ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
DOĞRULAR AKP’DEN TEĞET GEÇİYOR / Yıldıray Çiçek 34700 okunma - 28-Temmuz-2011 Persembe
Ekonomi tehlike sinyalleri vermeye başladı. Bugüne kadar halkı psikolojik olarak idare eden AKP artık ülkenin dayanacak gücü kalmadığından yalpalamaya başladı. AKP içinde bile artık ekonomi konusunda çatlak sesler çıkmaya başladı. Bakanın birisi ekonomik kriz çıkacak diyor, diğeri kriz çıkmayacak açıklaması yapıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise her zaman olduğu gibi yine gerçek problemleri gizlemeyi sürdürerek siyasi Polyannacılık oynuyor.
Türkiye ekonomi konusunda krizin ayak seslerini duyarak büyük bir hareketliliğe girmiş durumdadır.

AKP’nin yöneticileri biliyor ki, bu ülkede bir ekonomik kriz çıktığında teğet geçecek sadece kendileri olacaktır.
Zenginliklerine zenginlik katan bu zihniyet için kriz kelimesi bir şey ifade etmemektedir.

Şimdi bir kriz çıksa Recep Tayyip Erdoğan’ın hangi aile ferdi etkilenir ki?

Türkiye’nin sayılı zenginleri arasında yeralan Erdoğan ailesi için kriz her yönden teğet geçebilir. Ama bunlara benzerler dışındaki herkesin etkileneceği bir krizin geldiğini ekonomi uzmanları da ısrarla söylemektedir.

Halkı makarna, kömür, nohut avuntusuyla idare eden AKP’nin bundan sonra halkı nelerle avutacağı çok meçhuldür.

Başbakan yardımcısı Ali Babacan “Krize dikkat” diyor, AKP Genel Başkan yardımcısı Bülent Gedikli “Harcamalara dikkat” diyor ama Başbakan “Ekonomik kriz bu sefer teğet bile geçmeyecek” diyor.

Ülkeyi işte böyle karmaşık bir zihniyet yönetmektedir.
Başbakanın ekibi ayrı dünyalarda, başbakan ayrı dünyalarda…

Türkiye’de AKP geldiği günden bu yana yoksulluk, işsizlik, iç ve dış borç oranları kat kat artmışken o günden bugüne büyük medya desteğini de arkalarına alarak resmen siyasi illüzyon gösterileri yapmışlardır.
Gerçi Başbakan hala bu kabiliyetini sürdürüyor ama ekibi olacakların farkında olduğu için herhalde yavaş yavaş vatandaşı uyarmaya çalışıyor.
Büyük bir dalganın geldiği hissedilmektedir. Bu kriz dalgası Türkiye’de hangi dengeleri ortaya çıkarak bilemiyoruz ama devlet hazinesinin içinin boşatıldığı, bütçe açığının günden güne katlanarak arttığı her halinden belli iken ortaya bir kâbus çıkacağından şüphemiz yoktur.

Türkiye her yönden bir bataklığa doğru sürüklenmektedir. AKP’nin 9 yılında hangi tespitleri yaptıysak hiçbirinde yanılmadık. Çünkü AKP vatandaşa samimi yaklaşmıyor. Her politikasını aldatma ve kandırma üzerine şekillendirmektedir.

Siyasi yalan konusunda uzman AKP’li yöneticilerin medya desteğiyle birlikte geniş halk kitlelerine bu yalanlarını çok iyi pazarladıklarına şahidiz.

Bir dakika önce söylediklerini bir dakika sonra inkâr eden bu zihniyetin Türk siyasetinde itibar görür hale gelmesi gerçekten sosyolojik yönden her açıdan incelenmesi gerekir.

Büyük bir dalga şeklinde geleceği söylenen krizin altında AKP’nin kalması değil, en büyük korkumuz Türkiye’nin kalmasıdır.

Onlar bu malvarlıklarıyla dünyanın her yerinde yaşar. Ya sıradan vatandaşlarımız ne yapacak?
Makaleyi Hemen Yorumla