ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
YÜCE DİVAN YOLCULARI AHKÂM KESİYOR... / Yıldıray Çiçek 6116 okunma - 12-Eylül-2008 Cuma
"Hasandağı arpalıktır, eğer saban yürürse/Her derede bir değirmen, eğer suyu gelirse/Her kümesten bir tavuk eğer millet verirse/Güzel gidiş bu gidiş eğer sonu gelirse"

AKP, Türkiye'yi kişisel menfaat ve çıkarları için bu mantıkla yönetiyordu.

Bu mantık bugün iflas etmiş ve AKP adına güzel gidiş son bulmuş gibidir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, AKP'nin bulaştığı yolsuzluk ve rüşvet olaylarını yapmış olduğu son açıklamada "Türk milleti bir taraftan manevi değerleri hayâsızca istismar ederek inanç hortumculuğu yapan, öte yandan kul ve yetim hakkına el uzatan ve bundan da hiç rahatsızlık duymayan AKP'nin yolsuzluk kervanının son yolculuğunu izlemektedir." Şeklinde değerlendirmiştir.

AKP ve yandaşları rüşvet ve yolsuzluklardan rahatsızlık duymuyorlar ama bu pislikleri ortaya çıkaran ve eleştirenlerden rahatsızlık duyuyorlar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm AKP'li yöneticiler yolsuzluklarla, rüşvet alanlarla değil, bu konuların üzerine projektör tutanlarla kavga etmeye başlamışlardır.

Tabi bu kavga ahlaki ve mertçe değil, tehdit ve şantajla şekillenmektedir.

Çünkü tamamen köşeye sıkıştılar, son çıkan rüşvet ve yolsuzluk olayları, altı yıldır anlatmaya çalıştıklarımıza referans olmuştur.

AKP'nin en tepedeki isimleri yolsuzluğa ve rüşvete bulaşmış, bunun hesabını vermesi gerekenler, hesap soranlara kabadayılık yapmaya çalışıyorlar.

"Güzel gidiş bu gidiş eğer sonu gelirse" mantığı ile ülkeyi soyup soğana çevirenler bugün, pişkince ekranlardan ukalalılık yapıyorlar.

Suçlandıkları konu yolsuzluk, rüşvet ama adamlar hiç oralı değil…

Yolsuzlukları ve rüşvet olaylarını eleştirenleri de birileri ile yan yana gösterip, işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın, yine travmaları tutmuş olacak ki, bu taktiğin avukatlığına soyunanlardan birisi olmuş ve bu manada rol kapmıştır…

Dengir yapmış olduğu açıklamada MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye demiş ki: "Bahçeli de şıracıyla bozacının trenine gidip bunları yok sayıyor. 'Aydın Doğan medyası istediğini yazar neden tepki veriyorsunuz?' diyor. Hayır böyle bir şey yok. Al gülüm ver gülüm yaparak halkçılık olmaz. Patronlarla paslaşarak milliyetçilik yapılamaz"
Halkçılık, yetimlerin hakkını yemekle, hırsızlık yapmakla ve rüşvet almakla olur değil mi Dengir?

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklaması içinde Aydın Doğan'ın bir kez dahi ismi geçmezken, sorumlu muhalefet anlayışı ile ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet olaylarını değerlendiren MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi Aydın Doğan'ı savunmakla itham etmek için bir insanın beyin hücrelerinin tıkalı olması lazımdır.

"Patronlarla paslaşarak milliyetçilik" olmaz diyene bakın hele…

Daha bir hafta önceye kadar, Aydın Doğan'ın gazeteleri, televizyonları sizi savunmuyor muydu, bu uğurda AKP'yi eleştiriyor diye kendi yazarlarını kapının önüne koyan Aydın Doğan değil miydi?

Sizin ülkede yaptığınız yolsuzluklar yetmeyecek, yurt dışındaki insanlarımızı da dolandıracaksınız, herkes susacak ve hatta "çok iyi çalıyorlar" diye alkış tutacaklar öylemi Dengir Fırat?

Bu ülkede bir siz ve yandaşlarınız zekisiniz, geri kalanı gerizekalı sanki?

Maaşı ile geçinemediğini söyleyip, ağlayıp, sızlayanlar, çocuğunu burslu okuttuğunu söyleyenler, bugün çocuklarına trilyonluk gemiler alıyorsa ve bu aradaki çelişkiyi göremeyenlerin aklına şaşarım…

Recep Tayyip Erdoğan ve Aydın Doğan kavgası belki ilk defa Türkiye'ye bir hizmet sağlayacaktır. Bu hizmette, AKP'nin yolsuzluklara ve rüşvet olaylarına nasıl bulaştığını toplumun daha dikkatli görmesini sağlayacaktır.

Şu AKP'lilerin duruşuna, konuşmasına, bakışına bir bakın bakalım, hiçbir samimiyet görebiliyor musunuz?

Görmeniz mümkün değildir. Türk milletini geldikleri günden bu yana sömürmektedirler. İç ve dış borcu iki katına çıkarmışlar ama hala ekonomiyi düzelttik ahkâmı kesmektedirler. Son olaylarla da göründüğü gibi bunlar sadece kendi menfaatlerini düşünerek, kendi servetlerini düzeltmişlerdir. Halk inim inim inliyor… Ve utanmadan o inim inim inleyen halkı halen dini duygularla aldatmaya çalışıyorlar
AKP adına güzel gidişin sonu gelmiştir…

Bunların oturacağı tek koltuk yüce
divan koltuğudur… O koltuklar, büyük bir salonda şimdiden hazırlanmalıdır…
Makaleyi Hemen Yorumla