ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
İRAN BOMBA, TÜRKİYE TAVİZ YAĞDIRIYOR! / Yıldıray Çiçek 23406 okunma - 28-Temmuz-2011 Persembe
MHP Lideri Devlet Bahçeli, PKK terör örgütünü Kandil Dağında koruyan, besleyen ve yönlendiren ABD, Barzani ve Talabani ile küresel ortaklık yapan AKP iktidarına seslenerek “Kandil toz duman olmalı, orada ne kadar terör faaliyetleri içerisinde olan varsa kulaklarından tutulup Türkiye’ye getirilmelidir. Bunun başka çıkar yolu kalmamıştır.” demişti.

Ama AKP’nin bunu yapması mümkün değil. Çünkü dostları ABD, Barzani ve Talabani buna asla müsaade etmez.

Geçtiğimiz yıllarda Türk milletinin gazını almak için göstermelik operasyon yapılmış ABD buna bile rıza göstermeyip “Kürdistan’dan defolun” diye alçak bir üslupla Türk askerini Irak’ın kuzeyinden kovmuştu. ABD’nin bu tavrı sonucu Türk ordusu apar topar Türkiye’ye dönmek zorunda kalmıştı. AKP iktidarı da sus pus olmuştu.

Çünkü Türk Ordusunun arkasında siyasi bir irade yok… AKP’ye Türk Ordusu mu, yoksa ABD, Talabani, Barzani mi tercihini yap deseniz emin olun bu şeytan üçgenini dost olarak seçecektir.
Bunlarla “Aynı sudan içmişiz” diye tarif edilecek küresel yol arkadaşlıkları mevcuttur. Aralarındaki sarılmalar, kucaklaşmalar, işbirlikleri zaten herşeyin özeti durumundadır.

Yüreği yanan Türkiye’nin terörün bataklığını kurutmak için MHP Liderinin ifade ettiği gibi Kandil Dağının toz duman etmesi gerekirken bunu İran yapıyor. İran günlerdir Kandil Dağını ablukaya aldı, bomba yağdırıyor. PKK terör örgütü ise ABD’ye ve Irak yetkilerine “bizi kurtarın” diye yalvarıyor. Türkiye’yi yöneten AKP iktidarı ise İmralı-Kandil arasında pazarlık adına Öcalan’a ve Karayılan’a yalvarıyor. İmralı ve Kandil’in alçakları sanki AKP hükümetinin amiri gibi açıklamalar yaparken, İran’ın kimseden icazet almadan Kandil’i yerle bir etmek için operasyonlarını hızlandırması bağımsız bir devlet duruşu olmaktadır.

İran yakaladığı PKK’lı teröristleri sorgusuz sualsiz idam ipinde sallandırıyor, Türkiye ise teröristbaşı ile pazarlık masalarında sözleşme imzalıyor. Neyin sözleşmesi bu?

PKK’nın talepleri karşısında hangi sözler verildi de, sözleşmeler imzalanıyor?

İran’ın yaptığı tek sözleşme PKK’lıları idam ipinde sallandırmak iken, Türkiye’deki iktidar her attığı adımda PKK’nın yolunu açmaktadır.

Aysel Tuğluk hadi gitsin de İran’da özerklik ilanında bulunsun. Bu mümkün mü? Bu cesareti kimin verdiği ortada değil mi?

Bir zamanlar PKK’ya kucak açan İran’ın kendisine yönelen tehdidi algılayıp, son yıllarda en tavizsiz mücadeleyi vermesi Türkiye’ye büyük bir ders olmalıdır.

ABD PKK’yı bölgede maşa olarak kullanmaktadır. Bu kullanma Türkiye, İran, Irak ve Suriye üzerinde kendini hissettirmektedir. Bu ülkeler içinde PKK’ya en çok taviz veren ise Türkiye olmaktadır.

Türkiye ABD güdümünde yol aldığı ve Barzani ve Talabani’ye kucağını açtığı sürece PKK acı yaşatmaya devam edecektir. Recep Tayyip Erdoğan İran’ı korumak için Kandil’e kimseden icazet almadan bomba yağdıran Ahmedinejat’tan utanmalıdır. Ama o utanmak yerine onlara yol açan olmayı sürdürmektedir.

Makaleyi Hemen Yorumla