimiz'in hoşgörüsü etrafında hayata hazırlamalı, yaşantılarımızı ona göre şekillendirmeliyiz. Hafta sonunda F.Bahçe ile önemli bir derbi müsabakası oynayacağız. Herkesin bu maçta içinde bulunulan haftanın atmosferi içinde hareket etmesini temenni ediyorum. Dostça ve centilmence mücadele etmeliyiz. Herkes dürüstçe elinden geleni yapmalı. Allah kime nasip ederse o kazansın." şeklindeki değerlendirmelerini, laiklik çığırtkanlığı yaparak saldırma konusu yapanlara da, Allah akıl, fikir versin diyorum.

Hakan Şükür’ün, derbi maçı öncesi hoşgörü, birlik ve beraberlik için Peygamberimiz Hz.Muhammed’i “Kutlu Doğum Haftası” sebebiyle sembolleştirerek örnek göstermesi, bazılarında niçin bu kadar alerji yapıyor anlamış değilim… Taraftarlara böyle bir çağrıda bulunmanın laiklikle alakası nedir?

Taraftara bu haftanın önemini vurgulayarak, “maça güllerle gelin” demenin laikliğe nasıl bir darbe vuracağını çok merak ediyorum.

“Maça satırlarla, bıçaklarla gelin...” deseydi daha mı iyi olurdu?

Laikliği, dinsizlik gibi algılayanların bu linç kültürü maalesef, din istismarcılarının ekmeğine yağ sürmektedir. Hakan Şükür’ün siyasi tercihi yanlış olabilir ama “Kutlu Doğum Haftası” ile ilgili çağrısını, siyasi tercihinden dolayı kimse alaya alıp, küçük görme gafletinde bulunmamalıdır.

Biz de Hakan Şükür’e “Kutlu Doğum Haftası” münasebetiyle bir çağrıda bulunalım ve soralım…

Hakan Şükür, 1 milyonu aşkın Müslüman’ı vahşice öldüren, onların vatanını işgal eden ABD askerlerine “ABD’nin Irak’ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız” şeklinde dua edenleri, onların projelerinde “Eşbaşkanlık” yapanları, AB-D istedi diye “Allah katında din İslâm’dır” âyet-i kerimesinin hutbelerden çıkarılmasını sağlayanları, Kuran Kursları yıktırıp, Türkiye’deki tüm kiliselere trilyonlarca aktarımda bulunanları daha ne kadar destekleyeceksin?

Allah ve Peygamber aşkına söyle Hakan Şükür…

Makaleyi Hemen Yorumla