ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP’NİN KARABATAK PROPAGANDACISI / Yıldıray Çiçek 17949 okunma - 27-Agustos-2010 Cuma

Sürekli ortalıktan kaybolan, bir görünüp bir yok olan kişiler için kullanılan bir söz vardır. Nedir o söz? Halk arasında “Karabatak” derler…

Böyle bir adamı geçtiğimiz günlerde yine AKP’nin yandaş medyasında gördük… Bu kişi AKP’nin politik manevra yaptığı dönemlerde ya da siyasi çıkmazlara girdiği günlerde, yandaş medyada manşetten, kıyıdan, köşeden gözükür ve ondan sonra AKP’den çağrı emri gelene kadar gözükmez.

Söz konusu Karabatak, AKP’nin MHP’den sorumlu kıldığı siyasi figüranlardan biridir. AKP’nin yapmaya çalıştığı PKK açılımı ve referandum sürecinde bu karabatak türlerinden çok görmeye başladık. Bir görünüp, bir yok oluyorlar. Görünmeleri fitne, kaybolmaları toplum adına iyilik olan bu karabatak türlerinden olan ve yazılarımıza konu olan kişi MHP Trabzon eski milletvekili Orhan Bıçakçıoğlu’dur. Bu kişiyi bir gün olsun AKP’nin ihanet politikalarını eleştirirken, AKP’nin Türk-İslam değerlerine yapmış olduğu zararlara tavır alırken gören olmamıştır. Adamın saplantı halindeki tek meselesi MHP yönetimidir. AKP’nin besleme medyasında MHP’ye saldırmak, MHP’nin siyasi politikalarını AKP’ye fayda sağlayacak şekilde eleştirmek, bu adamın başlıca vazifesi olmuştur.

“Ben eskiden MHP’liydim, şimdi AKP’liyim” dese kimsenin umurunda olmaz. Ama hala açıklamalarını MHP-Ülkücü kimliği üzerinden yapmaktadır. AKP’nin yandaş medyası bile bu karabatak adamı “MHP milletvekili” sıfatını manşet yaparak vermiştir.

Orhan Bıçakçıoğlu MHP düşmanlığı ile beynini, ruhunu şekillendirmiş bir AKP’lidir. Geçtiğimiz yıllarda Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeler yaptığına dair haberler internet sitelerinde yer almıştı. Herşeyden önce zaten bir Türk milliyetçisinin AKP’ye hizmet taşıması akıl zorlamasıdır.

Orhan Bıçakçıoğlu Bugün gazetesine MHP ile ilgili açıklamalarda bulunmuş, yaptığı açıklamaların hepsi aklını zorlaması ve AKP’ye hizmet etme düşüncesi ile oluşmuştur.

APO’nun idamı konusu, Ahmet Necdet Sezer’in seçilmesi, Mehmet Moğultay’ın sözleri, CHP konusunda nasıl bir zekâya sahipse getirip hepsini MHP’nin bir suç dosyası gibi göstermeye çalışmıştır. Boşa demiyoruz zaten AKP’ye hizmet eden bir karabatak diye…

Bu sayılan konularda tarihi belgelere dayanarak MHP’nin hiçbir suçunun olduğuna inanmıyorum da, bu kişinin açıklamalarının ölçüsüne bakınca MHP’den nasıl milletvekili seçildiğine hayret ediyorum. MHP’nin bu konudaki tek suçu bu türleri milletvekili yapmak olmalı herhalde…

56. Hükümet zamanı ve 15 Şubat 1999 tarihinde getirilmiş, İmralı’ya konmuş (AB)(D)ullah Öcalan’ın idam edilmemesinin faturasını MHP’ye kesecek kadar MHP kini ve nefreti ile dolmuş AKP hizmetkarı Orhan Bıçakçıoğlu, adeta AKP’yi aklamak için canla-başla mücadele vermektedir. 12 Ocak tarihinde gerçekleşen 57.Hükümet ortakları arasındaki yedi saat yirmi dakika süren toplantıyı bir pazarlık olarak değerlendiriyor. Türkiye’de “Apo asılsın.” diyen ve bu yönde tek başına mücadele veren MHP Lideri Devlet Bahçeli’den başka bir lider olmadığını bildiği halde, AKP’nin istediği tarzda masal anlatmaya devam ediyor.

AKP kurulduğu ilk günden itibaren idamın kaldırılması için her türlü çabayı veriyor. Ama Orhan Bıçakçıoğlu’na göre “Asılsın” diye tek başına mücadele veren MHP suçludur. AKP’nin sık sık kullandığı “İdam paketinin komisyondan geçmemesi için çok uğraştık.” aldatmacasına Orhan Bıçakçıoğlu da düşük omuzlarını veriyor. MHP’nin tüm samimiyetiyle “Türkiye idam konusunda kimin hangi tarafta olduğunu görsün diye dosyayı meclise indirme” hamlesini bile APO’yu kurtarma olarak değerlendiriyor.

