ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
PAPA’NIN HESABINI VERİN, SONRA ÖNDER SAV’A HESAP SORUN! / Yıldıray Çiçek 7261 okunma - 20-Mayis-2008 Sali
Adı Cumhuriyet Halk Partisi ama halkın kendisiyle de inançlarıyla da zerre kadar alakası yok…

Alakası olmadığı gibi, halkın inançlarına düşmanlık ve aşağılama CHP’nin en başarılı olduğu çalışmalar arasındadır.

CHP, bu haliyle de AKP’nin koltuk değneği rolünü çok iyi yerine getirmektedir.


Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk sonrası, başkalaşım içine giren ve halkın milli ve manevi değerleri ile arasına mesafe koyan günümüz CHP’si, bu konuda bir türlü düzelmeyi düşünmemektedir.

Günümüzde bu hali ile AKP gibi din istismarcısı bir partinin ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbir işe yaramamaktadır.

Halkın dini inançlarına sürekli saldıran, halkın dini inançlarını alaya alan Cumhuriyet Halk Partisi, eylem ve söylemleri ile AKP’nin istismar etmek için fırsat kolladığı atmosferi yaratmaya devam ediyor.

Namaza, abdestte, camiye, başörtüsüne, Kutlu Doğum Haftası’na vb. birçok inanca dair konulara karşıt duruşu ile istismarcı AKP’nin medyasına malzeme veren ve halk nazarında bu manada oluşan kutuplaşmada, halkın yüzde 99’unun Müslüman olduğu Türkiye’de AKP’ye destek kazandıran bu CHP, hiç konuşmadan dursa, inanın AKP, çok büyük kan kaybına uğrar…

CHP, geçtiğimiz günlerde, halkın inançlarını nasıl küçümsediklerine dair bir örnek daha vermiştir.

Hem de, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’dan sonra, partide ikinci adam konumundaki CHP Genel Sekreteri Önder Sav tarafından...

AKP medyası, Önder Sav’ın verdiği malzemeyi çok güzel kullanmaktadır. Kimi manşetten, kimi içerden geniş geniş bu malzemeyi, sanki bu konularda çok hassaslarmış gibi kullanmaktadırlar.

“CHP'li Önder Sav'dan Peygamberimize hakaret“ başlıkları ile birçok gazete, televizyon ve internet sitelerinde konu haberleştirildi.

O haberleştirilen konunun içeriği ise,Hacca gitmek istediğini söyleyen Mustafa Ünal isimli yaşlı bir CHP’li vatandaşa CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın akıl almaz bir şekilde verdiği cevaplardır.

Hacca niyetlendiğini söyleyen Mustafa Ünal'a çok alaycı bir üslupla 'boşver Araplara para kaptırma' diyen Sav, bununla da kalmıyor ve bu üslubunu daha da saygısız boyuta taşıyor. Buna karşılık yaşının 80'e geldiğini, bir ayağının çukurda olduğunu onun için hacca gitme niyetinde olduğunu Sav'a anlatmaya çalışan CHP'li Mustafa Ünal, Önder Sav'dan hiç beklemediği bir cevap alıyor. Sav çok alaycı bir ifade ile "Bakarsın Muhammed seni bırakmaz. Sen yine şey yapma" sözleriyle Ünal'ın niyetiyle, inancıyla dalga geçiyor.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Allah’ın evi olarak anılan Kâbe’ye ve Allah’ın peygamberi Hz. Muhammed’e(S.A.V) bu yakışıksız sözlerde bulunarak, CHP’nin inançlar konusundaki siciline bir yenisini daha eklemiştir.

Önder Sav’ın bu çirkin tavrı, klasik CHP tavrıdır ve yazının başında belirttiğimiz gibi, Türk Milleti’nin milli-manevi tüm değerlerine yabancı olduklarının bir örneğidir.

Halkın inançlarına bakış olarak, CHP’nin iflah olmayacağı apaçık bir gerçektir. CHP’nin bu gerçeğini de, AKP çok iyi kullanmaktadır.

Fakat CHP’nin inançlarla olan kavgası nasıl bir gerçekse, AKP’nin inançları sömürge ve istismar etmesi de o derece de gerçektir.

Hele hele Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) konusunda AKP’nin konuşmaya ve Önder Sav’a laf söylemeye hakkı var mı?

Önder Sav’ın çirkin tavrı elbette tasvip edilemez. Fakat, yüce dinimiz hakkında çirkin ve edepsizce beyanlarda bulunan herkese karşı aynı tepki gösterilmezse işte orada bir hinlik var demek değil midir?

İslam’ın Peygamberi'ne tarihin en büyük, en ağır ve alçak hakaretlerini eden, Hz. Peygamber'i kanın, şerrin yayıcısı olarak tanımlayan Papa’yı uçağın kapısında karşılayan Recep Tayyip Erdoğan’ı savunanların Önder Sav’a tepki göstermesi, samimiyetsizliğin ve din istismarcılığının daniskasıdır.

