ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
CİNAYET ŞEBEKESİNE AÇILIM YAPAN KİM? / Yıldıray Çiçek 35099 okunma - 18-Agustos-2011 Persembe
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şehit ve gazi aileleri için düzenlenen iftar programında bir konuşma yaparak PKK'dan için "Milletimiz vatandaşımız hiçbir kutsalı olmayan bu cinayet şebekesinin bertaraf edildiğini görecektir." demiş... Şehit ve gazi ailelerini toplayıp bir radyo konuşmasında yaptığı gibi tekrar "Sayın Öcalan aldığı 'Kellelerin' hesabını veriyor" diyecek hali yoktu tabi... Şehit ve gazi ailelerini toplayıp onların duygularına hitap etmek, onların acılı yüreklerini okşayarak istismarda bulunmak Recep Tayyip Erdoğan'ın kabiliyet sahasına giriyor elbette...

9 yıldır PKK ve Öcalan'ı yücelttikçe yücelten bir iktidar şimdi onları "Cinayet Şebekesi" olarak tarif ediyor. Kandil ve İmralı arasında heyetler oluşturarak pazarlık masalarında "al gülüm-ver gülüm ilişkisi" yaşayan AKP'nin bugün PKK'yı ve Öcalan'ı eleştirmesi hiçbir inandırıcılığı içinde barındırmamaktadır.

Hele "Ramazan'dan sonra sizinle görüşeceğiz." şeklindeki PKK'ya yönelik tehditler trajı-komik olmaktan öte bir anlam taşımamaktadır.

Şehitlere yakılan ağıtlar Türkiye'yi kaplamışken, her gün bir ilden şehit haberleri gelirken Ramazan sonrasına düello çağrısı yapan Başbakan acaba pazarlık masasından gelecek haberleri mi beklemektedir?


Şehitlerimizin, gazilerimizin anasını, babasını karşısına toplayıp "Şehitlerimizin emanetine leke sürdürmeyeceğiz." nutukları atan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi değil miydi PKK'lı teröristleri Habur'da kahramanlar gibi karşılatıp "Habur Sınır Kapısı'nda yaşanan manzara karşısında umutlanmamak mümkün mü? Bu bir umuttur. Türkiye'de iyi güzel şeyler umut verici gelişmeler oluyor. Bunu son derece olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum." şeklinde övgülerini kamuoyu ile paylaşan?

Habur'da PKK'lı teröristler için karşılama törenlerini BDP'lilerle organize eden ve hâkimleri, savcıları ayarlayan AKP iktidarı değil miydi? "Silahı bırak masaya gel" diyen ve "Aktütün'de askerimizi, Diyarbakır'da polisimizi öldürenleri düşman olarak görmüyoruz. Demokrasi gereği bu... Hukukun üstünlüğü, insani yaklaşım bunu gerektiriyor." diyerek PKK'yı düşman olarak görmediğini söyleyen Recep Tayyip Erdoğan değil miydi?

Düşman dahi görmedikleri şimdi niçin "Cinayet Şebekesi" olmuştur? Tek sebep Başbakan Erdoğan'ın rolünün gereğini yerine getiriyor olmasıdır.

Yazıyı kaleme aldığım saatlerde Hakkâri’den yine 8 şehidimizin haberi geldi. AKP iktidarının besleyip büyüttüğü ve yolunu açtığı “Cinayet Şebekesi” kan akıtmaya ve acılar yaşatmaya devam ediyor.

Eli kanlı Apo’dan akıl alarak PKK açılımı yapan AKP iktidarı, şehit ve gazi ailelerinin yüzüne nasıl bakabiliyor, onlardan utanmadan nasıl konuşabiliyor anlamak mümkün değildir.

“Kürt Açılımı” adını verdikleri ihanet projesiyle APO’yu Kürtlerin önderi, PKK’yı Kürtlerin temsilcisi haline getiren AKP iktidarı şimdi kendi yarattığı canavar karşısında acizlik yaşıyor. PKK’yı Irak’ın kuzeyindeki Kandil’de besleyen ve koruyanlara sesini dahi çıkaramıyor. Çünkü ABD-Talabani ve Barzani dünyadaki en büyük dostları olarak tarihe geçmiştir. Onları aşması, onlara rağmen bir şey yapması mümkün değildir. Geçmişte yaşanan tecrübeler bu duruma ışık tutmaktadır.

Şehit ailelerini toplarlar "Şehitlerimizin emanetine leke sürdürmeyeceğiz." diye nutuk atarlar, Talabani denen çapulcu gelir ona da “Kürdistan'dan gelen bilgiler bizi memnun etmektedir. (7 Mart 2002) diyerek boynuna sarılırlar. Türk milleti de maalesef bu ikiyüzlülüğü de defalarca ödüllendirmiştir.

Başımızda böyle bir zihniyetin devamlılığı sürdükçe Türkiye’nin bölünmesi için çaba verenlerin yaşattığı acılar da devam edecektir.

Yakalandığı zaman "MHP'nin elinde fırsat olsaydı, bizi 2 saat bile yaşatmazdı." şeklinde konuşan (AB)(D)ullah Öcalan, AKP iktidarı zamanı ise "Yaptığımız temaslar artık bir görüşmeyi aşmıştır, bir ortaklaşma, sözleşme düzeyine gelmektedir. Bu Kürt tarihinde belki ilktir." açıklamalarını yapmaktadır. Zihniyet farklılığını bu sözlerden bile anlamak mümkündür.

AKP bir ABD projesi olarak, ABD’nin projelerinde taşeronluk yapmaya devam ettiği sürece Türkiye tehlike altındadır. Türk milletinin bunu artık görmesi gerekmektedir. AKP’nin aldatmaları ve kandırmaları karşısında yenik düşülmeye devam edilirse, asıl yenilen Türkiye’nin tamamı olacaktır.
PKK adlı cinayet şebekesinin yuvası da, koruyanı da bellidir. O yuvaya dokunmayanda, koruyanla dostluk yapanda AKP iktidarıdır.

Şehidin anasına babasına nutuk atan Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede sadece akıl sahiplerini kandıramaz. O akıl sahipleri de herşeyi görmekte ve onu sürekli uyarmaktadır.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin AKP iktidara geldiği günden bu yana ve özellikle referandum–12 Haziran 2011 seçim dönemi yaptığı tüm uyarı ve tespitlere bakın ortak aklın sesi ve otoritesi olduğunu göreceksiniz.

Türk milliyetçileri her konuda haklı çıkmaya devam etmektedir. Bu haklılığı en başta AKP iktidarı görmeli ve artık ihanet yolundan yürümekten vazgeçmelidir.
Makaleyi Hemen Yorumla