ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BOP EŞBAŞKANI IRAK’TA… / Yıldıray Çiçek 13605 okunma - 12-Temmuz-2008 Cumartesi
Irak neresi? ABD’nin çeşitli bahanelerle işgal edip, bir milyon Müslüman’ı vahşice öldürdüğü, zulüm altında insanları inim inim inlettiği ülkenin adı…

Recep Tayyip Erdoğan kim?

Bush’un “Haçlı seferleri başlıyor” diyerek düğmesine bastığı Müslüman ülkelerin işgalinde, Bush’un “Eşbaşkanlığını” yapan, Türkiye’nin Başbakanı…

Türkiye’deki cahil topluluğunu “En iyi Müslüman” pozunda uyutan ama dibimizdeki Müslümanların katliamına destek veren Recep Tayyip Erdoğan, işgal edilmiş Irak’a ziyarete gitti.

Aslında daha önce BOP’ da patronu olan Bush’la beraber gitmesi gerekiyordu, nedense onunla gitme ihtiyacı hiç duymadı.

Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda, işgal edilmemiş bir Irak ziyareti olmuş olsa, hiç kimse bu ziyarete söz etmezdi. Vebal sahibi oldukları, işgal edilen Irak’la ilişkilerde bile Türkiye’nin menfaatleri söz konusu değildir.

Irak, Türkiye’nin de yardımı ile işgal edilmiş ve ABD’nin kontrolünde olan bir ülkedir. ABD’nin BOP’unda “Eşbaşkanlık” yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne kadar Türkiye’den daha çok ABD’nin menfaatlerini ve ABD’nin kuklası halindeki Talabani ve Barzani’nin isteklerini yerine getirdiğini herkes görmüştür.

Recep Tayyip Erdoğan, Irak’ta yapmış olduğu basın toplantısında da sürekli “Eşbaşkanlık” görevine vurguda bulunarak, bizim haklılığımızı da ispat etmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda bir Kadir Gecesi günü, Türkiye’nin İncirlik Üssünden kalkan ABD uçaklarının Türkmen kentlerinin üzerine bomba yağdırmasına onay veren ve Irak’taki Müslümanları vahşice öldüren ABD askerlerine “ABD’nin Irak’ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız.” Şeklinde mektuplar yazan BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Türkiye’de, Müslümanlığı kimselere bırakmayan Recep Tayyip Erdoğan, Irak’a ayak bastığında, ruhları feryat eden Müslümanlar için bir Fatiha okumuş mudur? ABD askerlerinin yetim ve öksüz bıraktığı çocukların mazlumluğuna, mağdurluğuna vicdanı ses vermiş midir?

Sanmıyoruz, sanamıyoruz! Çünkü kendisi Haçlı Projelerde “Eşbaşkanlık” yapmakta ve Haçlı Ordularına dua edecek kadar, Bush’a sadık davranmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Iraktaymış… Bize ne faydası var? Talabani, PKK’lı kedileri mi verecek, Barzani denen çapulcu kahpeliklerini mi terk edecek?

Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi değil mi zaten “Irak ve Kürdistan’dan gelen haberler bizi mutlu ediyor” (7 Mart 2002) sözünü Talabani’nin yüzüne söyleyen?

Recep Tayyip Erdoğan Iraktaymış…

Öldürülen bir milyon Müslüman’ın acısını duymaya, acısını paylaşmaya ve bundan sonra işgalin vereceği acıları önlemeye mi gitmiş? Orada yalnız ve mazlum Türkmenlere el mi uzatmış?

Recep Tayyip Erdoğan, ABD, Barzani ve Talabani için Irak’tadır. Onlarla şekillenecek BOP’daki son durum için Irak’tadır. AKP’nin 6 yıllık iktidarı, ABD, Barzani ve Talabani’ye yardım ve yataklıkla geçmiştir.

Irak’ın işgali için 57.hükümete her türlü küresel tezgâhı kurarak deviren ABD, Irak’ın işgali için Türkiye’nin başına gelmesi için desteklediği AKP’yi bugün bile sonsuz bir şekilde desteklemektedir.

Müslümanları katliama tabi tutan ABD askerlerine “ABD’nin Irak’ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız.” Şeklinde mektup yazacak, bir Müslüman “Eşbaşkanı” dünyanın başka neresinde bulabilir ki ABD?

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de din üzerinden duygularını sömürdüğü insanlara Irak’tan ses vermelidir.

Vicdan adına, adalet adına… Allah korkusunun etkisiyle, ezilmiş duruşunu göstermelidir.

Bir milyon Müslüman öldürülmüş ey Recep Tayyip Erdoğan, bir milyon Müslüman…

Onlar adına, dünyaya Irak’tan haykır, onların acısına yüreğini uzat…

Hala “BOP Eşbaşkanlığı” nutukları atıyorsun… O BOP değil mi, yüz binlerce masum ve mazlum insanı öldürülmesini sağlayan?

Yanı başımızdaki Müslümanların acısına ortak olmadıkları gibi, o acıyı yaşatanlara destek verenler, İslam savunucuları olarak Türkiye’nin başında yönetici olarak durmaktadır.

Ey Türkiye, sen dinin adına, vatanın adına ne zaman uyanmayı düşünüyorsun?
Makaleyi Hemen Yorumla