ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
TERÖRDEN KİM NEMALANIYOR? / Bahadır Çoban 13815 okunma -
Seçim dönemi bitti 'şehit dönemine' girdik. 10 günde 4 şehidimiz var. Seçime kadar dozajı düşürülen saldırıların seçimden hemen sonra yeniden başlaması insanda kuşku uyandırıyor. Acaba kimin işine geldiği için seçim dönemlerinde PKK terör eylemlerini azaltıyor ? Kimler kanla örülen bu ihanetin rantını elinde tutuyor?


Aklınıza PKK'nın temsil ettiği kitle geldiyse yanılıyorsunuz . Çünkü, onlar terör olsa da olmasa da bölücülüğün her türünde boy gösteriyorlar. Ellerinde bölücü başının posterleri, dillerinde malum anırma ile terörün ve terörizmin baş destekçileri konumundalar. PKK destekli BDP hareketinin onlardan ötürü bir oy kaygısı yaşamadığı kesin. 

Ben madalyonun diğer yüzünden bahsetmek istiyorum. Ortada hiçbir emare yokken MHP’ye şehit kanından beslenen parti yaftasını yapıştıran ama aslında her konuda olduğu gibi bunda da sömürü ve istismarı kimseye kaptırmayan AKP’ye değinmek istiyorum.

Her seçim arifesinde ara verilen terör eylemleri AKP’nin milli hissiyatlı seçmeni kaybetmemesi üzerine kurulu olan bir döngü. Çünkü, AKP oy kaybederse bölücülerin taleplerini karşılayacak başka bir partinin bulunması zor. Bunu PKK da iyi analiz ettiği için seçim dönemlerinde tek taraflı ateşkes ilan ediyor. Zaten basına sıkça yansıyan AKP-PKK ve Öcalan üçlüsünün birbirini tamamlayan söylemleri aslında her şeyi idrak etmek için kafi.

Evet.. AKP'nin terörden beslendiği su götürmez bir gerçek. 

Hatırlayalım.. Bundan yaklaşık bir buçuk ay önce Kastamonu'da AKP'nin seçim konvoyuna yönelik bir saldırı gerçekleşmişti. Bir polisimizin şehit olduğu olayda Recep Tayyip Erdoğan Amasya'ya doğru gitmekte olduğu için saldırıya tanık olmadı. Tanık olmadığı gibi saldırının hedefindeki isim de değildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenleyeceği operasyonları günler öncesinden haber alan terör örgütü başbakanın o konvoyda bulunmadığını da haliyle biliyordu. Hal böyle iken, başbakan bunu seçim malzemesi haline dönüştürdü. Sanki kendisine yapılan bir saldırıymış gibi mağdur edebiyatına soyundu.

Milletimizin terörle mücadele değil de müzakere eden hükümete karşı MHP'yi alternatif olarak görmesinden dolayı içi içini yiyen ve MHP'yi şehitler üzerinden siyaset yapmakla itham eden başbakanın bir polisimizin şehit düştüğü hain saldırıyı kendine yontarak bunun üzerinden seçim kampanyası yürütmesi ahlak kurallarıyla açıklanabilir mi?


Elinde terörün kökünü kazıyabilmek için muazzam bir askeri güç ve bu güce moral sağlayan millet desteğini bulunduran AKP terörü bitirmek yerine terörden nemalanmaya mı çalışıyor?

Ülke yönetimini devraldığında bitme noktasına getirilen terörü tekrar hortlatan parti AKP değil midir? 
Bunlar uydurma değil, istatistiklerde ve resmi belgelerde sabit olan bilgilerdir. 2001 yılında sıfıra düşen şehit sayısı AKP iktidarında tsunami gibi büyüyerek ülkenin her yanını sarmıştır. Her evden ağıtlar, feryatlar yükselir olmuştur. AKP iktidar koltuğuna oturduğundan beri şaşırtıcı şekilde palazlanan terörizme karşı devletin uyguladığı yaptırım ise koca bir hiçtir.

Peki ama nasıl olur da bir hükümet vatandaşlarının güvenliğini sağlamada bu denli bir zafiyet gösterebilir?

Bu bir zafiyet sorunu mudur yoksa gizli amaçlar güdülen bedeli ağır bir senaryo mu? 

Terörün yeniden yeşermesine göz yuman AKP'nin şehit kanı üzerinden ulaşmaya çalıştığı netice kör olmayan gözler tarafından açıkça görülebilmektedir. Fakat, sürekli makyajlanan gündem kendini sorgulatmadığı ve sorulamaya kalkanlar da vahim sonuçlarla karşılaştığı için bu konuların üzerine gidilememesi gibi bir durum vardır. PKK ve onun estirdiği terörizm AKP'nin eş başkanlığını yaptığı emperyal projelere katkı sağlamaktadır. Bu sebeple verdiğimiz her şehit ve yaşanan her terör olayı yürütülen açılım politikasında bir kilometre taşı niteliği taşıyor. Çünkü, asker kaybımızın olmadığı, insanlarımızın otobüslerin içinde diri diri yanmadığı, vatandaşlarımızın kendini güvende hissettiği bir ortamda milli yapımızdan taviz vermemizin beklenemeyeceği aşikar. Bu tespitle yola çıkan AKP terörizmin milletimiz nezdinde yaratacağı yılgınlığı hesaba katarak politika üretiyor. Türk milletini PKK endeksli terör eylemlerine karşı pes ettirmeyi ve bu sayede Büyük Orta Doğu Projesi'nin bir ayağını oluşturan açılım politikalarında gelişim sağlamayı amaçlıyorlar. Öleceği söylenip sıtmaya razı edilen hastanın durumu gibi şehit kanı gösterilen milletimiz azınlıkların kahpe isteklerine karşı boyun eğdirilmek isteniyor.


Türkiye’yi geçmişte olduğu gibi bir karanlığın içine çekme gayretindeler.

Tanrı Türk’ü ve Türk yurtlarını korusun.
Makaleyi Hemen Yorumla