ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
Ülkücü Devrim / Konuk Yazar 967 okunma - 30 Ocak 2014

                         

Hayatını topyekûn Ülkücü Harekete vakfetmiş olan Cengiz Akyıldız Ağabeyi Rahmeti Rahmana uğurladıktan sonra (Biz ondan razıyız Allah’ta c.c ondan razı olsun) onu katleden vicdansızların mahkemesi nedeniyle Ülkücüler Büyükçekmece’de toplanmış ve polisler tarafından şiddete maruz kalmakla beraber, bu iyi niyetli toplanış yine polisler tarafından provoke edilmiştir.

Bu süre zarfı içerisinde, sosyal medyada yayınlanan ve duvara yazılmış olan ‘’Ülkücü Devrim’’ yazısı dikkatimizi çekti. Bu fotoğrafı paylaşan kardeşimizi gıyaben tanımakla beraber samimiyetinden zerre şüphe etmediğimi söylemek isterim. Lakin bu yazının kavram kargaşasına sebebiyet vermesiyle beraber, bahsi geçen kavramlarla alakalı birkaç hususu izah etmeye çalışmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Ülkücü ve Devrim kelimelerinin yan yana kullanılması uygun mudur? Sorusunu sorarak bu meseleyi izah etmeye çalışalım İnşallah.

Devrim bir toplumu, bir sistemi topyekûn değiştirmeyi ön gören bir kavramdır. Devrim toplumu dinlemez ve düşüncesine değer vermez. Biz doğrusunu yapıyoruz, gelin ve uyun demektir yani dikta eder kendi doğrularını. Devrim; ağır ağır çürüyen bir ağacı kökünden söküp atmak gibidir lakin o ağacın çürüyen yerlerini budamak, İnkılaptır.

Ülkücü bilir ki, bir toplum ancak bireylerin düzelmesiyle, düzelebilir. Bir toplumu topyekûn düzeltmeye kalkışmak, o toplumu bir kalıbın içine sokmakla eşdeğerdir. Bu da mümkün olmayacağı gibi doğru da değildir. Ülkücü,  fetheder arkadaş! Ülkücü gönülleri fetheder. Ülkücü yaşatır, değer verir, dert dinler, anlar, mefkûresini anlatır.

Ülkücü, bir toplumun düzelebilmesinin ancak bireylerin düzelmesi ile mümkün olacağını bilir, bilmelidir. Her bir bireyin düzeldiği bir toplum, kendisini kargaşaya mahal vermeden düzeltebilir. İşte bu mefkûremizin temel sacayağıdır. Velhasıl kelam, bu şuuru oluşturabilmek İnkılaptır. Bu şuur milletçe en büyük yitiğimizdir.

Devrim kan ve gözyaşı, inkılap ise hoşgörü kokar.

Velhasıl kelam, Ülkücü devrim yapmaz, yaparsa İnkılap yapar. Vesselam.

Selam ve Dua ile…

http://www.haberiniz.com.tr/yazilar/koseyazisi83443-Ulkucu_Devrim.html


ERHAN ÖZÇAKIR


Makaleyi Hemen Yorumla