ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
“YAŞASIN ÜLKÜ OCAKLARI” / Yıldıray Çiçek 19170 okunma - 3-Mayis-2008 Cumartesi


Medyada çıkan, özellikle muhabir düzeyinde hazırlanan birçok haberde cahillik kokan içerikle hazırlandığı verilen bilgilerden gayet net anlaşılmaktadır.Tarihi ve güncel hadiselerle ilgili o kadar yalan-yanlış haber kamuoyuna takdim ediliyor ki, bilgi kirlenmesi her yeri kaplıyor, kamuoyunun bilgilenme ihtiyacı zehir ediliyor.

Türkiye’nin en büyük meselesi bence medyanın bilgilendirme konusunda tam manası ile görevini yapmamasıdır. İşte bu yüzden iyiler kötü, kötüler iyi, doğrular yanlış, yanlışlar doğru gibi algılanan birçok manzara ortaya çıkmaktadır.

Yolsuzluklarda, ahlaksızlaşmalarda, bozulmalarda, toplumsal kirlenmelerde, siyasi menfaatlerin oluşmasında medyanın etkeni oldukça fazladır ve bu manada kullananlar vardır. Geçmişten günümüze yaşanan o kadar çok örnek var ki bu konularda, saymakla bitmez. İşte bu yüzden medyanın olumlu-olumsuz etkileri düşünüldüğünde, toplum üzerinde en büyük etken olarak kabul edebiliriz. Görüntülü ve yazılı medya, toplumları dönüştürmekte araç olarak kullanılmaktadır.

Medya içinde bunların yanında, bir de objektif olması gerekirken, ideolojik takıntıları ile hareket eden insanların tutumları söz konusudur. Hele bir de konu MHP ve Ülkücü Hareket ise bu takıntı adeta laboratuar çalışmalarına dönüşmektedir.

Bu takıntıya, bir de cahillik eklenirse ortaya garabet duruşlar çıkmaktadır.

Dün medyada cahillik ve takıntı birlikteliğinden oluşmuş, MHP ve Ülkü Ocakları konulu iki tane haber vardı.

Birisi Hürriyet Gazetesi’nde MHP ile ilgili olan diğeri de Bugün Gazetesi’nde Ülkü Ocakları ile ilgili haberi alıp, çarpıtarak internet sitelerinde servise sunanlarla ilgili olan haberlerdir.

Hürriyet Gazetesi’nde 301.madde ile ilgili haberde şöyle bir yorum geçiyor “Geçmişte idamın kaldırılmasında oyu olan MHP’lileri, AKP’liler afiş yaptırıp deşifre ettirdiği gibi, MHP de açık oylama yaptırarak, AKP’lileri deşifre ettirme girişiminde bulundu”

Buram buram cahillik kokan bir haber…

Bir kere 1 Ağustos 2002 tarihinde gerçekleşen idamın kaldırılması oylamasında, MHP tüm milletvekilleri ile idamın kaldırılmasına “hayır” oyu vermiştir. Asıl, idamın kaldırılması oylamasında, AKP milletvekilleri, diğer DSP, ANAP, YTP, DYP, SP milletvekilleri ile birleşerek, idamın kaldırılmasına “evet” oyu vermişlerdir. Bu “gökkuşağı” olarak tarif edilen birlikteliği, AKP değil, MHP afiş yaptırmış Türkiye geneline dağıtmıştır. Ortadoğu Gazetesi de defalarca o oylama listesini kamuoyuna sunmuştur.

Bir diğer haber olan, Bugün Gazetesi’nin Ülkü Ocakları ile ilgili haberini “Türkeş’in emanetine ihanet mi?” ve buna benzer başlıklarla servis yapanların aklı dengesinin ne boyutta olduğunu çok merak ediyorum.

Bugün Gazetesi’nin haber içeriğinde Ülkü Ocakları’nın daha düzenli, daha intizamlı yapılandırıldığına dair değerlendirmeler varken, bazı haber siteleri de “Türkeş’in emanetine ihanet mi?” başlıklı haberlerle, o haberi kullanmaktadırlar. O tür haberden etkilenen beyinsizlerde, o yönde etrafına propaganda yapmaktadır.

“Yaşasın Ülkü Ocakları” ifadesinin sahibi olan ve bu ifadeyi her daim sahiplenen MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik “Ülkü Ocaklarını tasfiye ediyor” iftiralarını atacak kadar alçalmaktadırlar.

Alçaklık ruhlarına o kadar sinmiş ki adamların, daha bir ay önce Başbuğumuzun mezarı başında “Merhum Alparslan Türkeş Bey’in iki büyük eseri vardır. Birincisi Türk siyasi hayatında milliyetçiliğin yegâne politik gücü olan Milliyetçi Hareket Partisi; ikincisi ise üzerine titreği, büyük umutlar beslediği ve geleceği emanet ettiği Ülkü Ocakları’dır.” Diyen ve bunu MHP Genel Başkanı olduğu günden bu yana ifade eden, Ülkü Ocakları’nın birer eğitim, kültür, bilgi ve iman ocakları olması yönünde her türlü titizliği, hassasiyeti gösteren Devlet Bahçeli’ye böyle bir iftiranın atılması ancak beyinsizlerin bir ürünü olmaktadır.

Ülkü Ocakları’nın daha düzenli, intizamlı olması yönünde ortaya konan hassasiyeti anlayabilecek zekâya sahip olmayanların, bu tür propagandaları yapması art niyetten başka bir şey değildir.

Hayatında bir Ülkü Ocağı’na girip, bir çay içmemiş adamların,”Devlet Bahçeli Ülkü Ocaklarını tasfiye ediyor” demesi kadar mizaha katkı sağlayacak fitnesi olabilir mi?

Okuduğu haberi anlamayacak kadar, gözleri ve beyinleri kör adamların, fitnesinden-fesatından Ülkücü Hareket bıkmış ve tiksinmiştir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ifadesi olan “Yaşasın Ülkü Ocakları” milli ruh ile korunacak ve yaşatılacaktır.
Ülkü Ocakları, Türk gençliği için en büyük milli yuvadır.

Bu yuvaların hepsi asli görevini yapacak ve Başbuğ Türkeş’in ifadesi olan “Hepiniz birer bayraksınız… Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, yere düşürmeyin…” ölçüsüne uyacaktır.

Ülkü Ocakları’nı ve Ülkücü gençliği her türlü tehlikeden korumak için gecesini-gündüzüne katan, büyük büyük titizlik örneği gösteren MHP Liderine yönelik ”Devlet Bahçeli Ülkü Ocaklarını tasfiye ediyor” diyen alçaklar, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin "Alparslan Türkeş Büyük Ödülü" Ödül Töreni’nde Yapmış Olduğu konuşmayı tekrar tekrar okuyup, ortaya konan vizyonu ve Ülkücü Gençliğe verdiği kıymet, değeri görebilir…

Ama onu anlamaları için, alçaklıklarına hiç değilse on dakika ara vermeleri gerekmektedir…

“Yaşasın Ülkü Ocakları” hepimizin gür sesidir… Bunu herkes anlasın ve kavrasın…
Makaleyi Hemen Yorumla