ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
TÜRK MİLLETİ MHP’YE SAHİP ÇIKTI / İsmail Özdemir 24078 okunma -
Egemenliğin tek sahibi olan Türk Milleti 12 Haziran günü kararını verdi ve 24. Dönem milletvekillerini seçmiş oldu. Görünen tabloda seçim öncesi kendisine yöneltilen tüm çirkin saldırılara rağmen Türk Milleti MHP’ye sahip çıkmıştır. 

MHP bu seçim döneminde sadece AKP ile mücadele etmemiştir! Kuruluş felsefesinden bugünlere kadar gelinen süreç içerisinde bulunduğumuz karanlık dönem ve şartlarda dikkate alındığında açık açık MHP’nin ülkenin birlik ve bütünlüğünden rahatsız olan, geçmiş kültürel miraslarını yok etmek arzusu taşıyan, Türk Milleti ile tarihsel bir hesaplaşmanın içerisinde olan tüm küresel güçler ve onların yerli yandaşlarıyla bu seçimde yalnız başına mücadele ettiği tek gerçektir.

MHP tek başına Washington, Brüksel, Erbil ve İmralı ile mücadele vermiştir. Bir tarafta tarifi yapılamayacak derecede sayısız imkânlara sahip ve bu sebeple etki alanı son derece geniş olan bir topluluk, diğer tarafta ise yüzünü sadece milletine dönen, gücünü yalnızca milletten alan ve tüm mücadelesi de millet için olan MHP vardır. Seçime kısa bir süre kala MHP’ye yönelik kasetler aracılığı ile başlatılan saldırılar ve yürütülen kara propagandaların etkisiyle, barajı aşamayacağı iddiasıyla seçime giren bir parti önüne koyulan tüm “barajları” yırtıp, devirip, çiğneyip geçmiş ve milleti ile buluşmuşsa bu sonucu iyi okumak gerekir. Yüce Türk Milleti MHP’ye sahip çıkmış ve bu yöndeki kararıyla tüm şer odaklarına da anlamlı bir mesaj vermiştir.

Buradan açıkça şunu ifade ediyorum seçim öncesinde MHP’ye yönelik yapılan bu saldırıların asıl amacı MHP’yi bu seçimde başarısızlığa iterek, tümüyle yok etmekti. Ancak MHP Genel Başkanı Bilge Lider Devlet Bahçeli tarihi bir çıkışla yürütülen tüm saldırılar karşısında dim dik durmuş ve sergilediği büyük mücadele beraberinde bu sonucu getirmiştir.

Yüce milletimizin birlik ve bütünlüğü uğruna mücadele eden ülkücü hareketin her bireyinin bu şartları çok iyi anlaması gerekmektedir. Çünkü tarih ülkücülere yeni bir sorumluluk daha yüklemiştir ki, bu durum karşısında hiç olmadığımız kadar şuurlu, iradesi güçlü ve birbirine kenetlenmiş olmak gerekir.

Herkes şunu bilmelidir ki MHP’ye yönelik yürütülen bu saldırılar bir başka partiye yönelik yine aynı profesyonellikle yapılsaydı -buna iktidar gücü olan AKP’yi de dâhil ediyorum- bugün o siyasi parti çoktan tarihteki yerini almış olurdu. Gelinen süreç ise bizlere yüce milletimizin MHP’ye sahip çıktığını göstermektedir. Bunu seçimlerden önce söylemiştik, seçim sonuçları da apaçık bunun bir göstergesidir.

Milletimiz MHP’ye muhalefet görevi vermiştir, bundan sonra MHP, AKP’nin seçim öncesinde vermiş olduğu vaatlerin takipçisi olacaktır. Özellikle yeni mecliste oluşturulması öngörülen yeni anayasa için MHP, milletin ve devletin bölünmez bütünlüğü noktasında duruş sergileyerek daha güçlü bir yapıya ülkenin kavuşabilmesi için önemli çalışmalar gerçekleştireceğini ve duruşunu bu yönde ortaya koyacağı gerçeği açıktır. AKP hükümetinin bu hassasiyetlere rağmen özellikle üniter yapıyı ilgilendiren konularda aksi yönde girişimlerde bulunması bu ülkede içerisinden çıkılmaz sorunların başlangıcını oluşturacaktır. Milletimizin iktidar görevi vermiş olduğu AKP bu konularda gereken hassasiyeti göstermelidir.

Yanı başımızda, Suriye’de süregelen iç karışıklıklar Libya’ya benzer bir müdahale ile sonuçlanmadan Türkiye üzerine düşeni yapmalıdır. Ateş çemberi Tunus’dan almış başını ve Suriye’ye kadar gelmişse yeni hükümet bu kargaşanın ülkemize yansımaması için uyanık olmalıdır. Özellikle bu karışıklıkların Suriye’de bölünmeyle sonuçlanmaması için gerekenler yapılmalıdır. Bir ABD planı olan ve Müslüman ülkelere yönelik tasarlanan BOP’a bağlı olarak yakın bir süre sonra ABD’nin çekilmesiyle Irak’ta da olabilecek benzer olaylar neticesinde yaşanabilecekler düşünüldüğünde sözde bir Kürt devleti kurma hayallerinin önüne geçilmelidir. Bunun için olmazsa olmaz şart milli bütünlüğümüzün korunmasıdır. Özellikle bölücülüğe moral ve güç kazandıran söylem ve eylemlerden AKP mutlaka uzak durmalı, devlete İmralı’dan tehditler yağdıran terörist başının sesini bir an önce kesmeli ve itiraf ettikleri gibi İmralı ile yapmış olduğu görüşmeleri kesmelidir.

24. dönem meclisi hiç olmadığı kadar önemli sorunlarla yüz yüze kalacaktır. Bizlerin temennisi karşımızda bulunan tüm zorluklar karşısında Türkiye’nin önündeki engelleri güçlenerek aşmasıdır. MHP bu dönemde 53 milletvekili ile neler başaracağını sadece ülkemize değil tüm dünyaya gösterecektir. Yeni dönemin memleketimiz ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum…
Makaleyi Hemen Yorumla