ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
“NAMERDE MUHTAÇ OLMAYALIM” DEDİ AKP’YE MUHTAÇ OLDU / Yıldıray Çiçek 4619 okunma - 14-Mayis-2008 Çarsamba
Geçtiğimiz aylarda “AKP Tuncay Özkan’a, Tuncay Özkan AKP’ye Muhtaç” başlıklı yazılar yazarak, Tuncay Özkan’ın Kanal Türk Tv’yi kullanarak yapmış olduğu program ve mitinglerle, Türkiye’de kutuplaştırma yarattığı ve bu kutuplaşmanın, AKP’ye siyasi rant olarak geri döndüğünü vurgulamıştık…

Açık bir ifadeyle, Tuncay Özkan gibiler, gerçekte AKP’nin “gizli propaganda görevlileri” gibi çalışmakta olduklarını vurgulamıştık. AKP de, Tuncay Özkan gibilerin her türlü faaliyetinden oldukça memnundu.

Zıt kutupların kavgası olarak görülse de, AKP muhafazakâr aldatmaca ile Tuncay Özkan’ın sözde laiklik adına yarattığı atmosferi çok iyi kullandı.

Tuncay Özkan, AKP-CHP kutuplaşmasını toplumda monte etmek için kullanılan figürandı.

Tuncay Özkan, bu konuda adeta görevlendirilmiş gibi, başarılı bir rol oynamıştır.

Tuncay Özkan’dan yine niye mi bahsetme ihtiyacı duyduk?

Bunun sebebi, Tuncay Özkan’ın sahibi olduğu Kanal Türk televizyonunu, AKP’li işadamına satması olmuştur.

AKP’ye sözde muhalefet yapan Kanal Türk’ün, AKP’li medya ailesi içine katılması aslında, Tuncay Özkan ve ekibinin naylon muhalefetini gözler önüne sermiştir.

Tuncay Özkan’ın televizyon programlarına ve miting konuşmalarına bakanlar, Kanal Türk’ün AKP’li yapılmasını rüyasında bile hayal edemezdi. Ama bizim için sürpriz olmadı.

Çünkü biz aylar önce “AKP Tuncay Özkan’a, Tuncay Özkan AKP’ye Muhtaç” tespitini yaptığımız için, Kanal Türk’ün AKP’nin eline geçmesine hiç şaşırmadık… Şaşırmadık çünkü PKK’nın gazetelerinde genel yayın yönetmenliği yapmış kişileri alıp “sağ kolu” yapan adamın “laiklik ve Cumhuriyet” adına yaptığı her şeyin “bir yalan” olduğu” biliyorduk ve daha önce de bunu söylemiştik.
Ama Tuncay Özkan’ın peşine takılanlar, bu duruma oldukça şaşırmış durumdalar.

Tuncay Özkan’ın kurduğu “Bizkaçkişiyiz” platformu üyeleri, bu satış karşısında büyük hayal kırıklığı yaşamaktadırlar.

Tuncay Özkan ve ekibi “Bizkaçkişiyiz” platformu kurarak "NAMERDE MUHTAÇ OLMAMAK İÇİN 12..’YE SMS YOLLAYIN" propagandası ile yüz binlerce kişiden para topladı ve toplamaya devam ediyor ama Kanal Türk’ü, laiklik adına sözde mücadele ettiği AKP’ye satacak kadar muhtaçlık yaşamışlardır.

Şimdi para topladığı kişileri dolandırmış, aldatmış olmuyor mu? Dolandırılanlar, kandırılanlar şimdi Tuncay Özkan’a “dolandırıcılık davası” açmayacaklar mı?

Tuncay Özkan, ”Namerde muhtaçlık mı yaşadı?” yoksa bugüne kadar oynadığı rol burada mı bitti bilmiyoruz ama Tuncay Özkan’ın artık olmayan ciddiyeti, tamamen bitmiştir.

Özetle maskesi düşmüştür.

Laikliği kalkan edinen Tuncay Özkan, bugüne kadar söylemleri, eylemleri, mimikleri, duruşları, küfürleri, hakaretleri, savunmaları, karşı çıkışları ile hep AKP’ye hizmet etmişti. Gider ayak da laiklik adına onun peşine takılanlara, adeta fileleri delen gol atmıştır.

AKP’nin yetkililerini izlerken, hep Aziz Nesin’in muhteşem eseri olan, Kemal Sunal’ın başrol oynadığı “Zübük” filmi aklıma geliyordu… Şimdi Tuncay Özkan’la birlikte tekrar gözümde canlandı.

“Fareli köyün kavalcısı” misali, Kanal Türk aracılığı ile laiklik ve Cumhuriyet kavramları etrafında kalabalıkları toplayan Tuncay Özkan, “namerde muhtaç olmayalım” dedi, ama AKP’ye muhtaçlığı ile kendini tamamen bitirdi.

Tuncay Özkan ve ekibi AKP’nin fikirlerine karşı çıkıyor görüntüsünde AKP’ye çok iyi hizmet etti, şimdi de AKP’nin fikirlerinin propagandasının yapılacağı bir teslimatı gerçekleştirdi. Demek ki “laiklik ve Cumhuriyet” kavramları bunlar için “yüksek para” karşılığı satılabilecek kavramlardır?

AKP’nin, medyanın büyük bir bölümünü ele geçirmesi ve bu manadaki doyumsuzluğu, Tuncay Özkan’ın iştahını bile kabartmış ve paranın sıcak yüzüne yenik düşmüştür.

Tuncay Özkan, Kanal Türk’ü AKP’nin yayın organı olması için sattı satmasına da, AKP böyle bir isimle bu kanalın faaliyet sürdürmesine alerji duyacaktır.

“Türk” ismi onlardaki alerjiyi tetikleyecektir. Büyük bir ihtimalle kanalın ismini “Kanal Türkiyeliyiz” olarak değiştirme girişiminde bulunacaklardır.

“Türk değil, Türkiyeliyiz” düşünceli olan AKP’yi, satın aldıkları kanal ismi, şimdiden düşündürmeye başlamıştır.

‘Kanal Türk’ün alınmasından hemen sonra “Türk” alerjili AKP’nin beyin kadrosu muhakkak, kanalın ismi üzerinden değiştirmeye yönelik esprilere bile başlamışlardır.

Tuncay Özkan, sözde laikçilik, cumhuriyet adına kurduğu “Bizkaçkişiyiz” platformunu, bir anda “Bizkaçytleyiz” şekline dönüştürerek, bizlerin aylar önce kendisi hakkında yapmış olduğumuz tespiti haklı çıkarmıştır.

Tuncay Özkan, Kanal Türk’ün AKP’ye satılışı ile artık, tamamen öğrenilmiş bir insandır. Bu saatten sonra, AKP’den siyasete soyunabilir. Zaten AKP’ye en iyi hizmeti bugüne kadar “Cambaza bak” modeli ile çokca gerçekleştirdi.

Tuncay Özkan, namerde muhtaç olmayalım derken, AKP’ye muhtaç olmasının arka planı çok iyi çözülmelidir. İşte o zaman her şey daha iyi anlaşılacaktır.
Makaleyi Hemen Yorumla