ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
TÜRK MİLLETİNİN DAVASINDAN NASIL KURTULACAKSINIZ? / Yıldıray Çiçek 4190 okunma - 20-Haziran-2008 Cuma
AKP savunmasını geçtiğimiz hafta mahkemeye verdi, iddianame için şöyle bir ifade de bulunmuşlar.

“Deliller internetten derlenmiş. Bu adeta bir Google davası”

Şemdinli İddianamesi, PKK’nın sitelerinden, Kürtçü sitelerden derlenip, toparlandığında aynı tavrı göstermemişlerdi. Türk Ordusunu yıpratmak için hazırlandığı her halinden belli olan Şemdinli İddianamesini hazırlayan savcıya AKP’liler kol-kanat germişti. O savcı görevden alındığında, AKP’liler kendi arasında para toplayıp, savcıya yardımda bile bulunduğuna dair haberleri basından okumuştuk. AKP, her olayda olduğu gibi, bu olayda da işine geldiği gibi davranmaktadır. Aynı tavır ve davranışlar kendi siyasi düşüncesine, menfaatlerine uygunsa mesele yok, eğer kendine karşı ise ortalığı ayağa kaldırıyorlar.

Google tıkla, AKP’nin tüm sicilini orada bulmak mümkündür. Google, teknolojik olarak bilgiye ulaşmanın aracıdır. Mesele Google’den delil toplamak değil, bilginin doğru olup-olmamasıdır. AKP “Google davası” tanımı yaparak, delilleri basitleştirmeye çalışmaktadır.

Toplanan delillerin, bilgilerin ne kadar doğru olup-olmadığına Anayasa Mahkemesi karar verecek… Ama AKP, yandaş medyası ile psikolojik harp sanatına uygun hamleler yapıyor.

Türkiye hukuk devleti, AKP’de hukuk önünde hesabını verecek… Kapatılıp-kapatılmaması mahkemenin vereceği kararda yatıyor. Fakat burada AKP’nin yapmaya çalıştığı kurnazlıkları iyi görmek gerekiyor.

“Bu adeta bir Google davası” şeklinde bir savunma yapmak, AKP’nin bilindik kurnazlığını spotlaştıran ifade olmaktadır.

Google’den alınan delil ve bilgi, doğru ise AKP’nin bu kurnazlığının bir etkisi olur mu?

İddianame içinde en önemli konu olan AKP’nin emperyalist devletlerin projelerinde üstlendiği taşeronlukla ilgili bir Google araştırması yapın, karşınıza binlerce internet sayfası çıkmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın "Türkiye'nin Ortadoğu'da bir görevi var. Biz Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanlarından biriyiz. Bu görevi yapıyoruz." (http://www.akparti.org.tr/haber.asp?haber_id=11245) sözünü hem yazılı,hem Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi sesinden dinleyebileceğiz, Google aracılığı ile binlerce site vardır.

Google tanımı AKP’yi kurtarmaz, aslında siyasi ötenaziye götürür. AKP “neyi yapmadım” diyorsa, Google’de yaptığına dair belge ve delilleri bulabilirsiniz.

Ama AKP siyasi ukalalıkta sınır tanımadığı için aklınca, iddianameyi küçümsemek için “Bu adeta bir Google davası” diyor.

Türk milletinin düşmanı olan, doğal olarak Türk milletini koruyan TSK’yı yıpratmak isteyen PKK’nın internet siteleri delil için kullanılınca “yargı bağımsız” nutukları atacaksın, yargı seninle ilgili hukuka dayalı dava açınca “Yargı Darbesi” tanımında bulunacaksın… Bu nasıl bir siyasi zekâ halidir?

Kurnazlık, karşındakini kandırabilirsen kurnazlıktır. Aksi takdirde siyasi şapşallık olmaktadır. AKP’de zaten cahil potansiyele oynamaktadır. O potansiyel zaten bunların yaptığı her şeyde bir keramet bulmaktadır. Kerameti aldatmaya, kandırmaya dayalı olan AKP, siyasi sondajı hep bu potansiyeli yönlendirmek için vurmaktadır.

Kapatma davasının sonucu ne olur, ne olmaz bilmiyoruz. Fakat AKP kapansa da, AKP zihniyetinde olanların, yasak almayan bölümü yeni bir parti kuracaktır. Belki de AKP’den birkaç tane parti çıkacaktır. AKP’nin birçok parçaya ayrılacağı konuşuluyor. AKP kapansa da, kapanmasa da Türk milleti mutlaka hesap sormalıdır.

AKP, kendi tabiri olan “Google davasından” kurtulsa bile, Türk milletinin hesap sorma davasından kurtulmamalıdır.

Sahte cennetin, sahte mücahitleri, halkın milli-dini değerleri üzerinde kene gibi sömürmenin hesabını vermelidir.

Bu siyasi keneliği benimseyenler, sandıkta ilaçlanmalıdır. Türk milleti, ilaçlamadan sonra, kireçlemeyi unutmamalıdır.

Aksi taktirde, bulaşıcılık özelliği olan siyasi kenelik, hala etkisini gösterebilir.

Vicdanlar, böyle bir teması kaldırmamaktır. Zararı çoktur ve ölümcüldür… Allah Türk milletini her türlü zararlı oluşumlardan korusun… Âmin…
Makaleyi Hemen Yorumla