ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
TÜRK ORDUSU VURUYOR PKK ÇÖZÜLÜYOR / Yıldıray Çiçek 5588 okunma - 12-Mayis-2008 Pazartesi
Dün gerçekleşen Anneler Günü sebebiyle, tüm Türk Annelerinin "Anneler Günü'nü" kutluyor ve özellikle şehit analarının ellerini teker teker öptüğümü buradan vurgulamak istiyorum… Yavrularını bu vatanın bölünmez bütünlüğü için toprağa şehit olarak vermiş, o analar Türk milletinin baş tacıdır.

"Anneler Günü" yaşanırken, evlatlar annelerine en güzel hediyeleri sunup, ana-evlat sıcaklığını en doruk noktada yaşarken, bazı analarda bu günde, en acı haberi aldılar. Kahpe terör, dün altı Mehmetçiği daha şehit ederek, yine anaların yüreğine ateş düşürdüler… Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor ve analarımızın yüreğindeki acıyı paylaşıyoruz.

Türk Ordusu, PKK terörü konusunda başarılı bir şekilde mücadelesini sürdürüyor. PKK panik halinde dağılıyor… Kandil, artık onların sığındığı değil, Türk Ordusu'dan darbe yedikleri yerin adı olmaktadır. PKK'nın önde gelenleri kaçacak delik arıyorlar.

Çapulcu sürüsü, son çırpınışlarını sergiliyor. Bu çırpınış bile, AKP iktidarının tavizleri olmasa, bugüne kadar çoktan tükenmişti.

Onlara cesareti, geldikleri günden bu yana veren AKP iktidarı olmuştur. Onların önderlerini cezaevlerinden
çıkararak, onların kavramlarını kullanarak, onlarla mücadele etmeyi ABD, Talabani ve Barzani penceresinden bakıp, öteleyerek cesaret veren AKP iktidarı olmasa idi, PKK, 57.Hükümet zamanı sıfırlandığı yerde kalacaktı. Ve bu acı bedeller yaşanmayacaktı.

Türk Ordusu, AKP'nin gölge etmediği her mücadelesinde başarılı olmuştur. Olmaya da devam etmektedir.,

Son operasyonlarda da, AKP'nin gölgesi hiç olmadığı için,başarı en net bir şekilde görünmektedir.

ABD taşeronu, Talabani ve Barzani dostu AKP hiç müdahale etmezse, bu başarılı mücadele gerçek hedefine adım adım ulaşacaktır.

Yaşanan tecrübeler bunu göstermiştir.

Bu tecrübeler ışığında yaptığımız değerlendirmeleri, Türkiye'de herhalde kavramayan, anlamayan kimse kalmamıştır.

Türk Ordusu, terörü kazımaya devam ediyor, terör örgütü de son kahpeliklerini yapmaya çalışıyor.

Eğer ABD, AKP, Talabani ve Barzani terörle mücadele konusunda, Türkiye'nin menfaatlerini düşünen yada katkı sağlayan olsa idi, PKK Irak'ın kuzeyinde nefes dahi alamazdı. Onlara, nefesi bu dörtlü vermiştir. Türk milletini oyalamak için, her türlü tezgâhı denemişlerdir.

Yeri gelmiş yalan söylemişler, aldatmışlar, kandırmak için şirinlik yapmışlardır. Ama ne yaparsa yapsınlar, gerçek yüzlerinin anlaşılmasının önüne geçememişlerdir.

PKK'yı çeşitli kollara bölüp, hedefi yaptığı ülkelerin üstüne salan ABD olmuştur. Onun projelerinde çalışanlar ise maalesef Türkiye'yi yönetenler olmaktadır.

ABD'nin beslemesi PKK, Türk Ordusundan, diğer besleme PJAK ise İran Ordusu'ndan büyük darbe yemektedir. ABD, Türk Ordusu'nun bundan önceki geniş Kandil Dağı operasyonuna yönelik söylediği "Kürdistan'dan defolun" sözü ile durduğu yeri göstermiştir. Türk Ordusu da, o sözde Kürdistan'ı şimdi başlarına yıkmaktadır. Umarım, AKP bu mücadeleyi gölgeleyecek bir müdahalede bulunmaz. Tek kaygım budur. Çünkü AKP küresel talimatlara göre işlev sahibi olduğu için, Türk Ordusu aynı zamanda, küresel güçlerin oyunlarını da bozmaktadır.

PKK terörünün tam bitirilmesi için, bu topraklar üzerinde yabancı ülkelere taşeronluk yapanların "millet iradesi" ile tasfiye edilmesi gerekmektedir. Ne kadar acı ve talihsiz bir durumdur ki, o tasfiye edilmesi gereken küresel taşeronlar "millet iradesi" kavramını ağızlarına sakız ederek, milletin değerlerini peşkeş çekmektedirler.

Bizim "millet iradesinden" anladığımız Türk milletinin bölünmez bütünlüğünü koruyacak bir iradedir. Yoksa Türk milletinin değerlerini, ABD ve AB'ye peşkeş çekmek değildir.

Türk milleti, kendini kendi iradesi ile korumalıdır.

PKK'ya destek verenlerde, taviz verenlerde bellidir.

O halde "millet iradesi" bunun hesabını sormalıdır.
Millet iradesi arkasında olan Türk Ordusu, PKK mücadelesini umarım tam manası ile hedefine ulaştırır.

Ona ulaşmak için fedakârca mücadeleyi sürdürüyor…

Allah yollarını açık etsin ve mücadelelerini daim kılsın…

Makaleyi Hemen Yorumla