ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
TRUVA ATININ İÇİNE ADAM ARIYOR / Yıldıray Çiçek 4695 okunma - 22-Temmuz-2008 Sali
AKP'nin nasıl bir zihniyet sahibi olduğunu anlamak için sırf Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in eylem ve söylemlerine bakmak yeterlidir.

AKP'nin toptan zihniyetini tek başına yansıtan Hüseyin Çelik,göreve geldiği günden bu yana sadece milli olan kavramlarla, değerlerle ve reflekslerle uğraşmaktadır.Sanki Milli Eğitim Bakanı değilde, "Milli Olanlarla Mücadele Bakanı" gibidir.

Hüseyin Çelik,bu tavrından asla vazgeçmemektedir.Altı yıl içinde en çok tepki çektiği konular, bu tavırları içinde yatarken,onun misyonu zerre kadar değişmemektedir.

Milli konulara bakmayıp,saldıran Bakan son bir konuşmasında "(Ben AB'ye karşıyım,ben ABD'ye karşıyım) diyen bir gençlik,ama küreselleşmenin farkında olmayan bir gençlik. Türkiye'yi içe kapanmaya teşvik edenler,gençliğe maalesef bunu pompalıyorlar. Türkiye'de en büyük tehditlerden birisi,liselerden başlamak üzere gençliği şoven bir milliyetçiliğe doğru iten zihniyettir" şeklinde inciler sıralamış…

Sözde Milli Eğitim Bakanı olan Hüseyin Çelik'in soyu-sopu nedir bilmiyoruz ama kendisinin "Türklük" değerleri ile kavgası olduğu alenen ortadadır.

Vatana,millete,bayrağa sevdalı gençler yetiştirmek gibi bir sorumluluk sahibi olan fakat bu sorumluluğunu tam aksi bir şekilde kullanan Hüseyin Çelik, "soysuz-sopsuz" bir kitle oluşturabilmek elinden gelen tüm gayreti ortaya koymaktadır.

Hüseyin Çelik,herhalde küreselleşmeyi vatanın,milletin tüm değerlerine tecavüz ettirmek olarak algılamaktadır.

Türkiye üzerinde her türlü oyunu oynayan ABD ve AB'ye karşı tepkisizliği öneren,milli refleksleri terk etme çağrıları yapan Hüseyin Çelik,adeta ABD ve AB'nin milli hedefleri adına bakanlık yapmaktadır.

Ne acıdır ki,Türk Milleti, yapılan anketlerde bunları "en milliyetçi parti ve kişiler" olarak seçmektedir.Bu durum sadece anket yönlendirmesi desek de,bu milletin verdiği yüzde 47 oy oranını da düşününce ,Türkiye'de kavramların ters-yüz olduğu,mantıkların allak-bullak olduğunu da kabul etmek zorundayız.

AKP ve Hüseyin Çelik varolan zihniyetlerini sergiliyor…Asıl burada üzerinde durulması gereken ise Türklüğe her manada alerji duyan,Türk milliyetçiliğini en büyük düşmanlıkları olarak görenler,bu milletin nazarında nasıl "en iyi milliyetçi" görülebiliyor. Bunun cevabını mantıklı verebilecek biri var mı? Bizler bunun mantığını hala çözebilmeye çalışıyoruz.

Hüseyin Çelik, AKP'nin ABD ve AB karşısındaki teslimiyetini Türk milletine de dayatmaktadır.Türk milletinin zihninin karışık olduğu, "Biz Türk milliyetçiliği istemiyoruz,bizim milliyetçiliğe alerjimiz var" dedikleri halde, AKP'yi "Yok yok siz milliyetçisiniz" diye zorlayan millet tavrından anlayıp,atmosferi çok iyi kullanmaları olarak durumu değerlendirebiliriz.

22 Temmuz 2007 seçimlerine kadar, böyle bir tezatlık yaşayan Türk Milleti, bundan sonra bu tezatlığın yaşanmamasını umuyoruz.

AKP'nin zihniyeti,Türk milliyetçiliği düşmanlığı ile kodlanmışır. Bu kodları,bu milletin gerçek ruhu kavramalıdır. Milli yürekli ve milli şuurlu gençler yetiştirmesi gereken Bakan Hüseyin Çelik'in açıklamalarını anlayabilecek zeka sahipleri, Türkiye'nin başındaki tehlikeyi göreceklerdir.

ABD,Afganistan ve Irak gibi Türkiye'yi de işgal etse,yine Haçlı Cübbeleri giyip,ABD askerlerini dua ve çiçeklerle karşılayacak olan bu zihniyetin,Türk milliyetçiliği karşısında, ABD ve AB'yi savunmasını hala anlayamayanlarla, bu ülke nasıl korunabilecektir ki?

Hüseyin Çelik ve ekibi,bu zihniyeti ile körpe çocukları zehirlemektedir. Önümüzdeki dönem milli konularda zehirlenmiş bir gençlik oluşursa,kimse şaşmamalıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı,bu zihniyetler tarafından işgal edilmişse,orada milli şuurun barınması mümkün müdür?

Türkiye'nin her yeri, Hüseyin Çelik'in taşıdığı zihniyetin otoritesi olan AKP tarafından işgal edilmiştir. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Hüseyin Çelik arasında sizce bir fark var mıdır?Bu farkın olmadığını artık ne zaman anlayacaksınız?AKP zihniyetinin ne olduğunu en iyi gösteren,bu iki isimdir. AKP'de herkes Recep Tayyip Erdoğan,herkes Hüseyin Çelik'tir.

Bu zihniyetten kurtulmadığımız sürece, Türkiye her manada tehlike altındadır.

AKP,Türkiye'de ABD ve AB'nin Truva Atı oldu. Hüseyin Çelik'te küresel çetelere truva atı aramaktadır.

Bu at nereye kadar hain barındıracak,hain yetiştirecek göreceğiz…
Makaleyi Hemen Yorumla