ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SERDAR AKİNAN EMİN MİSİN? / Yıldıray Çiçek 10369 okunma - 15-Temmuz-2008 Sali
*“Başbakan Erdoğan “milli” duruşu olan bir siyasetçidir.

*”Erdoğan’sız Türkiye Güneydoğu’sunu kaybeder.”

*Şayet kapatma davasında, gerekçede siyaset yasağı tanımlanarak, Erdoğan’a bir yasak gelirse o zaman ABD’nin ve İngiltere’nin planı gerçekten devreye girer.”


Bu cümleler, SKY Türk genel koordinatörü ve Akşam Gazetesi yazarı Serdar Akinan’a ait…

Serdar Akinan’ın birçok yazısı genelde anlamlı ve milli havası olan düşünceler taşımaktadır. Ama ne olduysa, son aylarda yazılarındaki bu anlamı yitirmeye başladı. SKY Türk’te, Nihat Genç ile birlikte güzel programlar hazırlayıp-sunan Serdar Akinan’ın, son aylarda yazılarına serpiştirdiği yukarıda örnek verdiğimiz cümlelerini anlamak mümkün değildir. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan arasında denge kurup, tercihin Recep Tayyip Erdoğan’dan yana olmasını isteyen Serdar Akinan, büyük ihtimal patronunu, AKP gazabından kurtarmak için “denge stratejisi” yapıyor.

Akşam ve Tercüman Gazetelerinin son aylardaki politikası böyle bir denge üzerine kurulmuştur. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e saldır, Recep Tayyip Erdoğan’ı koru…

Serdar Akinan’ın yazılarında da bu alenen görünmektedir.

Serdar Akinan’ın 27.06.2008 “Başbakan’ı koruyun” başlıklı yazısında çok net bu görülmüş ve ondan sonraki yazılarında bu tarzını sürdürmüştür.

Şimdi gelelim Serdar Akinan’ın cümlelerindeki çelişki ve tuhaflıklarına…

1-Başbakan Erdoğan “milli” duruşu olan bir siyasetçidir.

Sayın Serdar Akinan, milli duruştan kastınız nedir? Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de milli duruşu olan bir tane örneğini gösterebilir misiniz? Kerkük, Musul, Kıbrıs, PKK terörü, milli kimlik, milli semboller, Türk milliyetçiliği konularında hiç milli duruşunu gördünüz mü? Biz, bir tane dahi göremedik.

2- Erdoğan’sız Türkiye Güneydoğu’sunu kaybeder.

Serdar Akinan, Erdoğan’lı Türkiye’nin Güneydoğu’yu kaybetme riski daha çok değil mi? PKK’nın kavramlarını (Türkiyelilik, Demokratik Cumhuriyet vb) kullanan,”Kürdistan’tan gelen bilgiler bizi mutlu etmektedir.” Sözünün sahibi olan, Büyük Ortadoğu Projesi’nin Eşbaşkanı olarak "Şu anda Amerika'nın da BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ var ya, Genişletilmiş Ortadoğu, yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir merkez, bir yıldız olabilir.” Sözünü kullanmış, Barzani ve Talabani’nin kadim dostu, “Kürt Sorunu” diye tanıma sahip çıkmış, alt kimlik-üst kimlik tartışmaları başlatmış bir Başbakanla Güneydoğu karanlık oyunlar karşısında nasıl korunabilir? Serdar Akinan, biz senin mantığını çözemedik, sen bize çözmemiz adına yardımcı olabilir misin?

3- Şayet kapatma davasında, gerekçede siyaset yasağı tanımlanarak, Erdoğan’a bir yasak gelirse o zaman ABD’nin ve İngiltere’nin planı gerçekten devreye girer.”

Recep Tayyip Erdoğan, Müslümanları inim inim inleten Büyük Ortadoğu Projesi’nde şuan Bush’un “Eşbaşkanı” değil mi? ABD başta olmak üzere tüm Batı AKP’nin kapatılmasına karşı olduğunu vurgulamadı mı? ABD ve İngiltere’nin planında zaten Recep Tayyip Erdoğan gönüllü hizmet vermiyor mu?
Serdar Akinan, bizim bu tespitlerimize ne yanıt verir bilemiyorum ama tanımadığımız, bilmediğimiz bir Recep Tayyip Erdoğan portresi çizmeye çalışmasın, gerçek “milli duruşu” olan insanlar nazarında bir anlam ifade etmiyor.

Serdar Akinan özünü, bu tür denge kurma oyunları ile bozmamalıdır. Serdar Akinan, özü sağlam yazılarına geri dönmelidir.

Serdar Akinan, Nihat Genç’le birlikte adaletsizliğe, vicdansızlığa, vatan hainliğine karşı haykırmaya Ortadoğu bölgesindeki Müslümanların haklarını savunmaya devam etsin… Ona yakışan budur.

Akla, mantığa uymayan cümlelerle bugüne kadar sergilediği berrak duruşunu zedelememelidir.

Serdar Akinan, Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan arasında kurmaya çalıştığı denge içinde, Recep Tayyip Erdoğan’ın terazisinde yer alarak kullandığı sözlerinden emin midir?

Bunları bilinçli ve şuurlu bir şekilde yazıyorsa, bundan önceki güzel düşünceleri de lekelenecektir.

Ben bugüne kadar ne Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün nede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi hayatında bir tane “milli duruşuna” şahit olmadım. Olanı göstermek bile mümkün değildir…

Serdar Akinan gördüyse örnek versin, gören varsa köşesine taşısın… Bekliyoruz…
Makaleyi Hemen Yorumla