ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL'E ŞANTAJ MI YAPIYORLAR? / Yıldıray Çiçek 2460 okunma - 19 Şubat 2014

Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz ay sonu bir açıklaması vardı. Aslında üzerinde önemle durulması gereken bir açıklama yaptı ama kimse de fazla üzerinde durmadı. Malum Türkiye'nin en büyük gündemi 17 Aralık'tan sonra yine ses ve görüntü kasetleri olmuştur. Türkiye’de AKP eliyle gerçekleşen yolsuzluk ve rüşvet olaylarına, adaletsizliklere ve hukuksuzluklara ait ses ve görüntü kasetleri her gün internete düşüyor. Bunların çoğu da mahkeme kararıyla alınmış, resmi kayıtlara giren ses ve görüntülerdir.

İşte böyle bir atmosferde Başbakan Erdoğan bir açıklama yaptı, o açıklaması da ortada olmayan ses kayıtları hakkında ilginç bir yorumdu.

Başbakan demişti ki: "Cumhurbaşkanının dinlenmesinden bana, Meclis Başkanı'na varıncaya kadar, ailelerimize, çocuklarımıza varıncaya kadar herkesi dinlemişler. Böyle bir şey olabilir mi?" dedi. Dinlemişler. Böyle bir şey olabilir mi?'

Şimdi Başbakan Erdoğan'ın her gün yayınlan ses kayıtlarını dinliyoruz. "Alo Fatih" derken, villa, arsa, imar işleri ile uğraşırken her gün gündemin başköşesindedir.

Ama Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanı hakkında ortada bir ses kaydı yokken Recep Tayyip Erdoğan durduk yere bunu niye söyler? Bunu nerden bilmektedir?

Başbakanın daha internete düşmemiş kasetleri miting meydanlarından "Ses kayıtları öyle zannediyorum ki bugün yarın yayınlanabilir" şeklinde önceden haber vermesini bildiğimiz için bu açıklaması da ilginç gelmiştir.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e "seni de dinlemişler" diyerek siyasi şantaj mı yapılmaktadır?

Hele de internet ve HSYK düzenlemeleri Cumhurbaşkanının önünde onayını beklerken, Başbakan Erdoğan'ın "Cumhurbaşkanını da dinlemişler" açıklaması oldukça manidardır!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün etkisiz eleman görüntüsü, suya sabuna dokunmayan hali , hiçbir konuda insiyatif alamaması bizim şüphelerimizi de artırmaktadır.

Cumhurbaşkanı şantaj altında mıdır? Yoksa korktuğu bir durum mu vardır? Son günlerde hükümete destek veren açıklamaları da şüphelerimizi artırmıştır?

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dinlendiğini nereden bilmektedir? Ortada buna dair bir belgesi mi vardır? Abdullah Gül'ü de dinlemişlerse, buna dair ses kayıtları internete düştüğünde "Paralel Devletin işidir" diyerek, AKP bu işin içinden sıyrılacak mıdır?

Bence, Recep Tayyip Erdoğan "Cumhurbaşkanını da dinlemişler" sözünü çok bilinçli söyledi. AKP'nin işine gelecek yasalara imzayı hızlandırma taktiğidir bu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu şantajcı siyasetlere değil, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Sayın Gül yetkisini kullanmalı, parti çıkarını değil, devletin ve milletin selametini düşünerek hareket etmelidir." sözlerine kulak vermelidir.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, aynı zamanda kamuoyu önünde Başbakan Erdoğan'a "Beni dinlediklerini nereden çıkardın, belgen nedir?" diye soru sormalı ve cevabını da kamuoyu önünde almalıdır. Eğer ortada bir şantaj varsa bunlara boyun eğmemelidir. Artık bir günde olsa Türk milletinin Cumhurbaşkanı olduğunu anlamalı ve kavramalıdır.

Tebrikler
Makaleniz çok güzel bir noktaya parmak basmış. Cumhuru Reise dinlendiğini söyleyenler onu dinleyenlerdir. Şantaj tutacak gibi görünüyor
Güray MOLLAOĞLU20.2.2014