ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MHP SOSYAL PROJELERİYLE TÜRKİYE’Yİ KUCAKLIYOR / İsmail Özdemir 24343 okunma -
Seçim gününe sayılı zaman kala CHP ve AKP genel başkanları düzeyinde seçim meydanlarında birbirlerini hedef alan çirkin söylemler aldı başını gidiyor. Bu tablo öyle bir hal aldı ki olay bence siyasi rekabetten çok özellikle R.Tayyip Erdoğan saffında şahsi bir hırs meselesi haline dönüşmüştür. Allah’tan R.Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmalarını prompter cihazından okuyarak gerçekleştiriyor da ağzından çok kötü söylemler çıkmıyor!
Son zamanlarda bulunduğum İstanbul, Kırşehir, Trabzon, Adana, Kayseri ve Ankara’da yaşayan vatandaşlarımızın hangisiyle sohbet etme imkânı bulduysam, istisnasız hepsi bu konudan yakınıyor ve ekliyorlar “Bizlerin bunca geçim ve işsizlik sıkıntısı varken bu ikisinin mitinglerde sadece birbirlerini hedef alarak yaptığı söylemlerden rahatsızız”. Toplumun seçim öncesi yansıttığı görüş aynen böyledir. 
İşsizlik almış başını gidiyor, dünyanın ileri ekonomileri arasına girmiş olduğu iddia edilen Türkiye’de geçim sıkıntısı hat safhaya ulaşmıştır. Çıkın sokağa dolaşın, sıradan vatandaşlarla, küçük esnafla, taksicilerle, dolmuşçularla, çiftçiyle konuşun hepsi geçim sıkıntısından ve borçlarından yakınmaktadırlar. Böyle bir ülkede yaklaşan seçim sürecinde iktidar partisinin elle tutulur sosyal konularla ilgili hiçbir öneride bulunmamasının iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Devletin bütün kaynakları “gerçekteki” istatistikî verileri elinde olacak ancak sen buna rağmen ne işsizlikle ne geçim problemiyle ne gencecik insanların bir tek sınava bağlı olan hayatının şifrelere mahkûm olmasıyla ilgili hiçbir adım atmayacaksın!
Ne diyor Sayın Başbakan STV’ de katıldığı programda, şifre olayını kabullenen ÖSYM başkanına “İlmi siyaset denilen bir şey var. Ne gerek sınava girenlere mektup göndermeye…” şeklinde seslenmiştir. Yani açıkça diyor ki yahu sen neden kabulleniyorsun bunu, ilmi siyaset yap, biz içimiz rahat dedik konuyu kapattık, ne diye gerçeği söylüyorsun?
Başbakanın “ilmi siyaset” tanımı seçim döneminde, neden sosyal projelerle toplumu rahatlatmaya yönelik bir girişimde bulunmadıklarını özetliyor aslında. İktidarları döneminde sosyal adalet ve barışı sağlayacak bir ekonomi yerine rant ekonomisini uygulayarak, yandaşlar zenginleştirilmiş, toplumsa yoksulluğa ve işsizliğe mahkum edilmiştir. Sonra “ilmi siyaset” yapılarak devletin 9 yılda kat kat artan dış borcu gizlenmiş kısacası “ilmi siyaset” yapılarak gerçekler yine toplumdan gizlenmiştir.
Şahsi olarak ben yüce milletimizin bu gerçekleri gördüğüne gönülden inanıyorum. Özellikle MHP’nin bu seçim döneminde tüm siyasi partilerden önce açıkladığı seçim beyannamesinde yer alan ve toplumsal refahı sağlayacak olan sosyal politikalarının toplumun tüm kesimlerince kabullenildiğini de açıkça görmekteyiz. Asgari ücretin yeniden düzenlenerek 825 liraya taşınacak olması, emeklilerin her yıl kış ayları öncesi 1 maaş almaları, tüm öğrenim safhasındaki öğrencilerin maddi olarak desteklenmesi, her yıl en az 700 bin işsize iş sağlanması, ev hanımlarına destek verilmesi, çok daha önemlisi yoksulluk illetinin kökünü kurutacak “hilal kart” uygulaması hedefleriyle yoksullar rahatlatılmış, esnafımızın iş potansiyeli artmış olacaktır.
MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin gittiği tüm seçim meydanlarında milletimizle paylaştığı bu sosyal projeler büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılanmaktadır. Toplumun en önemli sıkıntıları olan işsizlik ve yoksulluğa yönelik bu projelerle halkın karşısına çıkan MHP’ye olan ilgide günden güne artmaktadır.
Sosyal projeleri bu derecede yakından takip edilen MHP’ye yönelik bu ilgiden rahatsız olan Başbakan Artvin Hopa’da halkı dövdürmeden önce (!) “Bunlar kaşıkla verir kepçeyle alır” diyerek MHP’ye yüklenmiştir. Bizim “Sayın” Başbakana cevabımızsa gayet açık ve nettir, MHP’nin bu projelerle hedefi, AKP’nin yandaşlarına kepçeyle verdiklerini asıl hak sahibi olan milletimize hakkıyla paylaştırmaktır. 
Özellikle “ilk kez” oy kullanacak gençler şifre skandalı, işsizlik, geleceğe dair umutsuzlukları sebebiyle asıl çözümün MHP’de olduğunu kabullenmektedirler. Bu anlamda da büyük bir bekleyiş içerisinde kendilerine reva görülenlerin hesabını sandıkta sorma eğilimiyle seçim gününü iple çekmektedirler.
Türk halkının bu seçimde, gerçekçi politika ve çözüm önerileriyle kendisine hizmet etme gayretinde olan MHP’ye olan sevgi ve muhabbetinin yansımasını sandıklar açıldığında herkes görecektir. Ismarlama ve toplumu etkileyerek yönlendirme amacı taşıyan anketlere kimse aldanmasın, Türk Milleti gerçekleri açıkça görmektedir. MHP’nin elde edeceği başarı özellikle bu bölgeden değerlendirilmelidir.
Makaleyi Hemen Yorumla