ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SEÇENEK DAHİ DEĞİLSİNİZ /ZELİHA KURT AKBABA / Konuk Yazar 4053 okunma - 19 Ocak 2014

Neydi o söz:' 'Düşman kör nişancıdır da dost bilir nerden vuracağını'

AKP-CEMAAT çatışmasının özeti şahsi kanaatimce budur.Pek sayın erdoğan kimseden çekmedi dostlarından çektiği kadar. Son zamanlarda içinde bulunduğu sıkıntılardan mütevellit Aşık Veysel'in dost dost diye nicesine sarıldım benim sadık yarim kara topraktır eserini seçim şarkısı yapsa yeridir.

Tabi ya kendilerini Türk siyasi hayatına kazandıran en büyük dost: Erbakan'dı da bir vakitler, merhum ebedi aleme ' bunlar amerikan uşağı oldu' diye diye göç etmişti.

Akraba sandıydık Esed'le. Küstüler de kıl payı savaştan dönmüştük.Şimdi de Fethullah Gülen: Düne kadar hocaefendi diye yere göğe sığdıramadıkları şahsı bugün öyle bir anlatıyorlar ki şerefiyle ilgili süpekülasyonlar bir tarafa , ne Fetoş'luğu kaldı hırıstiyanlığı ne yahudiliği. Daha da elimi sosyal medyada öyle paylaşımlar dönüyor ki pkkdan bile çok zarar vermiş ülkeye. İzlemekten ziyadesi gelmiyor elimizden neticede birbirlerini pek iyi tanıyorlar.Sanıyorum ki erdoğanın Bilal korkusu da bu tanışlıktan.Ne oldu da paraleller kesişti anlamadık. Şimdi dökülmekteler lime lime , sökülmekteler ilme ilme ....

Paylaşamadıkları her ne ise orta yolu bulsalar da memleket daha fazla zarar görmese diyoruz biz de beter olsunlar demek yerine.
Neticede olan vatandaşa oluyor.Bakınız ekonomiye içler acısı. Altından borsadan bahsetmiyorum. Fakirin nesine altının gr fiyatı. Patatese bak sen:2,5 , kuru fasulye 7 lira. çiftçi anasını da almış gitmiş anlaşılan uzaklara...

Yaaa pek Sayın Erdoğan!

Ayeti kerimelerle, hadis şeriflerle, şarkılarla şiirlerle velhasıl kelam nabza göre şerbetlerle bezediğiniz konuşmalarınızı dinlerken insanların menfi çıkarları mevzu bahis olduğunda bukelamu geride bırakabildiği gerçeğinini kabullenmek zorunda kalıyorum.
Kirli cemaat ilişkilerinizi geçelim, rüşveti yolsuzluğu hırsızlığı geçelim, yandaşlarınızı ihya edip karşıtlarınızı her türlü ezaya maruz bırakmanızı geçelim , KKTC dünyaya kabul ettirmek için kılınızı kıpırdatmamanızı, zulüm altındaki hiç bir Türk Cumhuriyetine destek olmamanızı da geçelim , andımızı kaldırmanızı, tartışılması dahi anayasa hükümlerince mümkün olmayan maddeleri tartışma cüretinizi bile geçelim.....-liste hayli uzun-Amma ve lakin terör örgütüyle masaya oturmanızı, pazarlık yapmanızı, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasından taviz vermenizi, affetmiyorum affetmeyeceğim.Tam da bu sebeple : siz var ya siz - iyi bilesiniz: Binlerce şehidimin mübarek kanı hakkı için oy pusalamda tercih olmak şöyle dursun seçenek dahi değilsiniz.
                                    

Makaleyi Hemen Yorumla