ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
OSMANİYE OSMANİYE OLALI BU KADAR YALAN GÖRMEDİ / Yıldıray Çiçek 4064 okunma - 1-Haziran-2008 Pazar
Yalanı gören sadece Osmaniye mi? AKP'nin yalanlarını görmeyen il, ilçe, köy, kasaba, belde kalmamıştır. AKP iktidarı yalan rüzgârının estirildiği en cevval iktidar olmuştur. Kendilerine "Aldatma ve Kandırma Partisi" denmesi bile hukuken suç sayılmamıştır. Bu yönde açtıkları tüm davaları kaybetmişlerdir. Çünkü AKP bu halini siyasi kimliği haline getirmiştir.

Bizler her gün AKP'nin bu kimliğinden örnekler sunuyoruz.

Bir örnek de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Osmaniye gazisinde yapmış olduğu konuşmalarda ortaya çıkmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan, 57.Hükümet döneminde Osmaniye'yi Osmaniye yapan MHP'ye saldırılarda bulunarak, MHP döneminde Osmaniye için hazırlanan projeleri ve yapılan hizmetleri bile sahiplenmeye çalışmıştır.

Osmaniye, 57.Hükümet döneminde şehirleşme, modernleşme adına atılım içine girmişti. Vilayet Konağının büyük bir bölümü, hastaneler, liseler, spor salonları, fakülteler, sağlık ocakları, öğrenci yurtları, adı bizzat MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından belirlenen Korkut Ata Üniversitesi projesi ve daha birçok hizmet MHP'nin zamanında Osmaniye'ye kazandırılmıştır.

Osmaniye, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en büyük hizmeti ve ilgiyi MHP zamanında görmüş ve yaşamıştır.

Ama Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP döneminde temeli atılan ve yüzde seksen beşi MHP zamanında yapılan Vilayet Konağında, MHP'ye atıp-tutmayı siyasi ölçü olarak almıştır.

Recep Tayyip Erdoğan, Osmaniye'de yapmış olduğu konuşmasında MHP'ye diyor ki "Masa başında slogan atarak milliyetçilik olmaz. Onlara şunu sormak lazım. Türkiye için ne yaptınız, Osmaniye için ne yaptınız. Bu sorulara karşılık bulduğunuz sürece milliyetçisiniz."

MHP'nin iktidar ortaklığı döneminde yapılan ve başlatılan hizmetlerin açılışını yapıp "Osmaniye için ne yaptınız?" sorusunu sormak, siyasi ahlakın neresine sığmaktadır? AKP, Türkiye'nin birçok yerinde, MHP'nin yapmış olduğu hizmetleri, yeni kurdele takıp,"biz yaptık" diye açarak, insanları kandırmaya çalışmaktadır.

MHP MHP'nin iktidar ortaklığı döneminde açılan okullara, üniversitelere, hastanelere, yollara ve diğer birçok hizmete AKP makyajı yapıp tekrar açmak sadece AKP'nin klasik kurnazlığıdır.

MHP, yapmış olduğu birçok hizmeti bile sessiz sedasız, istismar malzemesi yapmadan hizmete açarken, AKP, MHP'nin eliyle yapılmış, hazırlanmış hizmetlere bile korsan mühür vurmaktadır.

Devlet hizmetinde, devamlılık esastır. MHP'nin iktidar ortağı olduğu dönemde başlatılan hizmetlerin yüzde seksen beşi MHP zamanında yapılıyor, yüzde on beşi AKP iktidarı zamanında bitiriliyorsa, bunu AKP iktidarı açıyorsa, bu devlet hizmetinde, devamlılığın esasıdır. Bunu siyasi rant için pazarlamak, devlet adamlarına yakışmaz… MHP Lideri Devlet Bahçeli de zaten devlet adamlığına yakışan ne ise onu yaparak, Recep Tayyip Erdoğan gibi pazarlamacılık yapmamaktadır.

Gerçi "Türkiye için ne yaptınız?" diye soran Başbakan "Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim" diyecek kadar, geniş pazarlamacılık üstadıdır.

Türkiye'de kendi yandaşları dışında, kan ağlamayan zengin ve fakir vatandaş kalmamış ama hala "biz ekonomiyi" düzelttik diyebiliyor…

Türkiye'de "babalar gibi satmadıkları" değer bırakmamışlar, bu satışlar hazineye mi, nereye gittiği belli değil, iç ve dış borç iktidar koltuğuna oturdukları günden bu yana iki katına çıkarılmış… Ama "ekonomiyi düzelttik" diyor…

Kendilerinin ve yandaşlarının ekonomisi mi düzelmiş, yoksa vatandaşın mı, son altı yılı bir kıyaslayın anlarsınız…

"Masa başında slogan atarak milliyetçilik olmaz"
diyor muhterem Başbakanımız…

Ya nasıl olur? "Maaşımla geçinemiyorum, çocuklarımı burslu okutuyorum" sözünden iki yıl sonra çocuğuna trilyonluk gemi alarak olur değil mi?

"Maaşımla geçinemiyorum, çocuklarımı burslu okutuyorum" sözünü kullanan bir kişi, bugün dünya hükümet başkanları içinde en zenginler arasında yer alıyorsa, milliyetçilik öyle olur değil mi?

Milliyetçilik, halk yoksulluktan kan ağlarken, lüks içinde hayat sürmekle olur değil mi? Milliyetçilik, kul hakkı yemekle olur değil mi?

Milliyetçilik, Türkiye'yi böleceğini söyleyen BOP'larda-GOP'larda "Eşbaşkanlık" yapmakla olur değil mi? Milliyetçilik "Türkiye, 36 etnik kökenden oluşan mozaiktir" demekle olur değil mi?

Milliyetçilik, ülkenin değerlerini yabancılara peşkeş çekmekle olur değil mi?

Milliyetçilik, milliyetçilere kin ve nefret duyup, Barzani ve Talabani'ye şefkatle kucak açarak, canilere "Sayın Öcalan",onların şehit ettiklerine "Kelle" diyerek olur değil mi?

Milliyetçilik, PKK'ya ait kavramları siyasette kullanmakla olur değil mi?

Milliyetçilik, ABD ve AB ne dayatırsa dayatsın, onun karşısında teslimiyet bayrağı çekmekle olur değil mi?

Milliyetçilik bu ise, alın Recep Tayyip Erdoğan'ın hayrını görün… Türkiye, Türkiye olalı böyle milliyetçiler görmemiştir.

Yok eğer, milliyetçilik Türk milletinin varlığını korumak, geleceğini düşünmek ve halkın malını yağmalamamak ise herkes aklını başına alsın…
Makaleyi Hemen Yorumla