AKP’nin hiçbir ölçüsü ve değerler adına hiçbir ilkesi yoktur. Menfaatleri söz konusuysa eğer, Peygamberimize aşağılık bir şekilde iftira atan mundar Papa’yı nasıl uçağın kapısında karşıladılarsa, CHP’li Önder Sav’a da aynı ilgiyi gösterirler.

AKP medyası, CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın yakışıksız ve saygısız sözleri üzerine sazan gibi atladı atlamasına da, Papa’nın Peygamberimize hakaretleri karşısında ve o hakaretlerin hemen sonrasında Türkiye’ye gelen Papa’nın AKP tarafından uçağın kapısında karşılanması üzerine, niye manşetlik haber yapmadı acaba?

Yoksa sizdeki Peygamber sevgisi menfaatleriniz söz konusu olunca mı, depreşiyor?

Avrupa’nın birçok ülkesinde Peygamberimize yönelik her türlü hakaret oluyor, niye bir tane adam gibi tepki vermiyorsunuz?

Müslüman ülkelerin işgal edilmesine hizmet edenler, işgal projelerinde “Eşbaşkanlık” yapanlar, Irak’ta, Afganistan’da Müslümanları vahşice öldüren, onların camilerini yıkan, Kuran-ı Kerim’i ayaklar altına alan ve daha geçtiğimiz günlerde atış talimi sırasında Kuran-ı Kerim’i hedef yaparak kurşunlayan ABD askerlerine “dua edenler” ve bunlara destek verenler, kendilerini Önder Sav üzerinden aklamaya çalışmasınlar…

Hadi vatandaşı kandırıyorsunuz. Allah’ı da mı kandıracağınızı sanıyorsunuz?

CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın sözleri, CHP’nin halkın inanç ve değerlerinden kopukluğunun bir ispatıdır.

Ama AKP de hiçbir zaman, İslam’ın aydınlık ve temiz yüzünde kesinlikle temsilcisi değildir. “İslam’ın değerlerini ve sembollerini savunuyorum” demesi de haddi değildir. Çünkü felsefesi, icraatları, küresel ilişkileri İslam’a layık değildir.

Siz Irak’ta, Afganistan’da katledilen bir milyondan fazla Müslüman’ın katilinin sadece ABD olduğunu mu düşünüyorsunuz?

ABD’ye bu katliamlarda her türlü desteği veren, onların alçakça davranan askerlerine dua eden, “beyaz saraya gitmeden” hiç bir karar alamayan,... Müslüman katliamından sorumlu olmadığını mı düşünüyorsunuz?

Bırakın her şeyi, “Kâfirlerin askerine dua eden bu adamların, katledilen bir milyondan fazla Müslüman hakkında tek bir kınama cümlesi var mı?” onu söyleyin.

AKP, CHP’nin, CHP, AKP’nin varlık sebebidir… AKP’nin davranışları CHP’nin, CHP’nin davranışları AKP’nin besin kaynağıdır.

CHP değişmez, CHP o bildiğimiz CHP de, AKP İslam’ı kullanıp, İslam’a etmiş olduğu ihanetlerin hesabını versin önce… Her şeyden önce Peygamberimize hakaret eden Papa’yı, uçağın kapısında karşılamanın nasıl bir ahlak olduğunu anlatsınlar… Ondan sonra Önder Sav’dan hesap sormaya kalksınlar…

Türklüğün sönmeyen güneşi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’de Genel Sekreterlik yapan Önder Sav’a, Atatürk’ün Peygamberimiz hakkındaki şu sözlerini, özür diler mi bilmiyoruz ama biz yine de hatırlatıyoruz:

"Bütün dünyanın Müslümanları Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli. Tüm Müslümanlar Hz. Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli; İslamiyet'in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli. Zira ancak bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilirler."

(Atatürk, Nedim Senbai, A.Ü. Dil, Tarih, Coğrafya Yay., s. 102, 1979)

“Hz. Muhammed'in bir avuç imanlı Müslümanla mahşer gibi kalabalık ve alabildiğine zengin Kureyş ordusuna karşı Bedir meydan muharebesinde kazandığı zafer, fani insanların karı değildir, O'nun Peygamberliğinin en kuvvetli delili işte bu savaştır."

(Atatürk ve Din Eğitimi, Ahmet Gürbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları, s.28)”

“Büyük bir inkılâp yaratan Hazreti Muhammed'e karşı beslenilen sevgi, ancak onun ortaya koyduğu fikirleri, esasları korumakla tecelli edebilir."

(Şemsettin Günaltay, Ülkü Dergisi, sayı 100, s. 4)

Önder Sav, sen Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’de Genel Sekreterlik yaptığının farkında mısın?

Yoksa, AKP’ye hizmet etmeye devam mı edeceksin?

Makaleyi Hemen Yorumla