ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SIĞINMAK VAKTİ BİR HADİSİ ŞERİFE... / Konuk Yazar 1343 okunma - 10 Şubat 2014Zeliha Akbaba


Van Gürpınar Yalın köyünde Kapalı köy yollarından götürülemeden hastaneye Bir çocuk can veriyor Bir çocuk nefessiz çuval içinde Vehim hadisenin yaşandığı yer Van olunca, Farklı sitemler de çıkacaktır elbette. Alakası yok halbuki gerçekle.

Hatırlayınız !

Bir çocuk daha ölmüştü Konya’da Ereğli’de Camları kırık olduğu için naylonla kapatılan kerpiç evde Doğu batı,güney kuzey demeden hem de Çocuklar ölüyor memleketimde YIL 2014’de Ah dilenmeye alıştırılan halkım daha ne kadar susacaksın imkansızlıklar içinde. Daha ne kadar alkış tutacaksın bunu ezayı sana reva görenlere. Takdiri ilahi diyenler var,belki de.Tevekkül diye var bir şey var neticede dinimizde.Tevekkül derki yap elinden geleni neticeyi Rabb’ine haval eyle.

Ah Ömer, tebdili kıyafet gece yarıları Mekke sokaklarını dolaşan Ömer, çocuklarına aş yerine taş kaynatan kadını bulup da utanan Ömer, koşar adım uzaklaşıp sırtında un, gözünde yaşlarla dönen Ömer “Dicle’nin kenarında bir kurt kapsa bir koyunu, yarın adl-i İlahi Ömer’den sorar onu” diyen, müminlerin emiri , ne vakit seni örnek alacaklar, her hitaplarında Allah bizimledir diyenler. Bilmem kaç bin çuval yardım dağıtacakmış iktidar sahipleri malum seçim yatırımı. Çuvalları atmasınlar Allah muhafaza lazım olur,çocuklarının cansız bedenlerini koyarlar içine. Yazarken elim titredi şahitsin Ya Rabbi okurken dilim titredi bu ne korkunç cümle.Izdırabımın telaffuzunda yine naçarken her bir kelime.Varsın zehir saçsın değmeyin dileme… "Es Salatu Ve's-Selamu Aleyke Ya Rasulallah! Es SalatuVe's-Selamu Aleyke Ya Habiballah! Sela yükseliyor minarelerden."Ey Allah'ın Resûlu, salat-u selam senin üzerine olsun! Ey Allah'ın Habibi, salat-u selam senin üzerine olsun! Demek ki Tövbe estağfurullah el azim diyerek sığınma vakti bir hadisi şerife: “İnsanları idare etmeyi üzerine alan bir kimse,kendini ve ailesini düşündüğü gibi yönettiği kimseleri düşünmedikçe kıyamet gününde cennetin kokusunu bile alamaz." (Buharî, Ahkâm 8)

Makaleyi Hemen Yorumla