ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
"YALNIZ VE GÜZEL ÜLKE" KAN AĞLIYOR / Yıldıray Çiçek 5029 okunma - 1-Haziran-2008 Pazar
NURİ Bilge Ceylan, Cannes Film Festivali'nde "En İyi yönetmen" ödülünü alırken, "Ödülü tutkuyla sevdiğim yalnız ve güzel ülkeme adıyorum" dediğinde, yüreğimize sıcak bir göndermede de bulunmuş oldu… Söz oldukça anlamlı ve içeriği mesajlarla dolu…

NURİ Bilge Ceylan'ın "Yalnız ve Güzel Ülke" olarak yorumladığı Türkiye'nin çivisi AKP iktidarı sayesinde çıkmış durumdadır. "Yalnız ve Güzel Ülke" artık herkesin birbirine paranoyakça baktığı, devletin kurumlarının birbirine düşman kesildiği bir ülke haline getirilmiştir.

AKP iktidarı, siyasi menfaatleri için görülmedik bir kokuşmuşluğu ülkede sistemleştirmiş, benden olanlar-olmayanlar ayrımı yaparak ve kendi içlerinde bile siyasi menfaat kavgası için birbirleri ile küsecek kadar pervasız, dengesiz, ölçüsüz olmuşlardır.

"Yalnız ve Güzel Ülke" bugün AKP iktidarı sayesinde can çekişmekte, kan ağlamaktadır.

Kendi zenginini yaratan ampul cemaati, sosyal adaletin üstünden silindir gibi geçerek halkı yoksullaştırıp, bir torba kömürle kendine oy olarak dönmesi için terbiye modelini uygulama derdindedir.

Laf cambazlığı, din istismarcılığı, yalan bilgilendirme, devletin kurumlarını siyasi menfaatler için dizayn etme, iftira, tezgâh, şantaj, tehdit, yabancılara peşkeş çekme, ülkenin nimetleri ile yabancı projelere hizmet etme, yolsuzluk, rüşvet... her taraf bu gibi rezaletlerle kokuyor… "Yalnız ve Güzel Ülke" şimdi bu haldedir.

AKP "Durmak Yok, Yola Devam" sloganı ile "Yalnız ve Güzel Ülke'nin" tüm değerlerini yıpratmış, toplumun ruh sağlığını bozmuş durumdadır.

"Yalnız ve Güzel Ülkeyi" bu hale getirenlerin, bununla da yetinmeye niyetleri yoktur. ABD ve AB'nin bunlara verdiği gazla birlikte, ülkede kaosun daha çok derinleşeceği, görünen bir gerçektir.

ABD ve AB'nin taşeronu AKP, ülkeyi yalnızlaştırmış ve tüm güzelliklerini yapmış olduğu taşeronluğa kurban haline getirmiştir…

Çünkü bu AKP, toplumu kandırarak, iradesine ipotek koymuştur. Fakat asla bu ülkeye ait olmamıştır. İpi dışarıdadır.

İpi dışarıda olan AKP'nin, bu ülkeye olumlu anlamda verebileceğinin olmadığını artık kör gözler, sağır kulaklar bile anlamıştır.

AKP, içeride siyasi menfaatlerini ve ABD-AB ikilisinin haklarını korumak ve savunmakla mükelleftir. Mükellef olduğu bu konularda asla taviz vermedikleri içindir ki, bu ülkeyi kendilerinin çiftliği gibi görmektedirler.

Bu ülkenin insanı ve değerleri adına ne sevgileri, ne hoşgörüleri vardır. Fakat kendi menfaatleri için, ABD-AB menfaatleri için sevgileri, doyumsuzlukları göz yaşartacak(!) bir haldedir.

Millet iradesi bu hale dur demelidir. Türk milletinin geleceğini peşkeş çeken, gözü sadece makam, mevki ve paradan başka bir şey görmeyen bu Zübükler topluluğunu, millet iradesi tavsiye etmelidir.

"Yalnız ve Güzel Ülkede" yaşayacak yeni nesil için, AKP'nin millet iradesi ile tasfiye edilmesi şart olmuştur. Türk milleti artık "Demokrasi ve Millet İradesi" nutukları ile kendi haklarını gasp eden, peşkeş çeken, tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını yiyen, Peygamber Efendimizin "kul hakkı yedi" diye cenaze namazını kılmadıklarına benzer bir halde olanlardan kurtulmalıdır.

"Ödülü tutkuyla sevdiğim yalnız ve güzel ülkeme adıyorum" diyen NURİ Bilge Ceylan, Cannes Film Festivali'nde "En İyi yönetmen" ödülünü 'Üç Maymun' filmi ile aldı…

"Yalnız ve Güzel Ülkenin" insanları da ülkeyi yönetirken "Üç Maymun" oynayanlara, oynamak isteyenlere artık fırsat vermemelidir.

Çünkü, Türkiye'nin artık buna dayanacak gücü kalmamıştır.

"Yalnız ve Güzel Ülkenin" her yanını kokutan AKP artık bu ülke için eziyet, işkence ve külfettir.

"Yalnız ve Güzel Ülke" artık bunların gözünün dönmüşlüğüne katlanamayacak haldedir.

"Yalnız ve Güzel Ülke" için herkes sorumluluğunu gözden geçirmelidir. Yarınlar çok geç olmadan…
Makaleyi Hemen Yorumla