ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
AKP’Yİ KASET KORKUSU SARDI / Yıldıray Çiçek 27448 okunma - 12-Mayis-2011 Persembe
Yaşanan kaset skandalları ve onları yayınlayan internet sitelerinin arkasındaki çeteyi, devlet gücünü kullanıp deşifre etmediği sürece bu iğrenç komploların arkasındaki yegâne gücün ve suçlunun AKP olduğu düşünülecektir.

Çünkü Recep Tayyip Erdoğan bu konuda miting meydanlarında kasetler üzerinden siyasi şov yapmakta, çetelerin ürünlerini oy için kullanmaktadır.

Kaset skandallarını tek kullanan kişi Recep Tayyip Erdoğan ve yandaş tayfasıdır. Bu tayfa hiçbir ahlak ve hukuk ölçüsü tanımamaktadır.

Bir başbakan, utanmadan seçim meydanlarından kıpkırmızı kesilen surat görüntüsüyle şöyle bağırıyor: “Ama bu medya, bu siyasiler ne diyorlar biliyor musunuz? ‘İnsanın özeline karışıyorlar’ diyorlar. Yahu kendi eşiyle mi bir şey oluyor da özeli oluyor? Kendi eşiyle değil, buna nasıl kendi özeli dersiniz? Bu özel değil, özel değil… Bu genel… Bu genel bir ahlaksızlıktır, başka bir şey değil.”

Recep Tayyip Erdoğan miting meydanlarından böyle bağırmayı sürdürürken, Refah Partisi’nden eski dava arkadaşı, daha düne kadar AKP’nin politikalarını destekleyen ve şimdi PKK’nın siyasi taşeronu BDP’nin listesinden milletvekili adayı olan Altan Tan “Sayın başbakan dikkat etsin. Kendi adamlarının hatta eski birkaç bakanının kasetleri piyasaya düşerse 66 dizilik, Hürrem Sultan dizisi çıkacak ortaya." diyerek AKP içindeki skandallara işaret etmiştir.

Çok ilginçtir, Altan Tan’ın bu açıklamasının yapıldığı gün Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nı (TİB) bünyesinde barındıran Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) alarma geçip, “24 saat görev yapacak ve tedbiri hızla alacak bir sistem oluşturmaya” başladığını duyurmuştur. MHP’li bazı yetkililer hakkında çıkan kasetler hakkında kılını kıpırdatmayan bu kurumun AKP’li bakanlar hakkında ortaya atılan iddia sonrası harekete geçmesi bir ikiyüzlülük olmuştur.

Direkt Başbakana bağlı olan bu kurum, MHP’lilerin kasetlerini niye hemen kaldırmadı da, şimdi AKP hakkında kaset gündemi olunca 24 saatlik bir nöbet harekâtı başlattı?

Niye olsun? Tükenen, biten Recep Tayyip Erdoğan’ın elinde kullandığı tek malzeme bu kaset skandalları kalmıştır.

Edepten, ahlaktan bahsederek bir çete tarafından tezgâhlanmış kaset olayını meydanlarda kullanması için ona zaman tanıyorlar… BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kasetler üzerinden MHP’yi gündeme taşıyacak, kılını kıpırdatmayan kurum sayesinde ise bu gündeme odaklanan kişiler bu sitelere girecek, o malum kasetleri izleyecekler… Taktik budur. Başbakan ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı arasındaki paslaşma budur.

Bu çetenin figüranı olan ya da çetenin ağına düşürülmüş “Milyonlarca vatandaşım gibi ben de AK Parti program ve tüzüğünü benimsemiş, felsefesini paylaşan inançlı bir iş adamıyım.” diyen İbrahim Faruk Bayındır ödemelerin kendi kredi kartından yapıldığını itiraf etmiştir.

Çetenin maskesi yavaş yavaş dökülmeye başladı. Bu çetenin ürünlerini ekranlarda, meydanlarda, gazetelerde kullananların bu çete ile bağının ne olduğunu tüm Türkiye’ye yakında görecektir.
Makaleyi Hemen Yorumla