ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
GERÇEKLERLE YÜZLEŞECEK YÜZ VAR MI SİZDE? / Yıldıray Çiçek 7631 okunma - 5-Haziran-2008 Persembe
Ali Babacan’ın Avrupa Parlamentosu’nda “Türkiye'de sadece gayrimüslim azınlıklar değil, Müslüman çoğunluk da dini özgürlüklerle ilgili sorunlar yaşıyor” sözleri çok büyük tepki çekmişti. Tepki çekmesinin sebebi, Türkiye’nin imajını koruması gereken makamda, Türkiye’yi şikâyet etmesiydi.

Ali Babacan, bu sözlerine ABD ziyaretinde de sahip çıkarak “Gerçeklerle yüzleşmeliyiz” demiş…

Geçen günlerde, başka bir yazımızda Ali Babacan’ın bu sözlerini “Ali Babacan'ın bu şikâyeti, Müslümanların yaşadığı sorunlar adına değil, Avrupa'nın gayrimüslimler adına yapmış olduğu taleplerde ellerini güçlendirmek adına stratejik bir mesaj şeklidir.” Cümlesi ile değerlendirmiştim.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’de son grup konuşmasında “Dini duyguları kullanarak manevi değer ticareti yapan “inanç hortumcusu” AKP, bu çirkin hüviyetini bir kere daha göstermiş ve din istismarcılığıyla yeniden sahneye çıkmıştır. Bugüne kadar bu konuyu iç siyaset malzemesi ve rant aracı olarak kullanan AKP, şimdi bu istismar siyasetini Avrupa’nın gündemine taşınmış ve bu konuda yeni bir dış cephe açma arayışına girmiştir.” Şeklindeki cümlesi ile de Ali Babacan’ın Avrupa kapısındaki girişimlerini çok güzel özetlemişti.

Ali Babacan, anlaşılan ABD-AB dayatmalarını Türkiye’de daha hızlı ve aktif hale getirmek için, buralardan desteği artırma çabasındadır.

Ali Babacan’ın zihniyetini taşıdığı AKP, ne zaman Müslümanların derdini dert edinmiştir ki, ABD-AB kapılarında Müslümanların haklarını (sözde) savunan konum çizmeye çalışıyor.

Müslümanların kutsal kitabı Kuran-ı Kerim’den Allah’ın ayetlerini, ABD-AB istedi diye reform adı altında ayıklamaya çalışan, Kuran Kurslarını yargıyı durdurma kararına rağmen yıktırıp, Müslümanların parası ile Türkiye’deki kiliseleri trilyonlarca para harcayarak açtıran, Müslüman Türk milletinin malını yağmalayan, ona-buna peşkeş çeken, Müslümanları katledenlere her türlü destek verip, onlarla aynı hedeflere çalışan, Müslümanların canı-cananı olan Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’e hakaret ve küfür eden Papa’ları uçak kapısında karşılayıp, muhabbetle kucaklaşan AKP iktidarı yüzünden, Türkiye’deki Müslümanlar maddi ve manevi işkence altındadır.

Ali Babacan, bunun hesabını vermesi gerekirken, o Müslümanlar üzerinden yine siyasi rant ve prim peşinde olan AKP’nin politikalarını yaşatan olmaktadır. Bunu yaparken, utanmadan-sıkılmadan ABD-AB kapılarında, Türkiye’yi kurban etmektedir.

“Gerçeklerle yüzleşmeliyiz” diyen Ali Babacan, yüzleşilecek gerçekte ortaya çıkacak tek sonucun, Müslümanlar eğer sıkıntı çekiyorsa, manevi eziyet yaşıyorsa, bunun tek sebebinin AKP iktidarı olduğunu görebilecek mi acaba?

ABD ve AB’yi ağlama duvarı yapan Ali Babacan’a sormak lazım, AKP iktidarının 6 yıl boyunca Müslümanlığa yakışan bir tane davranışını göstermesi mümkün mü?

AKP iktidarının, Müslümanlığa yakışmayan birçok örneğini bizler verdik, yüzlercesini de vermeye hazırız.

İnançlı, samimi Müslümanları siyasi çıkar ve menfaat için kullanmaktan ve siyasi çirkeflikler yaparak, o samimi ve inançlı insanları da kendinizin potansiyeli içinde göstererek lekelemekten başka ne yaptınız?

Müslümanların önünde imam kıyafeti, ABD-AB önünde papaz, haham kıyafeti giyen, sizden başka Türk siyasetinde örnek verebileceğiniz var mı?

Siz, Türkiye’yi ABD-AB’ye şikâyet ediyorsunuz, biz Müslümanlarda sizi Allah’a şikâyet ediyoruz.

Bugün insanlar, Kuran-ı Kerim’den “Aldatan, sizi Allah ile aldatmasın”. Şeklindeki ayetlerle sizi tarif ediyor, size karşı toplumu bu ayetlerle uyandırmaya çalışıyorsa, utanılacak bir konumda olduğunuzun farkına varın…

Ali Babacan,sizi ne Türk milleti,ne Allah affedecektir…Size tavsiyemiz,şu Müslümanların sırtından düşün ve ABD-AB kapısında hizmetlerinizi daha net gerçekleştirin…

Makaleyi Hemen Yorumla