ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
BIYIK ALTINDAN GÜLEN LER / Bahadır Çoban 13820 okunma -
AKP tahayyül ettiği yeni Türkiye düzenini uygulamaya geçirilebilmek için sinsi ilerleyişini sürdürüyor. AB ve ABD'nin taleplerine göre hazırlanan bu yeni düzen AKP'nin istismar politikaları sonucunda kazandığı oylarla yol kat ederek iyice temelleşmeye başlamıştır. 

Bu yeni düzenin içeriğinde hainlik, siyasi ahlaksızlık, gayri milli plan ve projelerin uşaklığı ve bölücülük var. İşin kötü tarafı bu rezilane gidişat halk iradesi adıyla meşrulaştırılmaya çalışılırken Türk halkı ne büyük bir ihanete ortak edildiğinden haberdar değil.

Bir zamanlar yargı organlarıyla başı belada olan AKP 12 Eylül referandumunda milletten aldığı açık çek ile yargıyı kendi istediği çizgiye getirdi. Tayyip Erdoğan’ın yargı kararlarından kaynaklanan muzdaripliği artık mutluluğa dönüşmüştür. Eskiden yargı kararlarına karşı aslan kesilip kükreyen AKP’liler şimdi süt dökmüş kedi gibi sakin. Artık yargıya karşı seslerini yükseltmiyorlar. Aksine yargının bağımsız olmadığını savunan AKP zihniyeti şimdi yargıya müdahale edilmesin diye nutuk atıyor. 

Büyük bir dönüşümle 'milli iradenin' hakimiyetine geçen yargı ne hikmetse millet tarafından seçilen Engin Alan’ı meclise sokmuyor. Yargının AKP'nin arka bahçesi haline geldiği bir gerçekliktir. Ancak, bunun üzerinden AKP’ye yüklenmek de mümkün değil. 

Çünkü, alınan her karar kanundaki bir boşluktan faydalanarak uygulanıyor. Her ne kadar bu kararlara AKP zemin oluşturuyorsa da görünürde bunu kanıtlayabilecek ve bunun üzerinden AKP’ye muhalefet edilebilecek deliller yok.

Bu nedenle MHP meclisteki yemin törenine katılarak sorunu T.B.M.M içerisinde çözme kararı almıştır. Fakat, yine de ortada trajikomik bir durum var. Hem her şey biliniyor, hem de hiçbir şey bilinmiyor. Muhalefet partileri çözüm için türlü metotlara başvururken AKP ise bıyık altından gülüyor.

Sırf AKP’liler değil.. Eminim referandumda 'evet' diyen bazı ülkücüler de bu tablo karşısında sevinçten ellerini ovuşturuyordur. Çünkü, bunlar için terör suçlusu Sebahat Tuncel’in tutuklu bulunduğu cezaevinden çıkıp meclise girmesi değil, suçu kesinleşmemiş Engin Alan’ın vekil olması sorundur. 

Şahsım adına bıyık altından gülen’lere iyi eğlenceler diliyorum. Yalnız bu devran bir dönerse, pir döner. Bunu da iyi bilsinler..
Makaleyi Hemen Yorumla