ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
“BEN DEVLETİM” / Yıldıray Çiçek 26979 okunma - 14-Ekim-2011 Cuma
“Ben devletim” sözü ne kadar özlediğimiz, ne kadar hasret kaldığımız bir ifade değil mi…Bölücüler ve Türk düşmanları Türkiye’de cirit atıyor devleti yöneten AKP’den bir tane yetkili çıkıp bugüne kadar “Ben Devletim” otoritesini gösterememiştir.

Bu özlediğimiz tavrı geçtiğimiz günlerde bir Türk polisi göstermiştir.

Türk milletini bölmeye taşeronluk yapan (AB)(D)dullah Öcalan denen alçağın avukatlarıyla görüşememesini protesto etmek amacıyla Bursa’nın Gemlik İlçesinde yapılmak istenen yürüyüşe katılmak için Diyarbakır’dan yola çıkan konvoyda yer alan ve PKK’nın milletvekili olmayı tercih eden BDP’li sözde milletvekillerinin "Ben milletvekiliyim sen kendini ne sanıyorsun, sen kimsin" diyerek polislere saldırması karşısında, bir Türk polisi "Milletvekiliysen milletvekilisin, ben de devletim, elini çek, yürü" tepkisini göstermişti.Devletin maaşını alarak devleti bölmeye çalışan nankörler karşısında sergilenen bu tavır özlenen bir tavırdı.

Çünkü Türkiye’yi yöneten AKP iktidarının tüm yetkilileri, BDP karşısında büyük bir korkaklık yaşamakta ve kendilerine edilen küfürlerde bile BDP’lilere cevap vermekten çekinmektedir.Türk Devleti’ni yöneten AKP iktidarının bu pısırıklığını fırsat bilen PKK’lı olmayı tercih eden sözde milletvekilleri Türk polisini tokatlama cesaretinde bulunmuştu.

O sözde milletvekili de şimdi Türk Devleti’nden maaş almaya devam ediyor ve devletin tüm imkanlarını kullanıyor.

PKK militanı gibi hareket eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in "Meşe ağacının hangi dalı nerenize battı sayın hükümet” ve “Devleti ve hükümeti yönetenlere sesleniyorum, bizi şahin ve güvercin olarak ayırmayın, hass.. diyorum, hass.." sözlerine cevap verebilen bir tane AKP’li yetkili çıkmamıştır.

Yine BDP’li sözde milletvekillerin “Sanane lan ve şerefsizlik etmeyin“ gibi buna benzer birçok hakaret ve küfürü karşısında devleti yöneten AKP’li yetkililerin bu acizliği ve suskunluğunu nasıl değerlendirmemiz gerekmektedir?

BDP’lilerden niye korkuyorsunuz? Niye hiçbiriniz "Milletvekiliysen milletvekilisin, ben de devletim, elini çek, yürü" tavrını gösteren kahraman Türk polisi gibi davranamıyorsunuz? Dünya lideri sıfatı verilerek kendinden geçirilen Recep Tayyip Erdoğan niçin Türkiye’yi yönetirken otoriter olmuyor,devletin namusunu ve şerefini koruyamıyor?
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Diyarbakır’da sen kimsin diyen siyasi bölücüye karşı, ‘ben devletim’ diyerek cesur ve kararlı bir çıkış sergileyen ve kendini ezdirmeyen şerefli Türk polisiyle gurur duyduğumuzu da bu aşamada ifade etmeliyim.

Türk polisinin bu takdir edilecek tutum ve haykırışın aynısını Başbakan’dan, yıkım koordinatörü Başbakan Yardımcısından ve İçişleri Bakanından duymak geldiğimiz bu aşamada milletimizin en tabii hakkı ve beklentisidir.

Cesaretiniz ve yüreğiniz varsa Türk devletinin gücünü ve izzet-i nefsini savunun da bizde mahcup olalım ve sizi yanlış tanıdığımızı itiraf edelim.”
çağrısı bu aşamada çok önemli ve anlamlıdır.

“Gerekirse İsrail ile savaşırız” diyerek sanal kavgalar peşinde koşan Recep Tayyip Erdoğan önce BDP’lilerden yediği küfür ve hakaretler adına Türkiye’nin Başbakanı olduğunu göstersin…Bölücü hain ve alçaklar karşında “Ben Devletim” duruşunu sergilesin…

Kendi ülkesinde bir avuç çapulcuya sözünü geçiremiyor, ”Dünya Lideri” gazlarıyla Ortadoğu Bölgesinde geziyor.

9 yıldır “Ben Devletim” sözünü duyamıyoruz, çünkü AKP sıkıştığı vakit “Biz değil devlet yaptı” diyebilecek kadar yüzsüzlüğü tercih ediyor. Oysa Osman Baydemir küfürlerini sekmesin diye hem hükümete,hem devlete yapmıştı.

Ey AKP’liler Allah rızası için çıkın birinizde “Devleti biz yönetiyoruz,biz Devletiz” duruşu sergileyerek Türk devletinin namusunu,şerefini alçaklar karşısında koruyun…
Makaleyi Hemen Yorumla