ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
DAĞDAKİ VE ŞEHİRDEKİ EŞKİYALARA DUR DEYİN ARTIK / Yıldıray Çiçek 4543 okunma - 4-Agustos-2008 Pazartesi
Kahpelerin organize ettiği terör eylemi yine her zamanki gibi masum insanları vurdu… Kahpelerin nerede, nasıl ve ne zaman ortaya çıkacağı belli olmuyor. Ama her eylemlerinde, masum insanları hedef alıyorlar…

Kahpeler, alçaklıklarını bu sefer Güngören'de gösterdi… Terör saldırısı sonrası, 17 masum insanımız hayatını kaybetti, 154 insanımızda yaralandı.

Acılar, feryatlar, yetim kalanlar, evlatlarını kaybedenler... Kahpe terörün eseri Güngören'de bir kez daha karşımıza çıktı.

Kahpe terörün vurduğu o masum insanların hali ve ailelerinin içler acısı durumu, Türk milletinin yüreğini parçalamıştır.

Bu kaçıncı acı, ne zaman duracak bu acılar kimse bilmemektedir.

Terör, ülkeye adeta tutkalla yapışmış gibidir. Terörü gerçekleştiren kahpeler, hem küresel güçler tarafından, hem yerli işbirlikçileri tarafından hep "özgürlük, demokrasi" adına korunup, şımartılmaktadır.

Türkiye'de vatanseverler sindirilmeye çalışırken, bölücüler en rahat dönemlerini yaşamaktadır. Ankara'nın göbeğinde Apo denen kahpenin posterleri ile kongreler düzenleniyor, Türkiye'nin her yanında bölücüler cirit atıyor ama bunlara "dur" diyecek irade ortada yoktur.

Alçakların şehir temsilcileri "Bu olayı PKK'ya yıkmaya çalışıyorlar' diyerek alçaklıklarını bir kez daha ispat ediyorlar, PKK'yı korumak adına her türlü alçak beyanda rahatça bulunabiliyorlar.

"Demokrasi, Özgürlük" kavramları terör örgütlerinin eylemleri için adeta maske olmaktadır. "Demokrasi, Özgürlük" kavramları teröristleri kurtardığı gibi onlara alan da açmaktadır.

Türkiye'de böylesine çarpık bir sistem vardır.

İşte o çarpık sistem, Türkiye'de masum insanlara Güngören'de olduğu gibi acı yaşatmaktadır.

Bu çarpık sistem, köklü bir düzene girmeden aynı acılar yaşanmaya devam edecektir.

Analar, babalar ağlamaya, çocuklar yetim kalmaya devam edecektir.

Türkiye, nutuk duymaya değil, artık terörün kökünü kazımaya muhtaçtır.

Devlet, vatandaşını koruyan, alçakları da cezalandıran otoritenin adıdır.

57.Hükümet zamanı sıfırlanmış bir terörle, iktidarı devralan AKP iktidarı, terörün en üst seviyelere geldiği bir dönemi, Türkiye'ye yaşatmıştır. Küresel ilişkileri, zihniyeti ve yönetimdeki acizlikleri terörün tırmanmasını sağlamıştır.

AKP iktidarı, kapatma davası lehine sonuçlanırsa, en azından bundan önceki hatalarından arınarak terörle mücadelede milletin ruhuna uygun hareket edebilmeyi denemelidir. Bölücülük ve terör, Türkiye'nin en büyük meselesidir. Siyasi hesapların üstünde birlik ve beraberlikle, üstüne gidilmesi gereken öncelikli ana konudur.

AKP, "Sayın Öcalan" diye hitap ettiği kahpenin çapulcularını kökünden temizlemek isterse, bu millet ve bu milletin menfaatlerini savunan herkes kendisine destek verecektir. Yeter ki, ben hatalarımı, yanlışlarımı, gafletlerimi gördüm diyebilsin…

Türkiye'de, AKP'nin yarattığı yönetim boşluğu ve ondan kaynaklanan kaos vardır. Türkiye'nin bu halinden yararlanmak isteyen, dış güçler ve destekledikleri terör odakları, bu durumu son altı yıldır çok iyi kullanmaktadır. Kaos zemini iktidar tarafından oluşturulunca, terör örgütleri de bundan yararlanmaktadır.

İstanbul Güngören'de meydana gelen masum insanlara yönelik kahpe terör saldırısı, kaosu derinleştirmek için uygulanmıştır.

Türkiye, sağı-solu, Türk-Kürt kim varsa, bir ve bütün olmazsa bu derinleştirilmeye çalışılan kaos herkesi vuracaktır.

Acıların tekrar yaşanmaması için, teröre karşı ortak refleks geliştirilmeli ve teröre prim veren anlayışlar terk edilmelidir.

Buna en çok da AKP dikkat etmelidir. 6 yıllık AKP'nin iktidarının bilançosu, AKP'nin tavizleri ile doludur.

Teröre karşı durmayı, o kadar siyaset üstü görüyoruz ki, şehitleri "kelle",katili "Sayın Öcalan", Barzani'yi "kardeşi",Talabani'yi "dostu" gören anlayışı bile hatalarından vazgeçip, terörle mücadele etmeye çağırıyoruz.

Teröre karşı koymanın günü artık bugün olmalıdır. Güngören'deki mazlumlara yaşatılan acı son olmalıdır.

Türk milletinin yıllardır yaşadığı bu acıya son noktayı koyma vakti bugün olmalıdır.

Kahpe terörün arkasındaki alçaklar, bundan sonra da kalleşliklerine devam edecektir. Fakat yeter ki, bu millet teröre karşı tek bilek, tek yürek olsun… İşte o zaman terör ve destekçileri nefessiz kalacaktır.

Teröre karşı çıkmak içinde, kimin destek verdiğini, kimlerin onlara alan açtığını da görmek lazımdır. Türk milleti, yıllardır bunu göremedi, inşallah bugünden sonra görmeye çalışır.

"Sayın Öcalan" diyenlerin iktidar yapıldığı ülke Türkiye'dir… Vesselam…
Makaleyi Hemen Yorumla