ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MHP'NİN SİYASİ KALİTE ÜSTÜNLÜĞÜ VE BELGE NİTELİĞİNDE KİTAPLAR / Yıldıray Çiçek 4182 okunma - 6-Agustos-2008 Çarsamba
AKP hakkında açılan kapatma davası ve Ergenekon İddianamesi arasında adeta mengeneye sıkışmış Türkiye görüntüsü, kapatma davasının sonuçlanması ile birlikte, kısmen de olsa biraz değişmiştir. Türkiye, mengenenin bir ucundaki konudan kurtulmuştur. Diğer ucundaki konunun da net bir şekilde sonuçlanması, ülkenin atmosferi açısından yararlı olacaktır. Bu mengenenin dişlisinin birinde AKP, diğerinde CHP, sürekli lüzumsuz bir konu bularak sistemli bir şekilde Türkiye'yi sıkıştırmaktalar.

Her iki davada da, AKP ve CHP her zaman yapmış oldukları gibi, toplumu kutuplaştırmak ve siyasi-sosyal kargaşa yaratmak için her yolu deneyerek, Türkiye'ye her manada külfet oluşturmuşlardır.

Sadece bu iki dava değil, Türkiye'de hangi mesele varsa, bu iki partinin karşılıklı kavgasından, Türkiye kendi meselelerinde bir adım olsun çözüme yürüyememekte ve bunlar arasında siyasi kaygılarla bezenmiş kavgalar, çözümsüzlüğü kriz halinde ülkenin kaderine musallat etmektedir.

Türkiye, altı yıldır AKP ve CHP arasındaki kontrollü gerginlik stratejisi üzerine kurulmuş kavgaları izlemektedir. Birisi dinin istismarı, diğeri laikliğin istismarını yaparak Türkiye'nin kaos kutuplarını oluşturmuşlardır. Din ve laiklik üzerinden istismar ettikleri kişilerle oluşturdukları kutuplaşmalar, devletin kurumlarına ve millete zarar üstüne zarar vermiştir.

Bu hale baktığımızda kazanan hep kendileri, ama güç, enerji ve zaman açısından her manada kaybeden Türkiye olmaktadır.

Bunların yarattığı zaaf yüzünden Türkiye'nin birçok hayati meselesi adeta dış güçlerin yönlendirmesine girmiş durumdadır. Türkiye, bugün bölgesinde güç değil, yönlendirilen, kullanılan durumdadır.

Türkiye, bölgesinde tarihi gerçeklerle ve kendine ait zenginliklerle güçlü bir devlet olması gerekirken, içimizdeki siyasi kavgalar yüzünden bunu yansıtamıyor ve sağlayamıyorsak, bunun vebalini taşıyanları Türk Milleti görmelidir.

Vebalini taşıyıp da sorumluluğunu yerine getirmeyenleri de cezalandırmalıdır.

AKP ve CHP bu manada taşıdıkları vebalin sorumluluğunu yerine getirmediğinden dolayı, milletin iradesinden, gereken cezayı almalıdırlar.

Sorumluluğunu yerine getiren siyasiler de, bu anlayışlarının güçlenmesi için desteklenmelidir.

Bu manada siyasi dengeler içinde önemli bir konumu olan MHP'nin yapıcı muhalefet anlayışı ve meselelerin çözümünde sergilediği duyarlılık, artık geniş kitleler tarafından anlaşılmalıdır.

AKP ve CHP'nin kayıkçı kavgasının Türkiye'yi esir aldığı zamanlarda, algılama derecesi yüksek olanların anlayabileceği kalitede "önce ülkem" şeklinde çözüm önerileri ile siyasi duruş gösteren MHP, Türkiye'nin en büyük şansıdır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin her açıklaması ve adımı Türkiye'nin krize ve kaosa sürüklenmesini engellemek adına olmuştur. 22 Temmuz seçimleri öncesi ve sonrası MHP'nin siyaset anlayışı incelendiğinde bu manada herkesin MHP'yi takdir etmesi kaçınılmaz olacaktır.

MHP çözüm, uzlaşı ve diyalog anlayışının Türk siyasetine hâkim kılınması için ve bu anlayıştan uzak AKP ve CHP'yi de bu ortama çekmek için elinden gelen tüm gayreti göstermektedir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bu manadaki üstün gayreti, makul ve mantıklı düşünebilen herkes nazarında olumlu bulunmaktadır.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin tarihi konuşmaları, çözüm önerileri, meseleler hakkındaki tespitleri arşivlerde bulunmaktadır. Onlar teker teker incelendiği vakit, Türkiye'de siyaset ahlakının ve Türkiye'nin meseleleri için harcanan enerjiyi görmek mümkündür.

Yazılı ve sözlü tüm konuşmalarında çok titiz davranan ve sözünün anlamını koruyan MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde, son dönem yapmış olduğu konuşmalarını ve yazılı açıklamalarını kitaplaştırdı.

*Yönetilmeyen Türkiye "Kutuplaşma, Kargaşa ve Kaos

*Siyasi Hayat ve Normalleşme Süreci

*Türkiye Gündemi ve Genelgeler

* Türkiye Gündemi ve Görüşler


Bu kitapların hepsi, Türkiye adına kaygı duyan herkesin okuması, okutması ve kütüphanesinde bulundurması gereken kitaplardır.

Kitapların isimlerinden anlaşılacağı üzere, içeriği Türkiye'deki kaos ve kriz ortamına dair yapılan konuşma ve açıklamalara dikkat çekiyor.

Türkiye'nin kriz ve kaoslardan arınması ve normalleşmesi için MHP'nin nasıl bir duruş sergilediği, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye ait bu kitaplarda tüm netliği ile anlaşılmaktadır.

MHP'nin teşkilat mensupları da bu kitapları temin ederek, içeriği geniş halk kitlelerine aktararak, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin bu süreçte, nasıl sağduyulu politika yaptığını anlatmalıdırlar.

MHP'nin kavgaya değil barışa, bölünmeye değil birleşmeye, çözümsüzlüğe değil çözüme, kaosa değil berraklığa, siyasi menfaatlere değil, ülke menfaatine nasıl katkı sağladığını anlamak isteyenlere bu kitaplar tarihi belge olacaktır.

MHP siyaseti, kısır ve basit alana değil, kaliteli bir anlayışla ülkeye hizmet etmek için dizayn etmektedir.

Türkiye'deki her türlü krizin mimarı AKP ve CHP, MHP'nin bu kalitesini görmeli ve destek vermelidir.

İşte o zaman kazanan Türkiye'ye gerçek katkıyı sağlamış olacaklardır
Makaleyi Hemen Yorumla