ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
“BİZ YOKUZ” DİYOR, AKP MEDYASI ÖNCÜ KUVVET / Yıldıray Çiçek 6498 okunma - 19-Haziran-2008 Persembe
Kamu görevlilerinin özel hayatlarının ifşa edildiği, özel anlamlar çıkartılarak kuşkuların hâkim kılınmak istendiği bir ortamda en çok ihtiyacımız olan karşılıklı güven de yok olmak üzeredir.
İnsanların izlenerek bunlardan komplolar çıkartılmaya çalışılması toplumun her kesimini derin bir güven bunalımının içine itmektedir.
Artık Türkiye, tek başına iktidar iddiasındaki Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yönetim ve kontrolünden tamamen çıkmış, karalayıcı kampanya sahipleri ile karanlık odaklar Türkiye gündemini belirlemeye başlamıştır.
Başbakan Erdoğan’ın “Ankara’daki karanlık senaryolarda biz yokuz” açıklaması, ülke yönetiminden sorumlu bir hükümetin sürüklendiği çaresizliğin ilk ağızdan itirafıdır.
Bu sözler hükümetin sorumluluğunu ortadan kaldırmayacağı gibi, hükümetin gelişmelerden habersiz olacağı anlamına da gelmeyecektir.”


MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yapmış olduğu bu tespitler, Türkiye’nin yaşadığı mevcut durumun en net özeti olmuştur.

Kaç gündür, bu köşeden Ankara odaklı’gerçekleşen, devlet kurumlarını ve kurumların başındaki yöneticileri yıpratıcı eylemleri ve söylemleri değerlendiriyoruz. Her gün yeni bir senaryo, her gün yeni tezgâh sahnesi ile karşı karşıya bırakılan Türkiye, AKP’nin basiretsizliği ve karanlık odaklara prim vermesi yüzünden, adeta gaz sıkışması yaşamaktadır. Bunun yaşatacağı bir patlamanın kaosa davetiye çıkartacağını bildikleri halde, sırf kaostan beslenme yapılarını tatmin etmek için, bu yapılanların önüne geçmemektedirler.

Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ankara’daki karanlık senaryolarda biz yokuz” açıklaması traji-komik bir manzaranın doğuşudur.

”Biz yokuz” diyor, işin içinden sıyrılmak için… ”Biz yokuz” diyor, ama bu karanlık odakların tüm servislerinde AKP medyası var…

Yargıya saldırıda, orduya saldırıda, siyasetçiye saldırıda, gazeteciye saldırıda öncü kuvvet AKP’nin medyası olmaktadır.

Hal böyle olduktan sonra, Recep Tayyip Erdoğan “Ankara’daki karanlık senaryolarda biz yokuz” demesinin bir hükmü olabilir mi?

”Biz yokuz” diyorsan, AKP’yi savunmak adına her türlü çirkefliği yapan, o malum ampul medyası da karanlık odak servisçiliği yapmamalıdır.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sözü ile kendi medyasının yaptıkları birbiri ile çelişmektedir.

Yayınlanan fotoğraflar bunlarda, ses kayıtları bunlarda, karanlık odaklarca senaryolaştırılmış haberler bunlarda… Tek dertleri AKP’ye yol açmak, AKP’nin üzerindeki baskıyı başka yönlere çekmek…

Bunları yaparlarken de, yine her zamanki gibi İslam dinini, siyasi menfaatleri için kalkan yapmaktadırlar.

Buna en sıcak örnek, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ’a ait olduğu söylenen, Kudüs’te Ağlama Duvarı önünde çekilen, hatıra fotoğraflarını, dini söylemlerle süsleyip, servis yapmalarıdır.

Fakat bunu niçin yaptıkları çok önemlidir! Geçen dönemde, aynı yöntemleri mevcut Genel Kurmay Başkanı Mehmet Yaşar Büyükanıt’ın, Genel Kurmay Başkanlığına atanmasını önlemek ya da yıpratmak için yapmışlardı.

Şimdi de, temayüllere göre Genelkurmay Başkanı olmasına kesin gözüyle bakılan Orgeneral İlker Başbuğ’a yapıyorlar.

İlker Başbuğ’un, Kudüs’te Ağlama Duvarı önünde çekilen fotoğrafları haber değeri taşıyordur, haber yapılabilir. Ama bunu sunuş tarzı, niyetlerini ortaya dökmektedir.

Niyeti belli olan AKP’nin medyası, acaba aynı tavrı “Yahudi Cesaret Ödülü” alan,”Haçlı Cübbe” giyen Recep Tayyip Erdoğan’a niye göstermedi?

“İslamcı” etiketi ile sadece bu dünyasını kurtarmak için çalışanlar, niçin Recep Tayyip Erdoğan’ın o meşhur resimlerini gazetelerine manşet olarak basmadılar?


Kaldı ki, o alınan ödül, giyilen elbise sembolik olmaktan öte, içeriği de doldurulan anlamlar taşımaktadır.

ABD Başkanı Bush’un İslam Dünyasına savaş açarken kullandığı “Haçlı Seferini başlatıyoruz” sözü ışığında, ABD’nin Haçlı projesi olan BOP’un Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı manşet yapmak, İslamı sömürme düzenlerini bitireceği için hiç oralı olmuyorlar.

Müslümanlara vahşet uygulayan, Haçlı Orduları gibi hareket eden ABD askerlerine, BOP’un Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birde “ABD’nin Irak’ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız.” Şeklinde mektuplar yazıyorsa, bunlar nasıl haber yapsınlar, o fotoğrafları?

O malum gazeteler, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in(S.A.V) vefatından bugüne kadar kimsenin cesaret edemediği hakaretleri etmiş ve alçakça iftiraları atmış Papa’yı, uçağın kapısında karşılayan Recep Tayyip Erdoğan’ın o anki resmini niye kullanmadılar. İşlerine gelmiyor çünkü…

Recep Tayyip Erdoğan’ın Papazlarla, Hahamlarla kilise açarken, havra açarken çekilen fotoğraflar nerede? Niye gazetelerinizin manşetlerinde görmedik?

Din adamlarına niçin, o görüntüleri yorumlatmadınız? İşinize gelmiyor, değil mi?

Ne İslam, ne de Türkiye dertleri… Tek dertleri AKP ile birlikte “Durmak Yok, Yola Devam” sloganını rahat rahat atabilmek… Saldırıları ondan, çirkeflikleri ondan…

Bunu Türkiye artık görmelidir…

Makaleyi Hemen Yorumla