ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP VE RUH İKİZİ CHP, MHP'Yİ TAKİP EDİN BİRAZ.. / Yıldıray Çiçek 6274 okunma -
Türkiye tarihinin en büyük siyasi ve sosyal kaosunu yaşıyor. Her krizin ve kaosun oluşmasının altında, AKP'nin imzasının olması da, başlı başına Türkiye'nin ana konusudur.

Türkiye, bugün hangi krizi ve kaosu yaşıyorsa, AKP'nin toplumsal uzlaşma kavramını, kendine düşman görmesinden kaynaklanmaktadır.

Toplumsal uzlaşma, dendiği vakit, bunu AKP düşmanlığı olarak, yada "biz yüzde 47 aldık, onlar bize uysun" dayatması ile izah ettiler…

Ama kaybeden hep Türkiye oldu, kaybetmeye de devam ediyor.

Türkiye'nin geleceğini ve halini düşünmek, AKP için külfet olduğu ve siyasi besini kaostan çıkardığı için, AKP imzalı kaosları sık sık gördük ve Türkiye olarak yaşadık…

AKP'de bir tane akıl ve sağduyu sahibi çıkıpta,'Türkiye için bir uzlaşma adımı atılsın' demedi. Kapatma davası ile muhatap oldukları vakit, bu uzlaşma çağrılarında ön ayak olmaları gerektiklerini de, bu konuda yanlış yaptıklarını da isimlerini gizleyerek, gazetecilere yapmış oldukları açıklamalarda gösteriyorlar.

Birisi de açıkça ortaya çıkıpta "yanlış yaptık" diyemiyor. Dememek için direniyorlar ama kapatma davası, AKP aleyhine gelişirse bakın o zaman, AKP'li bakan ve milletvekillerinden "Biz Recep Tayyip Erdoğan'ı defalarca uyarmıştık" şeklinde nasıl masallar dinleyeceksiniz.

Türkiye'nin emin ellerde olmadığı artık tamamen anlaşılmıştır. AKP, Türkiye'yi yönetmekten ziyade, Türkiye'yi AKP'nin felsefesine esir etmek için çaba vermektedir. Kapatma davası yaşadıkları şu süreçte bile, kendilerine zerre kadar çeki-düzen vermemişlerdir.

Hala kendilerinden olmayanlara, tek başına iktidar baskısını ve dayatmasını uygulamaktadırlar.

Akıllanma yok,sağduyu yok,düzelme adına bir tane adım yok..


"Bir musibet, bin nasihate bedeldir" mesajı, AKP'ye nasıl bir son hazırlayacak, bakıp göreceğiz.

Kaos ve krizden beslenip, bunu mağduriyete dönüştürmek için her yolu kendine mübah gören AKP profili, birde Türkiye'deki tüm krizleri bitirmeye çalışan, olabilecek krizlerin önüne geçerek "Önce Türkiye" diyen MHP profili, Türk siyasetine damga vurmuş durumdadır. CHP hangi profilde diyorsanız, kriz ve kaos yaratmada AKP'nin ruh ikizi olduğu için, AKP'den ayrı görmememiz lazımdır.

MHP, üzerinde çok durulması gereken bir siyasi anlayışı ve ahlakı, Türkiye adına olabildiğince ve iyi niyetle uygulamaya çalışmaktadır.

MHP'nin muhalefet tarzı, Devlet Bahçeli önderliğinde akla, mantığa göre temellenmiş ve Türkiye adına sağduyu yüklüdür.

Yaşanan ve yaşanabilecek krizler adına, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin getirmiş olduğu çözüm önerileri ve uyguladığı siyaset anlayışı, herkesin örnek alması gereken özellikler taşımaktadır. MHP bugün belirleyici, yön çizen parti konumdadır. Siyasi seviye düzeyi yüksek olanlar, MHP'nin hamlelerinde yatan akılcılığı ve çözüm önerilerini takdirle karşılamaktadır.
Anlamak istemeyenlerde, ya siyasi seviyeyi yakalayamayanlar yada MHP'nin ilke, dürüstlük ve sağduyu üzerine şekillendirdiği muhalefet tarzını gölgelemek isteyenler olmaktadır.

MHP, bu kaos döneminde, Türkiye'nin geleceğine damgasını vuracak, siyasi aklı ortaya koymuştur, Türkiye'nin bu kaostan çıkıp, normalleşmesi için bunu takip etmelidir.

Küresel güçlerin aklı ile hareket eden ve Türkiye'yi bu kaos ve kriz noktasına getiren AKP, bu gidişine dur demeli ve milli güçlerin toplam aklı olan MHP'nin önerilerine kulak vermelidir.

AKP ve ruh ikizi CHP, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Türkiye adına geliştirdiği öneri ve çözüm yollarını sahiplenmelidir.

Siyasi kompleks duymadan, hatalardan arınarak, o çözüm önerilerine destek vermelidirler.
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "önce ülkem" anlayışı AKP ve CHP'ye etki etmelidir.

Karşılıklı bir şekilde kaos ve kriz üretip, bunun atmosferinden beslenen CHP-AKP bu durumuna devam ederse Türkiye kaybetmeye devam edecektir.

AKP, kapatma davasının aleyhinde gelişeceği beklentisi ile Türk siyasetinden vuruşarak çekilme anlayışından vazgeçerek, hatalarından ders almayı denemelidir. AKP kapatılmayı yaşarsa, geride kalacaklar için bu ders önemlidir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, geride kalacaklar adına bile Türkiye'yi düşünerek akıl verdi. O aklı, Türkiye adına kullanabilecek kişi var mı AKP içinde…

Bundan önce yoktu, bundan sonra bari kullanacak bulunsun…

Makaleyi Hemen Yorumla