ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
ANADOLU AYAĞA KALKIYOR / Yıldıray Çiçek 8460 okunma - 23-Temmuz-2008 Çarsamba
Türkiye iki dava arasında sıkışmış bir şekilde gergin günlerini yoğun bir şekilde yaşamaya devam ediyor. AKP’ye yönelik kapatma davası ve Ergenekon adı verilen çete davası, Türkiye’nin başlıca kriz ve kaos gündemidir.

Bu gündem Türkiye’nin içinde bulunduğu huzursuzluğu daha da derinleştirmiş durumdadır. Bu iki davayı, çatışma alanında malzeme olarak kullanan AKP ve CHP olmaktadır.

Bu iki parti, bağımsız yargının kararlarını gölgelemek, yönlendirmek ve hukukun siyasallaşması için elinden gelen tüm gayreti göstermektedir. AKP ve CHP, Türkiye’nin huzurunu değil, kendi siyasi menfaatlerini düşünmektedir.

Türkiye’nin içinde bulunduğu bu kavga ortamını AKP ve CHP hazırlamıştır. Bu kavganın ve düzensizliğin ortadan kalkması ve Türkiye’nin gerçek meselelerinin çözülmesi için AKP ve CHP millet iradesi ile etkisiz hale getirilmelidir.

Bu kaos ve kriz ortamında sağduyulu ve yapıcı olmaya çalışan tek siyasi irade MHP’dir. Türkiye’de hangi olay olursa olsun Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda, en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş çözüm yolları MHP tarafından üretilmektedir. Uygulama noktasında birliktelik sergileme sağduyusunu göstermese de, MHP’nin bu yapıcı duruşu akıl sahibi herkes tarafından kabul görmektedir.

MHP, her dönem siyasi kalitesini göstermiş ve Türkiye’nin gerçek meseleleri karşısında hassasiyetini yansıtmıştır.

Türkiye’yi kavga ortamına getiren AKP ve CHP ikilisinin elinden kurtulması gereken Türkiye, biran önce MHP’nin siyasi iradesine teslim edilmelidir.

İşte bu yüzden herşeyden önce Ülkücüler buna hazır olmalıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu siyasi vizyonu ve Türkiye’nin meseleleri hakkında sergilediği muhalefet anlayışını halka anlatmak için her ülkücü gayret etmeli, gece-gündüz kavramı artık tamamen ortadan kalkmalıdır. Ülkücü kişi, fikir güzelliğini propaganda aracılığı ile etrafına yaymalıdır.

Ülkücü etrafında gelişen olaylar karşısında her türlü adımına özen ve intizam göstermelidir. MHP ve Ülkü Ocakları çizgisi dışındaki her çizgiyi beyninden, yanından ve çevresinden silmelidir.

MHP’nin tek meselesi Türk milletinin varlığı ve geleceğidir. Siyasi söylemi ve eylemi bunun etrafında şekillenmektedir.

MHP’nin başında, diğer siyasi parti genel başkanları ile kıyaslanmayacak derecede dürüstlüğü, vatanseverliği, hassasiyeti, vizyonu olan Devlet Bahçeli gibi bir isim vardır. Bu özellikler her Ülkücü için gurur vesilesidir.

Türkiye’nin kurtuluşu AKP’den kurtuluşa bağlıdır. Yaklaşan yerel seçimler, Ülkücüler için çok büyük sınav olacaktır. Ülkücülerin, kendi içinde basit meselelerden ve harekete yük olmaya çalışan unsurlardan arınarak, tek hedefi MHP’yi iktidara taşımak olmalıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, halkı şuurlandırma ve aydınlatma adına Anadolu yollarına çıkmıştır. Anadolu seferi, MHP’yi iktidara taşıyacak kucaklaşmayı gerçekleştirecektir.

Bu kucaklaşma, Türkiye’yi kurtarmak için atılan temel olacaktır. Türkiye, vatan hainliğini meşrulaştıranlardan, hırsızlardan, arsızlardan, yabancılara ülkeyi peşken çekenlerden temizlenecektir.

Türkiye, MHP ile bu temizliğini yapmaz ise karanlık bulutlar ülkenin her yanını saracaktır. Üç hilal, karanlıkları parçalayarak, ülkenin bahtında doğan aydınlık olacaktır.
Ülkücüler, bu inancını Türkiye’de il, ilçe, köy, kasaba, belde demeden her yana yaymalıdır. Sen-ben kavgası değil, Türkiye’yi kurtarma davası başlamıştır. Bu mücadelede herkes vazife başına geçmelidir.

MHP ve Ülkücü Hareketin her özelliği, nefsi arzuları ayaklar altına almayı, vatan sevdasını, millet aşkını yaşamayı gerektirmektedir.

Ülkücü, vatanı ve milleti için yaşayan, mücadele eden insandır.

Ülkücü, milleti millet yapan değerleri yaşatmak için her türlü fedakârlığı yapan inanç abidesidir.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri,
teşkilatı ve iman sahibi mensupları ile “Bismillah” diyerek, milli seferberliği başlatmıştır.

Bu yürüyüş, Türkiye’yi kurtaracaktır.
Bu yürüyüş, Türk milletinin destanı olacaktır.

Bu destan, Ülkücü Hareketin yüz akı olacaktır.

Ülkücülük, her fikirden üstün, her fikirden yücedir.

Ey Ülkücü, ayağa kalkma vakti gelmiştir… Türkiye senin iradeni bekliyor…
Makaleyi Hemen Yorumla