ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
HALA, NASIL KONUŞABİLİYOR BUNLAR? / Yıldıray Çiçek 6862 okunma - 26-Haziran-2008 Persembe
MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP’nin grup toplantısında AKP’nin amacını, niyetini ve kapasitesini tek cümle ile özetledi. Neydi o cümle “Bunların Türk milletine vaat edebilecekleri tek şey kargaşa, kavga ve kaostur.”

AKP’nin iktidarda geçen altı yılını ve mevcut halini özetleyen bu cümleler, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun sebebini de en iyi şekilde izah ediyor.

“Kargaşa,kavga,kaos” bu üç kelime AKP’yi o kadar net tarif ediyor ki,başka tariflere girişmek bile zaman ve enerji kaybı olmaktadır.

AKP’nin Türkiye’ye monte etmeye çalıştığı “Kargaşa, kavga ve kaosu” Türkiye’den söküp atmaya çalışan MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, AKP yöneticilerin başlatmış olduğu seviyesiz, ölçüsüz ve izansız saldırılar her geçen gün artmaya başlamıştır.

AKP şuan kapatılma travması geçirdiği için, akıl ve sağduyu ne demek onu anlaması mümkün değildir. Gerçi AKP sürekli bir travma halinde olduğu için beslendiği kaynaklar hep “Kargaşa, kavga, kaos” olmuştur.

Besin kaynaklarını sürekli kurutan ve Türkiye’yi düşünerek hareket etme çağrısı yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi hedef yaparak, yeni bir kaos ve kavga zemini oluşturmaya çalışan AKP zihniyeti, zavallı bir siyasi anlayışla kendileri yanında Türkiye’yi de uçurumun kenarına getirmişlerdir.

AKP’li yöneticiler, bozuk plak gibi arka arkaya MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında açıklamalar yapmaya başladılar. MHP Lideri Devlet Bahçeli, akıl ve sağduyu çağrısını yaptıkça onlar ışıktan, karanlığa kaçanlar gibi davranmaktadırlar.

Bir saniye önce söyledikleri ile bir saniye sonra söyledikleri birbirini tutmayan fikirlerin sahipleri, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye dürüstlük dersi vermeye çalışıyor. Ders vermeye çalışanlara bakın, her şeyi şaibeli olan kişiler…

"Zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrak ve kayıtlarda sahtecilik ile cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak” suçlarını iddia olunan ve dokunulmazlık dosyası yüzünden dokunulamayan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye dürüstlük ve siyaset dersi veriyor ya biz daha ne diyelim?

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye sevdalısı Devlet Bahçeli’nin sağduyu, akıl ve mantıkla şekillenmiş çağrılarına "Kim bunlar? Partisini yüzde 18'den yüzde 8'e düşürenler, siyasetten çekildim diyip geri dönenler... Milletten kırmızı kart görenler. “ şeklinde tarif edip, "Bu siyaset CHP tarzı siyasettir. Bunu bırakın" şeklinde seslenmiş…

DTP tarzı siyaset yapıp,22 Temmuz seçimlerinden önce “DTP ile koalisyon yapabileceğini” söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin ruh ikizi olan CHP’yi, MHP ile yan yana göstererek aklınca, kamuoyunu CHP üzerinden korkutuyor.22 Temmuz seçimlerinden öncede aynı tezgâhı yaptı ve kamuoyunu aldattılar. Birde bu işlere taşeron olarak Melih Gökçek denen adamı atamışlardı yada Recep Tayyip Erdoğan’ın gözüne girebilmek için halden vazife çıkartarak “CHP-MHP koalisyon kuracak” diye halkı korkutmak için kapı kapı gezmişti.

3 Kasım 2002 tarihinde, Türkiye’nin yönetimini alıp, satılmadık değerini bırakmayan, Türkiye’de her şeyi çökerten bu zihniyet, Devlet Bahçeli’nin liderliğindeki oy oranları ile akıllarınca toplumu kandırmaya çalışıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan “Partisini yüzde 18'den yüzde 8'e düşürenler” diye vurgu yapıyor peki “18 Nisan seçimlerinde 8’den 18’e çıkaranda,22 Temmuz seçimlerinde de 8’den 14’e çıkartanda aynı lider” diye cevap verilirse, hangi mantıkla işin içinden sıyrılacaktır. Recep Tayyip Erdoğan, Türk milliyetçileri ile mantık yarıştırmaya kalkmasın…

Recep Tayyip Erdoğan, kendi siyaset anlayışına baksın, birbiri ile uyumlu kaç tane sözü, davranışı vardır?

“Maaşımla geçinemiyorum, çocuklarım burslu okuyor” diye ağlayıp, çocuklarına trilyonluk gemi ve villalar alan, dünyanın sayılı zenginleri arasına giren kendisidir.”Türkiye 36 Etnik kökenden oluşan mozaiktir”, “Türkiye Türklerindir demek alçaklıktır” sözlerini kullanıp, daha sonra “Biz yola çıkarken tek vatan, tek millet, tek bayrak” diye halkı kandıranda kendisidir. Yahudi iş adamı Ofer’le “hiçbir ortamda görüşmedim” deyip, saatler sonra “Davos’ta otel odasında görüştüm” demek zorunda kalanda kendisidir.

Bu örnekler, Recep Tayyip Erdoğan’ın çelişkilerinden sadece birkaç örnektir. Okyanusta damla bile değildir.

Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye hiçbir konuda ders verecek siyasi kapasite ve yaşantıda değildir. Dürüstlük, vatan sevgisi, titizlik, doğru söz kullanma, kul hakkı, devlet adamlığı vb…

Recep Tayyip Erdoğan’ı, Devlet Bahçeli ile kıyaslamaya kalkmak bile, Sayın Bahçeli’ye saygısızlık olacaktır.

Birisi BOP Eşbaşkanı, AB hayranı Recep Tayyip Erdoğan, diğeri Türkiye sevdalısı Devlet Bahçeli… Bu tarif bile yeter…
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Salı grup konuşmasında ne güzel mesaj verdi bunlara: Belki bazı siyaset tacirleri için, son yurdumuz Türkiye ile ilgili bir gelecek ve ikamet planları olmayabilir. Sığınmayı düşündükleri yerlerde yaşamayı içlerine sindirenler çıkabilir. Ancak unutulmamalıdır ki, biz Türk milleti olarak ne pahasına olursa olsun buradayız.
Makaleyi Hemen Yorumla