ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
YALANDA “İTTİFAK” EDENLER İŞBAŞINDA / Yıldıray Çiçek 23623 okunma - 22-Mart-2011 Sali
AKP’nin tek başına iktidar koltuğuna oturamayacağı artık anlaşılmıştır, bu yüzden AKP her türlü propaganda sistemini kullanarak eriyişinin önüne geçmeye çalışmaktadır. Son günlerde MHP hakkında çıkarılan haberler de bu sistemin üretimidir.

”MHP şu partiyle, bu partiyle ittifak yapacak” gibi haberler, AKP’yi güçlü göstermek için özellikle yapılan haberlerdir. MHP Lideri Devlet Bahçeli her fırsatta MHP’nin hedefini “Tek Başına iktidar” şeklinde belirtirken, MHP’yi ittifak arayışındaki bir parti olarak göstermek akıl sağlığı yerinde olanın işi midir?

Geçtiğimiz haftalarda “MHP Saadet Partisi ile ittifak yapacak” şeklinde siyasi üfürme başlatanlar, geçtiğimiz günlerde de siyaset aklından yoksun bir şekilde MHP’nin Demokrat Parti ile ittifak yapacağı yalanını kamuoyuna taşımışlardır.

Bir de bu yalanı öyle süslüyorlar ki, aklın ve mantığın kabulü mümkün değildir. Bu yalan ittifak haberi içinde aynen şu ifade geçiyor: MHP Lideri Devlet Bahçeli, yakın bir kurmayına, "DP ittifak arayışında, MHP çatısı altında seçime gireceklerse, buna sıcak bakarız" talimatı verdi.

MHP’yi ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin siyaset anlayışını anlayamayan, okuyamayan ve kavrayamayan kişiler, bu tür yalan ittifak haberleri ancak AKP’nin siyaset anlayışıyla üretebilmektedir.

Siyasi hedefini “Tek başına iktidar” omurgası üzerine yerleştiren MHP’nin ittifak arayışı içinde olduğu, hem de “MHP'nin sır gibi sakladığı ittifak” gibi cümlelerle şaşalı başlıklarla sunanlar, AKP’nin siyasi hedefleri adına bu tür haberler üretiyorlarsa, aptallık etiketinin ömür boyu suratlarında dolaşacaklarını bilmelidirler.

Bu tür haberlerin en büyük özelliği “AKP ile tek başına baş edemedikleri için birleşiyorlar, ittifak yapıyorlar.” algısını yaratmaktır. Özellikle MHP üzerinden ittifak arayışları göstermelerindeki asıl maksat da, MHP’yi güçsüz gösterme amaçlıdır.AKP’nin MHP’yi meclis dışında bırakma düşüncesi bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından “İki partili meclis düşünüyorum” ifadesi ile itiraf edilmişti. En çok korktuğu rakibi MHP’yi meclis dışında isteyip, CHP’yi ise mecliste mesai arkadaşı olarak istemek Recep Tayyip Erdoğan’ın doğal hakkıdır. Siyaset zaten bu tür mücadele üzerine kurulmuştur. MHP’ye de kalsa Türk-İslam dünyasına taşeronluk görevi ile zarar veren AKP’nin bırakın mecliste, Türk siyasetinde bile bulunmaması için mücadele verir.

Ama bu mücadele AKP’nin yaptığı gibi siyasi yalan ve çirkeflik üzerine kurulmamalı ve bu çizgide yapılmamalıdır.

Geçen seçimlerde MHP’yi “CHP ile koalisyon yapacak” diye engellemeye çalıştılar, şimdi de “MHP barajı aşamayacak, onun için ittifak arayışı içinde” propagandası ile yıpratmaya çalışıyorlar.

MHP’nin ve Ülkücü Hareketin mensupları, seçim gününe kadar MHP Genel Merkezi’nin yaptığı açıklamalar dışında hiçbir habere itibar etmemelidir. Seçim gününe kadar MHP, her türlü siyasi yalan ve kara propaganda ile muhatap edilecektir.

“Kış kışlığını, puşt puştluğunu yapacaktır.” sözünden yola çıkarsak, MHP dün olduğu gibi bugün de her türlü siyasi oyunla karşı karşıya bırakılacaktır.

Önemli olan her MHP’linin bu oyunlara karşı Ülkücü duruşunu göstermesidir. Düşman unsurlar MHP’nin gücünün farkındadır, bu kimliği taşıyanlar da bu durumun farkına varmalıdır.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli “Tek başına iktidar” hedefi için “Sesime ses ver Türkiye” diye seslenmektedir. Bazıları yalanda ittifak yaparak MHP’ye saldırmaya devam etse de, ülkü kervanı bu hedef için yolunda yürümektedir. MHP, 12 Haziran 2011 tarihinde ittifakını Türk milleti ile yapacaktır.
Makaleyi Hemen Yorumla