ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
UFKU BU KADAR OLAN ADAM: UFUK URAS / Yıldıray Çiçek 8534 okunma - 2-Mayis-2008 Cuma
Sakarya’da, DTP'lilerin düzenlediği program ve ona yönelik yapılan protesto gösterileri, Türkiye’de tahrikin adeta fitilinin ateşlenmek için beklediğini göstermektedir.

DTP’nin varlık sebebi başlı başına bir tahrik ve terör yandaşlığı olduğu için, bu gibi manzaraların oluşmasını kolaylaştırmaktadır.

İç çatışma ve federasyon tartışmalarının hızlandığı şu günlerde, DTP’nin tahriklerine ve bu tahrikler içinden doğacak her türlü provokasyona karşı oldukça dikkatli olmamız gereken günlerdeyiz. Türk Devleti tüm organları ile yaşanan ve yaşanabilecek olaylara karşı uyanık ve hazırlıklı olmalıdır.

Biz uyarımızı yaptıktan sonra asıl konumuza gelelim…
Yazımızın konusu, ÖDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras’tır.

Ufuk Uras, DTP Grup toplantısına katılarak burada Sakarya olaylarını değerlendiren bir konuşma yapmış ve “... Milliyetçilik mi insanları aptallaştırıyor, aptallar mı milliyetçi oluyor bunu bilmiyorum"... diyerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesi olan milliyetçiliğe saldırmıştır. ÖDP Genel Başkanı olup DTP toplantısında konuşan birisinin “milliyetçiliğe” saldırması kadar da normal bir şey yoktur.

“Milliyetçilik mi insanları aptallaştırıyor, aptallar mı milliyetçi oluyor bunu bilmiyorum" diyen Ufuk Uras’ın, PKK’nın eylemlerine, söylemlerine nasıl bir tanımlama getiriyor acaba?

DTP’nin desteği ile İstanbul’dan milletvekili seçilen Ufuk Uras’ın, PKK’nın şerefsizliklerini eleştirebilecek alanı, iştahı ve cesareti yoktur.

O yüzden PKK’nın siyasi uzantısı DTP’nin bayrakları altında “milliyetçiliğe” saldırarak, minnet borcunu ödemeye çalışmaktadır.

Ufuk Uras, tertemiz vatan evlatlarını şehit eden kahpelere sırtını dayayıp, “milliyetçiliğe” saldırıyorsa bu siyasi iki yüzlülük ve haddini bilmezliktir.

Sakarya’da yaşanan olayları, bu şekilde analiz edebilen zihniyet, asıl tahriki yapan, asıl provokasyona davetiye çıkaran zihniyettir.

Ufuk Uras, provokasyona davetiye çıkaran tahrikçi gibi davranmaktadır.

Ufuk Uras, “milliyetçilik” insanı aptallaştırmaz, ”milliyetçilik”, Türk milletinin değerlerini korumak adına olduğundan, daha zeki yapar. Daha açık yazayım. Milliyetçilik adam olmaktır, nankör olmamaktır, ekmeğini yediği, suyunu içtiği Milletini sevmektir, hain olmamaktır.

İnsanı asıl aptallaştıran, çelik gibi olan milletin kardeşliğini bozacak, bölücülük projelerinde taşeronluk yapmaktır.

İnsanı asıl aptallaştıran, masum insanlara bomba yağdıranlara, haklar kazandırmaya çalışmaktır. İnsanı asıl aptallaştıran, tertemiz vatan evlatlarını şehit edenlere destek vermektir.

İnsanı asıl aptallaştıran, ruh hastası teröristlerle aynı kavramlar etrafında kenetlenmektir. İnsanı asıl aptallaştıran, nefes dahi almaması gereken teröristlere “demokrasi, insan hakları, özgürlük” nutukları ile nefes aldırmaya çalışmaktır. Bu açıklayıcı bilgilerden sonra biz de soralım. Acaba hainlik mi insanı aptallaştırıyor, yoksa aptallar mı hain oluyor, bilemiyoruz. Bildiğimiz bir şey var ki, bütün hainler şerefsizdir.

Ufuk Uras, aptallığı “milliyetçiler” içinde değil, beraber hareket ettiğin bölücülerin içinde arasan, inan aradığın aptallığı hemen bulacaksın…

‘Biz biz biz PKK’lıyız’, ‘Biji Serok Apo’, ‘PKK halktır, halk burada’, ‘Biji PKK, ERNK’, ‘Biz halkız, biz PKK’lıyız’ sloganlarının atıldığı, Apo ve PKK posterlerinin sallandığı kongrelerde konuşmalar yapan Ufuk Uras’ın yine bölücüleri savunmak adına “Milliyetçilik mi insanları aptallaştırıyor, aptallar mı milliyetçi oluyor bunu bilmiyorum" diye, DTP kürsülerinden seslenmesi, oy aldığı çevrelere şirinlik yapmaktan başka bir şey değildir.

Düşünceleri ortada olan ve ”Hepimiz DTP’liyiz” naraları atan Ufuk Uras’ın safı bellidir. O yüzden milliyetçiliğe karşı bu derecede alerji duymaktadır.

Kürtçülük, Ermenicilik, Rumculuk Ufuk Uras için savunulması gereken özgürlüktür ama ona Türk milletine ait milliyetçilik demeyeceksiniz, ondan bahsetmeyeceksiniz…

Ufuk Uras, benzerleri gibi, bir gün olsun kahpe PKK’nın şehit ettiği, Mehmetçiğin hakkını savunmamıştır. Partisinin adı “Özgürlük ve Dayanışma” ama o dayanışmayı, özgürlüğü şehitlerimizin katilleri adına kullanmaktadır.

Aptallar sürüsü olan, öldürmekten başka hiçbir şeyi gözleri görmeyen bölücülerle haşır-neşir olacak ama milliyetçilik kavramı ile aptallığı yan yana getirecek kadar da basitleşecek… Böyle bir zihniyete nasıl sıfat verilir ki, bilmiyorum…

Ufuk Uras, Türk milliyetçilerinin ışığı Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve zekiliği dünyaya örnek olmuş, büyük Türk milliyetçisi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Onun emanet ve miraslarına karşı çıkan, Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmeye çalışan herkes aptaldır.

"Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur." diyen Türklüğün sönmeyen güneşi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milliyetçileri için en büyük ölçüdür. Bu ölçünün yolundan giderek, tüm aptallarla mücadeleyi sürdüreceğiz…

Ufuk Uras, milliyetçilerden özür dileyerek, düşüp-kalktığı Kürtçü, Irkçılarla ilişkilerini gözden geçirmelidir…

Gerçi, oyu onlardan aldı, nasıl gözden geçirsin ki?
Makaleyi Hemen Yorumla