ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
KRİZ FABRİKASI ZATEN SİZSİNİZ / Yıldıray Çiçek 9673 okunma - 25-Temmuz-2008 Cuma
AKP hakkında açılan kapatma davasının sonuçlanmasına sayılı günler kaldı. Kapatma davasının sonucunu kimsenin bilmesi mümkün değil ama AKP'nin kapatılmamasını isteyen ABD, AB ve diğer AKP yandaşları sürekli şantaj yapmaya devam ediyorlar.

Ağızlarındaki sakız "AKP kapatılırsa kriz çıkar" şeklindedir. Halkın arasına karışmış AKP yandaşları, kriz tellallığı yaparak, halk nezdinde destek arayışlarını sürdürüyorlar. AKP'nin gayrı milli icraatları sebebiyle Türkiye, tarihinde görülmemiş bir siyasi ve ekonomik krizle karşı karşıya, ama AKP yandaşları "Kapatılırsa kriz çıkar" tellallığına devam etmekte.

22 Temmuz seçimleri öncesinde "İstikrarı bozmayın" şeklinde hipnoz ettikleri halkı şimdi "AKP kapatılırsa kriz çıkar" şeklinde hipnoza çalışmaktadırlar. Halk, AKP'nin politikaları sayesinde kan ağlıyor ama aynı AKP halkı kendi siyasetine kalkan yapmak için her yolu deniyor.

AKP'nin kapatılmadan halkın vereceği derse muhatap edilmesi gerektiğini bu köşeden defalarca vurguladım. Yargı, temennilere göre değil hukuka göre hareket edeceği için adaletin vereceği kararı herkes gibi biz de bekliyoruz.

Ama "AKP kapatılırsa kriz çıkar" diyenlerin tamamı Türkiye'yi değil AKP'nin menfaatlerini düşündüğü için, bu tehdit atmosferini yaratmaktadır.

AKP'nin varlığı zaten Türkiye için kriz iken, kapatılmasının kriz olarak yansıtılması ne derece samimi bir tespit olur?

6 yıllık AKP iktidarında, Türkiye'de iyi giden bir tane konu gösterebilmek mümkün mü?

Türkiye her manada AKP'nin yarattığı krizle bunalım yaşamaktadır. Halk, AKP'nin yarattığı siyasi atmosferden dolayı nefes dahi alamamaktadır.

Hal böyleyken, kriz tellallığı yapanlar, bu dayanaklarını hangi mantıkla izah edeceklerdir?

Çünkü "AKP kapatılırsa kriz çıkar" demelerinin mantığı yoktur. AKP zaten kriz fabrikası gibi sürekli üretim halindedir.

AKP kapatılırsa kriz yaşayacaklar, olsa olsa ABD, AB, Barzani, Talabani olacaktır. AKP'nin iktidarda kalmasını da isteyen bunlardı, şimdi kapatılmamasını da isteyen bunlar!

AKP'nin kapatılması sadece Türkiye üzerinden çıkar oluşturan gayrı milli çevreleri krize sokacaktır.

AKP, sadece halkı korkutarak,"milli irade" desteği oluşturmaya çalışmaktadır.

AKP, 22 Temmuz seçimleri öncesi bu taktiğini başarıya ulaştırmıştı, şimdi de aynı sistemle çalışmaktadır.

AKP'nin tüm yayın organları, AKP'nin kapatılması üzerine "felaket, kriz ve kaos" senaryoları yazarak, korku filmlerini vizyona getirmeye çalışmaktadırlar.

Türk milletinin gülmeye ve huzura ihtiyacı varken, AKP gerilim üzerinden toplumu hizaya sokmaya çalışmaktadır.

AKP hem kendini, hem de Türkiye'yi bu hale getirmiştir. Hiçbir uyarıyı dikkate almayarak kendi başını da, Türkiye'yi de yakmıştır.

Hiçbir konuda, Türkiye'nin varlığı, huzuru ve geleceği için uzlaşma kültürünü ortaya koyamayan Recep Tayyip Erdoğan, AKP'nin son grup konuşmasında hem veda eder gibi bir konuşma yapmış, hem uzlaşma yapmıyor diye muhalefeti suçlamış hem de tabanına umut vermek için "Durmak yok, yola devam" şeklindeki AKP sloganını kullanmıştır.

AKP, iktidarı her telde oynayan cambaz gibi hareket etmektedir.

Eğer AKP, ABD, AB, Talabani, Barzani ve PKK ile uzlaştığı kadar Türkiye'nin menfaatleri noktasında da uzlaşmış olsaydı, bugün ne kendisi, ne ülkemiz bu halde, can çekişen görüntü vermezdi.

Bu zihniyete göre, Türkiye'de sadece AKP iktidarı vardır. Gerisinin hiçbir hükmü yoktur.

Halkı kandıracak ve aldatacak tüm propaganda araçlarını, devletin imkânlarını ele geçiren AKP, devran hep böyle gider sanarak, adeta siyasi diktatör haline gelmiş bulunmaktadır.

Türkiye, AKP sayesinde krizdedir. Kapatılsa da, kapatılmasa da AKP'nin yarattığı kriz zaten uzun yıllar ülkenin üzerinde kara leke olarak devam edecektir.

Türkiye'ye verdikleri zararın, açtıkları tahribatın tarifini yapmak imkânsızdır.

O yüzden milletimiz, krizin asıl mimarının AKP olduğunu anlamalıdır.

Anayasa Mahkemesi, ne karar verirse versin, AKP'nin zihniyeti bu ülkede taşeronluk yapmaya devam ettiği sürece, kriz bu ülkeden asla gitmeyecektir.

AKP'nin siyasi dalları kök tutmaya başlamış, onu da krizler beslemektedir. Millet, bu zihniyetin kökünü sandıkta kurutmaz ise, bu AKP milleti bir dilim ekmeğe muhtaç hale getirecektir.

Asıl kriz AKP'nin zihniyetidir. Bu zihniyeti tanımak ve ondan kurtulmak, krizden uzaklaşmaktır.

Millet iradesi işte bunun için, şimdi lazımdır.

Makaleyi Hemen Yorumla