ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
İHANET TOPLANTILARI VE TEPKİSİZLİK ! / Yıldıray Çiçek 5742 okunma - 9-Temmuz-2008 Çarsamba
AKP ve yandaşları iktidar oldukları günden bu yana Türklük-İslam değerleriyle sürekli bir kavga halindedirler. Bu iki kavram onlar için adeta hedef yapılması gereken değerler olmuştur. AKP ve şürekâsı halkın duygularını sömürerek, bu iki kavrama Avrupa’nın verdiği yol haritası ile birlikte her türlü saldırıyı yapmaktadırlar. Türk Milleti için en büyük değer olan Türklük ve İslam, bunların iktidarında resmen tehdit altındadır ve içi boşaltılmaya çalışılmaktadır.

“Türklük” dendiği vakit tüyleri diken diken oluyor, İslam dendiği vakit, kendilerini ABD ve AB kucağına bırakıyorlar.

AKP’yi kuranlar, daha önce siyaset yaptıkları partilerde, Türklüğe olan alerjilerini aynen sürdürüyorlardı, AKP’yi kurduktan sonra da İslam’a aykırı ne varsa onu da uygulama kabiliyetini göstermişlerdir.

Her gün, ABD ve AB’nin istekleri doğrultusunda, Müslüman-Türk’ün vatanına, kimliğine, dinine yönelik yapmış oldukları menfi söylem ve eylemlere, yeni bir örneği Abant Toplantılarında sergilediler.

Hepsinin ortak özelliği, AKP’nin politikalarını aklamak ve meşrulaştırmak olan yazarlar, ABD ve AB kılavuzluğundaki sözde aydınlar, Abant toplantılarını ihanet toplantılarına dönüştürmüşler...

Birisi “Milliyetçilik bizi acılara götürür” demiş, diğeri “Kürtçe resmi dil olsun” demiş, bir başkası “Türkiye’yi Çerkezler ve Arnavutlar kurdu” demiş, babasının oğlu olan birisi de “Bütün Türkiye Kürdistan’dır” demiş…

Haçlı projelerin resmi görevlisi bir parti ve yandaşları, Türk milletinin vatanında tüm değer yargılarını sulandırmak ve yıpratmak için, gözü dönmüş bir şekilde yukarıdaki cümleleri kurabilmektedirler.

Bu cümlelerin hepsi Türkiye’yi bölmek için zemin oluşturmak içindir, AKP’nin açtığı alanda sergilenen bu zihniyet, Türkiye’yi ABD ve AB’nin istediği projelerde “böl-parçala-yok et” taktiğini uygulamaktadır.

ABD ve AB ürünü olan, Barzani ve Talabani dostu olan AKP’nin yandaş zihniyeti, AKP’nin taşeronluğunun iyi işlemesi için, propaganda alanında hiçbir sınır tanımamaktadırlar.

“Milliyetçilik bizi acılara götürür” diyorlar ABD-AB milliyetçiği bayrağı ile Türkiye’de etnik milliyetçilik yapıyorlar ve “Kürtçe resmi dil olsun” olsun diyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran iradeyi sulandırarak, Cumhuriyet düşmanlığı yapıyorlar, “Türkiye’yi Çerkezler ve Arnavutlar kurdu” diyen mankurt kılıklı adam, aylar önce de Diyarbakır’ın adını PKK jargonlu “Amed olabilir” demişti. “Bütün Türkiye Kürdistan’dır” diyen adamın babasına da İmralı’daki APO “Ona selamlarımı söyleyin. Öcalan, bilimsel yönteminizi beğeniyor deyin. Görüşlerinin çoğuna katılıyor deyin. Seçkin bir aydınsınız, bilimi esas almanız Türkiye’de bir ilktir dersiniz” demişti.

Yani hepsi tespih taneleri gibi birbirine bağlıdır. Bunlara bu alanı açıp propaganda yapmasını sağlayan AKP, bu ülkede en milliyetçi seçiliyor, buradaki tezat ve çelişkileri göremeyenlerin aklına ne dememiz gerekiyor acaba?

Adamlar ABD, AB ve PKK’nın sözcülüğünü ve açıkça mikro milliyetçilik yapıyor ama bu halk bunları “Türk milliyetçisi” olarak görüyor… Bizim içimizdeki bazı milliyetçiler de, MHP’nin Erciyes Dağı’na çıkıp-çıkmamanın kavgasını yapıyor. Dağ’da toplanamamayı ihanet olarak damgalanıyor.

Şehirlerde ne ihanetler gerçekleşiyor, ne ihanet oyunları oynanıyor, içimizde görünen bazıları da bizim zamanımızı, enerjimizi kendi içimize harcamamızı sağlatmak için, her türlü yolu deniyorlar.

“Türkiye’yi Çerkezler ve Arnavutlar kurdu” diyen, Diyarbakır’ın adını PKK jargonlu “Amed olabilir” diyen adam, bu tipler nazarında sadece Ülkücü şehit kardeşidir! Bazen birtakım değerler, kutsaliyetler her taşıyanın üzerinde durmaz.

Türk milliyetçileri yaşananları çok iyi görmeli ve değerlendirmelidir. Türkiye ihanet kıskacındadır. Bu ihanete balyoz gibi vuracak tek siyasi hareket MHP’dir. İçimizde görünen birçok kişi, AKP’yi daha milliyetçi görüp, MHP’nin milliyetçilik anlayışını dağ sendromu ile ölçmeye çalışarak, ihanete asıl ortaklığı yapmaktadır.

MHP’nin Erciyes Zafer Kurultayı’nı tadında bırakma kararını, Türk milliyetçiliğinin en büyük meselesi yapanlar, Abant ve benzeri ihanet toplantılarına zamanını ve enerjisini harcasa daha sağlıklı bir Türk milliyetçiliği yapmış olmazlar mı?

Abant toplantılarında, Türkiye Cumhuriyeti’ne resmen ihanet hazırlıklarının yapıldığı görülmektedir. Türk milliyetçilerinin artık kendi içindeki tartışmalarda kaybedecek tek bir saniyesi bile yoktur.

Türk milliyetçileri iktidar olmalı ve ihanetin kökü kazınmalıdır. Buna inanmayan, bunun için çalışmayan kim varsa, asıl ihanete destek verenlerdir.

Her şeyin farkında olan Türk milliyetçisi ile her ihanet bozulacaktır...
Makaleyi Hemen Yorumla