ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
HSYK BAŞBAKAN'IN TAYİNİNİ NEREYE ÇIKARACAK? / Yıldıray Çiçek 1441 okunma - 09 Ocak 2014

Türkiye'nin gündemi 17 Aralık'ta yaşanan yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet operasyonları ve AKP'nin buna karşılık Türkiye genelinde Emniyet üzerinde operasyon yapması, savcıları görevden alması olarak ön plana çıkmaktadır.

AKP, iktidarın hukuksuzluklarını, adaletsizliklerini, yolsuzluklarını hangi savcı ortaya çıkarıyorsa anında dosyayı elinden alıyor, operasyonları yürüten polisler görevden alınıp, görev yerleri değiştiriliyor, sürgüne yollanıyorlar. Emniyette yapılan operasyonlar, aynı zamanda AKP'nin Emniyette de büyük bir fişleme yaptığını gösteriyor. Ankara Emniyetin'de bir gecede 600 polisin yeri değişiyorsa, bir günde 15 ilin Emniyet Müdürü değiştiriliyorsa AKP'nin hırsızlıklar, yolsuzluklar ve rüşvet olaylarında büyük korkusu olduğunu göstermektedir.

Başbakan Erdoğan'ın yeni taktiği savcıları ve polisleri itibarsızlaştırmak üzere kurgulanmıştır. Başbakan çalana, çırpana bakmıyor, onlara sahip çıkıyor ama operasyon yöneten polisin lahmacun yemesini, savcıların tatil yapmasını Türkiye'nin en büyük meselesi olarak kamuoyuna sunmaya çalışıyor.

"Savcı eli cebinde sorguladı" diyor, "Savcı defalarca yurt dışına çıktı, yüzmeyi -kaymayı çok seviyor" diyor. Şimdi AKP'nin yalaka ve yandaş medyasının gündemi ise Savcı Zekeriya Öz'dür. Savcı Öz, kayakla kaymayı seven birisi, AKP’ye "kaymadan" önce AKP'lilerin en gözde ismi ve hepsinin süper kahramanıydı. Başbakan kendi kullandığı makam aracını Savcı Öz'e tahsis etmiş birisidir. Başbakanın, Savcı Öz'ü Türkiye'nin en iyi savcısı olarak gösterdiği konuşmaları arşivlerde bulunmaktadır.

Şimdi ise AKP'nin hırsızlıklarını, yolsuzluklarını, rüşvet olaylarını ortaya çıkaran bu savcı, Türkiye'nin en kötü savcısı oldu Başbakanın gözünde…

Savcı Öz'ün tatil masrafları da AKP'nin gündeminde…17 Aralık'ta gözaltına alınan Ali Ağaoğlu "Savcı Öz'ün Dubai tatil masraflarını bizim şirket ödedi" diyor, Savcı Öz "Ben kendi cebimden ödedim" diyor. Savcı Öz eğer Ali Ağaoğlu'na tatil masraflarını ödettiyse mesleği açısından yüz kızartıcı bir durumdur. Mesleğine gölge düşürür bu durum. "Önümüzdeki günlerde belgeleriyle açıklama yapacağım" demiş bizde bekliyoruz.

Ben AKP yöneticilerin ve yandaş medyanın feryatlarına şaşırıyorum. Hepsi koro halinde "Tatilini şirkete ödetiyor, böyle rezalet olur mu?" ortalığı yıkıyorlar. Tekrar söylüyorum eğer gerçekten ödettiyse rezalettir bu durum.

Ama bu rezalet durumların aynısını yaşamış Başbakan Erdoğan'ı böyle olaylarda nereye koyacağız. İşadamı Remzi Gür'ün yatında geziler yapan, villasında tatil yapan Başbakanın tayinini nereye çıkaracağız? HSYK Başbakan Erdoğan'a da bir tayin adresi çıkarır mı acaba?

Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydında; Başbakan Tayyip Erdoğan kızı Sümeyye için işadamı Remzi Gür'den 20-25 bin (dolar) istemesine ve İşadamı Remzi Gür de bu isteği "Hay hay efendim hemen" diye yanıtlamasına ne diyeceğiz?

http://www.youtube.com/watch?v=R_jFQgJPDBQ

Başbakan Erdoğan'ın başka işadamları ile de bu türden ilişkileri hep basında yazılmakta ve konuşulmaktadır.

Savcı Öz'ü linç etmeye kalkanların, Başbakanın bu durumlara sessiz kalması ikiyüzlülük ve siyasi menfaat koruyuculuğundan başka bir şey değildir.

AKP'lilerin zaten her işi böyle değil mi? Kendileri yaparsa kutsal, başkası yaparsa rezalettir.

Başbakan Erdoğan'ın "Her alkol içen alkoliktir, ama AKP'ye oy veriyorsa değildir!" sözü AKP'nin zihniyet haritasını gösterme açısından tarihe geçmiştir.

Bu AKP, bu ülkede nasıl %50 oy alıyor, gel de bunu akıl ve mantıkla izah et.

HSYK Başbakan Erdoğan'a da bir tayin adresi belirleyecek mi merakla bekliyoruz. Evet AKP'liler siz ne diyorsunuz İşadamlarının yatıyla gezen, villasında kalan ,kızına onlardan para isteyen Başbakanın durumuna?

Bir konuda da vicdanlı olun artık…

AKP neden bu kadar yüksek oy alıyor
Çünkü 2 dönem iyi çalıştı ve olumsuzlukları çok güzel gizledi. insanlar hallerinden memnun. Şimdi karşısında rakip yok, CHP ve MHP maalesef seçmeni ikna edemiyor. Bunun nedenini araştırmalı, mevcut söylem oy getirmiyor. Somut projeler söylenemiyor. Bu ülkede Mazot 1 TL diye Cem Uzan bile %7 oy aldı. CHP ve MHP sadece ortaya konuşuyor, Ciddi çalışılmış projeler ile halkın karşısına çıkmaları lazım.
Osman Güneş11.1.2014