ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
YETİM HAKKI YİYENLERİN DİŞLİSİ / Yıldıray Çiçek 9446 okunma - 5-Eylül-2008 Cuma
AKP dendiği vakit, kurulduğu ilk günden itibaren beynimde ilk çağrışım yapan “PARA” olmaktadır. AKP’de yönetici olmak demek zenginleşmenin yolunun açılması ve zengin iseniz zenginliğe zenginlik katmanın sağlam yolu olmaktadır. Türkiye’de bunun aksini iddia edecek kimse yoktur.

Şaibeli zenginlikler, yolsuzluklar, hırsızlıklar, rüşvetler AKP iktidar olduğu günden bu yana Türkiye gündeminden eksik olmamaktadır. AKP’nin birçok işinde hep para ilişkileri ortaya çıkmış, AKP’nin bu hali de artık toplumda kanıksanmıştır.

AKP içinde en son ortaya çıkan rüşvet olayı da tüm Türkiye’nin konuştuğu Şaban Dişli’nin 1 milyon dolar karşılığında iş takipçiliği yaptığının öğrenilmesi olmuştur. Şaban Dişli olayı AKP içinde okyanus içindeki damla gibidir. Netleşmiş kararı muhakkak yargı verecektir fakat AKP içinde hiç şaşırılmayacak olayların başında bu ve benzeri hadiseler gelmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda, AKP içinde “hırsızlıklar yapılıyor” diyerek Ali Dibo olaylarını çıkartan AKP’li milletvekilleri, AKP genel merkezi tarafından partiden ihraç edilmişti.

Rüşvet olayına adı karışan Şaban Dişli ise partiden ihraç edilmedi, sadece parti içindeki görevlerinden istifa ederek, AKP milletvekilliğine devam etmektedir. Aslında bu Şaban Dişli’ye bir nevi sahiplenme ve Şaban Dişli isminden dolayı dikkatleri üzerine çeken AKP’nin tepkileri dindirme gayretidir.

AKP’de herkes biliyor ki, tüm Dişliler para için dönüyor. Para ile bu kadar eşitlenen başka bir parti Türkiye’de yoktur.

“AKP’de hırsız var” diyen partiden atılıyor ama rüşvete belgeli bir şekilde adı karışan partide barındırılıyor.

"Maaşımla geçinemiyorum, çocuklarımı burslu okutuyorum" diyen Recep Tayyip Erdoğan, dünya hükümet başkanları içinde şuan en zenginler arasında adı geçiyor, burslu okuttuğu çocuklarına trilyonluk gemiler, villalar alıyor. Bu durum AKP içindeki birçok yöneticiye de emsal oluyor ki, AKP’li diğer yöneticilerde zenginleşmenin metodlarını arıyor.

Recep Tayyip Erdoğan her ne kadar Şaban Dişli olayı sonrası “Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemedik ve yedirmeyeceğiz, ha aksi varsa, yiyeni varsa onu da aramızda barındırmayacağız, bunun için de her beraber oto kontrolümüzü yapacağız” şeklinde açıklama yapmış olsa da AKP’nin hiç hassas olmadığı konu “Yetimlerin hakkının yenmesi” olayıdır. Recep Tayyip Erdoğan bu konuda hassas olmuş olsaydı, herhalde AKP’nin içinin boşalması lazımdı.

Türkiye’nin neresine giderseniz gidin AKP’nin yandaşlarını zengin etme sisteminin çarkın dişlisi gibi çalıştığını görürsünüz.

AKP içinde kimsenin kimseye edecek lafı yoktur. Zaten yolsuzluk, rüşvet konusunda parti içinde kamuoyu önünde uyarı yapanlarda kapı önüne konulmaktadır.

AKP, İslam dininin yüceliğini kendine maske edinerek sadece kişisel menfaatlerini düşünenlerin toplandığı merkez haline dönüşmüştür.

Yüce Allah bile “herşeyle karşıma gel, yalnız kul hakkı ile gelme” diye uyarırken, AKP iktidarı zamanında en çok ihlal edilen konu “Kul hakkı” olmaktadır. Şehitlik sevabı bile kul hakkını ortadan kaldırmıyor.

AKP “Yetim hakkını yedirmeyeceğiz” diye miting meydanlarında, kürsülerde edebiyat yapsa da, bu konuda en çok sicili bozuk olan kendisidir.

Şaban Dişli’nin rüşvet olayı umarım toplumun uyuyan şuuru için bir dürtü olur.

Yetim hakkını yiyen gırtlağı bu toplum sıkmaz ve sürekli ödüllendirir ise bu toplum çürümüşlüğün en ağır vebalini ödeyecektir.

Yetim hakkını yiyeni izlemek ve ödüllendirmek, suça ortak olmaktır. Maalesef bu toplum AKP’yi defalarca ödüllendirmiştir.

AKP içinde meşrulaştırılan yolsuzluk, rüşvet, hırsızlık gibi haller toplum tarafından da adeta onaylanmaktadır. AKP’nin ikinci defa oyunun yükseltilerek iktidara getirilmesi bunun en bariz örneğidir. Bu örnek toplumun ayıbıdır.

Şaban Dişli en güncel rüşvet olayı olmuştur. Yaklaşan yerel seçimlerde bu toplum bunu nasıl ödüllendirecek yâda şuuru açılıp cezalandıracak göreceğiz.

Önce toplumun refleksi olacak ki, yetim hakkı yiyenlerin üzerinde bir baskı ve korku olacak…

Yoksa yetim hakkı yiyenler için AKP’nin içi bulunmaz bir nimettir… Aksini iddia edecek var mı?
Makaleyi Hemen Yorumla