ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
PALA “BIYIK” KONUŞMUŞ! / Yıldıray Çiçek 23805 okunma - 23-Subat-2011 Çarsamba
AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ne kullanıyor ya da yediği- içtiği nasıl bir yan etki yapıyorsa Akşam Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “Aklıselim MHP’liler AKP’ye oy verir” demiş... Bu ifade normal ve sağlıklı bir düşüncenin ifadesi olamaz.

MHP’nin tüm felsefesini Türk milliyetçiliği ölçüsü belirler, AKP’nin politikalarındaki temel felsefe ise Türk milliyetçiliğine olan düşmanlıktır.

Her MHP’li Türk milliyetçisi iken, hangi “Aklıselim MHP’liler” AKP’ye oy verebilir?

Bir insan milliyetçi olduğunu söylüyor da AKP’ye oy veriyorsa, o kişi Türk milliyetçiliğine yapılabilecek en büyük ihaneti gerçekleştiriyor demektir.

Pala Abdülkadir bıyıklarına şekil verdiği kadar, taşıdığı AKP zihniyetinin ne olduğunu öğrenmeye gayret etmeli ki,siyasette bu kadar komik bir hal almasın.... Türk milliyetçiliğinin kavram olarak hangi değeri ifade ettiğini bilmeden MHP üzerinden ahkâm kesmesi, klasik bir AKP’li duruşudur. Türklüğe karşı her ortamda kin ve nefret kusan, Anayasa’dan bile Türklük ifadesini çıkartmak için sürekli hamle yapan AKP’ye, “MHP’liyim” diyen biri nasıl oy verebilir?

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Türk’e düşman kim varsa, bizim hesabımız onlarladır. İslam’a kim yan bakıyorsa nefretimiz onlara yöneliktir. Tarihimizi kim sorgulatmak istiyorsa öfkemizin menzilende onlar olacaktır.” sözleri zaten MHP’nin kimlere karşı mücadele verdiğini göstermektedir.

Türk-İslam düşmanı olan tüm projelerde aktif görev yapan AKP’ye bir MHP’linin oy verebilmesi için şerefini, namusunu ve haysiyetini kaybetmiş olması gerekmektedir. Bu değerleri kaybetmiş kim varsa da zaten MHP’li olmasının hiçbir önemi yoktur.

Pala bıyıklı Abdülkadir Aksu Akşam Gazetesi’ne yapmış olduğu açıklamalar içinde “Bugünkü MHP yönetiminin, Türk milliyetçilerini temsil etmekten ve onların hak ve hukuklarını korumaktan çok uzak olduğu ortada.” demiş…

Bunu diyen AKP’nin kucağına oturmuş ve yandaş medyada tenis topu gibi oradan oraya zıplayan eski Ülkücü, eski MHP’li biri değil bizzat AKP’nin beyin takımında olan birisidir. AKP’nin kuruluş felsefesi belli olduğu için, AKP’nin beyin takımında olan birisi doğal olarak Türk milliyetçiliğine düşman olur. Şimdi böyle birisi, MHP’ye nasıl böyle bir suçlama yapabilir? Pala bıyıklı Abdülkadir Aksu, Türk milliyetçiliğine düşman olan senin partin AKP’ye karşı MHP Türk milliyetçiliği zırhını kuşanarak, senin partine karşı her alanda mücadele ederken, MHP’yi nasıl Türk milliyetçilerinin hak ve hukukunu koruyamamakla suçlayabiliyorsun?

MHP’ye olan düşmanlığınızın ve “mecliste CHP olsun, MHP olmasın” diye “İki partili meclis” hedefiniz için psikolojik zemin oluşturmaya çalışmanızın yegâne sebebi, MHP’nin gerçekten Türk milliyetçilerinin hakkını ve hukukunu korumasından kaynaklanmıyor mu?

Pala bıyıklı Abdülkadir Aksu, bakanlıktan ayrıldıktan sonra ortalarda pek görünmüyor, pek konuşmuyordu. Konuştuğu vakit ise sanki MHP’den sorumlu genel başkan yardımcısı gibi sadece MHP ile ilgili konuşuyor.


Abdülkadir Aksu’nun açıklamaları içerisindeki en trajikomik bölüm de herhalde “12 Eylül referandumunda, 1980 darbesinde büyük haksızlıklara uğramış olan ve bugünkü duyarsız MHP yönetimini benimsemeyen birçok vatandaşımızın 'Evet' oyu verdiğini biliyoruz.” cümleleri olmuştur.

Sanırsınız ki, 12 Eylül 1980 ihtilalinde Ülkücülere kan kusturan Kenan Evren’den referandum sonuçlarından hemen sonra hesap sordular. Şimdi böyle bir cümle kurabilmeleri için MHP’nin Kenan Evren’den hesap sormaya karşı çıkmış olması, AKP’nin de hesap sormuş olması gerekmiyor mu? Ülkücülere büyük haksızlık yapmış Kenan Evren’e büyük hayranlık besleyen; ona her yerde sahip çıkan; düğünde, hastanede, cenazede samimi pozlar veren senin partinin genel başkanı değil mi?

“12 Eylül Bakanı” diye anılan Abdülkadir Aksu,12 Eylül 2010 tarihinde gerçekleşen referandumda halkımızı “Darbecilerden hesap soracağız” diye kandırmalarının ve o dönem mağdur olmuş, hayatını kaybetmiş kişiler için timsah gözyaşı dökmelerinin etkisinden kurtulamamış olacak ki, hâlâ rol yapmaya devam ediyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, referandumdan önce hangi tespiti yaptıysa hepsinde haklı çıkmışken, Abdülkadir Aksu hangi yüzle MHP ve tabanı arasında fitne çıkarmaya çalışıyor?

Pala bıyıklı Abdülkadir Aksu yapamıyorsa eğer, bir tane Allah’ın kulu çıksın “MHP Genel Başkanı referandumdan önce şunları şunları söyledi hiçbiri doğru çıkmadı” desin. Allah’a şükürler olsun ki, Türk milliyetçilerinin duruşunu her zaman haklı çıkarmış, onların hakkını her ortamda korumuş bir Lider MHP’nin başında bulunmaktadır.

Abdülkadir Aksu’nun, Türk milliyetçilerine düşman olan AKP’ye, Türk milliyetçilerinin oy vereceğini söylemesi, yedikleri-içtiklerinin yan etkileri ile alakalı olabilir. Yan etkiler farklı farklı sağlık sıkıntıları çıkartmadan bir doktora görünsün bence…


Abdülkadir Aksu, saçma sapan yorumlar yaparak MHP ile uğraşmasın, MHP ile uğraştığı vakitleri pala bıyıklarının bakımına zaman ayırsın. Lakabı madem “Bıyık” olarak biliniyormuş, lakabını korusun. Allah’ta Türk milletini AKP’den korusun.
Makaleyi Hemen Yorumla