Orhan Bıçakçıoğlu nasıl bir zekâ, nasıl akıl sahibisin sen? Hem “12 Ocak zirvesinde pazarlık yapıldı, dosya meclise gönderilmedi.” diyorsun, hem de “1 Ağustos tarihinde oylama mecliste yapılsın ve APO’nun idam suçu kaldırılmasın “ diyen MHP’ye çamur atıyorsun…

Madem AKP komisyondan idam paketi geçmesin diye oy kullandı, o halde 1 Ağustos 2002 tarihinde AKP niçin DSP, ANAP, DYP, YTP, SP ile birleşip idamı kaldırdı ve mutluluktan havaya uçtu? O oylamada senin de içinde bulunduğun MHP tek başına idamın kaldırılmasına karşı çıkmadı mı?

12 Ocak 2000 kararı 55. Hükümetin AİHM’e attığı imzadan dolayı o şekilde sonuca bağlanmadı mı? Meclise gelse, yine oylansa MHP’den başka “APO idam edilsin” oyu verecek bir tane parti var mıydı?

MHP düşmanlığı ve AKP hizmetkarlığı zekanı bu şekilde çürütmesin…MHP’ye düşman olabilirsin,en azından geçmişe dayanan hukukun adına iftira atma…

Mehmet Moğultay’ın taş devrinde yaptığı MHP düşmanlığını AKP gibi ağzına dolamak yerine,daha geçtiğimiz ay “Özel Harekât Timleri içinde çok yanlış adamlar vardı. Bıyıkları aşağıya doğru sarkık, tipik MHP militanı görüntüsü veren insanlar vardı” diyen Hüseyin Çelik’e ve Ülkücülere tüm devlet kurumlarında zulüm yapan AKP iktidarına eleştiri yap…Ama senin derdin üzüm yemek değil,bağcıyı dövmek..

Orhan Bıçakçıoğlu AKP’nin yandaş medyasına ayrıca "MHP isteseydi kendi adayını Cumhurbaşkanı seçtirebilirdi. Ama Ahmet Necdet Sezer'e imza atmakla övündüler. Kendi adayını çıkarması gerekirdi MHP'nin" gibi ilginç ve dünyadan bihaber olarak milletvekili yaptığını gösteren bir açıklama da bulunmuştur.Ahmet Necdet Sezer’in TBMM’de bulunan DSP,MHP,ANAP,DYP ve Fazilet Partisi’nin ortaklaşa protokol imzalaması ile seçildiğinden haberi herhalde yok…Hatta bugün hizmetkarlık yaptığı zihniyetten Abdullah Gül’ün o dönem “Ecevit'e helal olsun. İyi bir seçimdi. Ben oy veririm.” Dediğini ve yine Bülent Arınç’ın “Demokratikleşme konusunda cesur konuşmalar yapan Sezer'e âşık oldum" sözlerini kullandığını bilmiyor.O dönemin en popüler isimlerinden Sayın Sadi Somuncuoğlu ve Cemal Enginyurt’un da AKP’nin ihanet oyunlarına dur demek için referandumda b><“Hayır” oyu vereceklerini duyurmuşlar ve bunun için canla-başla çalışmaktadırlar.

“Evet”çi Orhan Bıçakçıoğlu bu durumdan utanır mısın acaba?

Orhan Bıçakçıoğlu, karabatak gibi bir görünüp, bir kaybolma, anlattığın hiçbir konunun mantığı ve zekâya uygunluğu yok… O yüzden çık açıkça AKP’ye katıl ve hizmetini alenen gerçekleştir. Referandumda ”Evet” oyu verirken pozun iyi olsun ki, önümüzdeki seçimlere AKP’den milletvekilliğin garanti olsun…

Şu engin fikirlerinden kamuoyunu mahrum etme… Birgün de şu Habur’da yaşanan PKK şovlarından, son günlerde PKK ile anlaşmalar yapan AKP iktidarından da bahset, bilgilenelim biraz…


KONU YAPMAYA BİLE DEĞMEZ
Adı geçen şahıs şu an itibariyle Trabzon-Beşikdüzü ilçesi AKP Belediye başkan adayıdır tam yerini bulmuş onu yazıp büyütmeye gerek yok her telde oynayabilir.Gelmiş geçmiş gitmiş davam dediği değerleri satmış bir kişilik yakışanı yapmış kendisi adına vesselam..Yalnız Beşikdüzü'nde ona hakettiği ders verilecektir..
Ali IŞIK25.1.2014