ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
MİLLİ MÜNAFIK: AHMET TAŞGETİREN / Konuk Yazar 1378 okunma - 14 Nisan 2014

  MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın neden  cumhurbaşkanı olamayacağına dair yaptığı son derece yerinde tespitler sonrasında Tayyip Erdoğan adeta öfke kudurukluğu yaşamış, haddini ve ne dediğini bilmez şekilde MHP Liderine karşı '' Ağzından salyalar akıyor'' demişti.Daha öncede örneklerini defalarca yaşadığımız şekilde, MHP Lideri ne zaman AKP'nin ve Tayyip Erdoğan'ın maskesini düşüren,gerçek kimliğini ortaya koyan ifadelerde bulunsa Başbakan Erdoğan ve ipini elinde tuttuğu beslemeleri adeta besmele görmüş şeytana dönüveriyor, beyin travması geçiriyor.Zaten milli münafıklıkları varlık sebebi olanların, MHP Liderinin ifadelerinden sonra söz konusu hallere düşmesi yadırganacak bir durum değildir.
  Bu milli münafıklar kimi zaman Başbakan Erdoğan'ın en yakındaki bakanlar, danışmanlar, milletvekilleri,AKP yöneticileri olabildiği gibi kimi zaman da davulu kendi omzunda tokmağı ise AKP'de olan sözüm ona aydın,yazar müsveddeleri olabiliyor.İş bu yazımıza konu olan bu sefer ki milli münafığımız ikinci gruptan bir isim olan Ahmet Taşgetiren.
   
  Görünüşüne baksanız adam, sakalına baksanız o biçim müslüman sanarsınız.Kendisi milli münafıklığın bir nimeti olarak AKP iktidarının İmralı'daki bebek katili ile yaptığı müzakere sürecini, yani '' İhanet Sürecini'' Türk milletine hazmettirmek ile görevli akil adamların bölge sorumlularından.Daha öncesinde ise; AKP'ye yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesinin başyazarlığını yaptığı bir dönemde, Başbakan Erdoğan'ın PKK 'ya kayıtsız koşulsuz ateşkes çağrısı yapan bir grup aydınla görüşmesini ve ardından Diyarbakır'da '' Kürt Sorunu'' benim sorunumdur demesini eleştiren yazılar kaleme alıyordu.Nihayetinde bizzat Yeni Şafak gazetesinin sahibi tarafından engellenen '' Oldu mu şimdi?'' başlıklı yazısında Başbakan Erdoğan'ın misyonunun bittiğini savunmuş, DEHAP ve Öcalan'ı Kürtlerin temsilcisi haline getirmenin vebalini kimlerin üstleneceğini sormuş ve yazısı sansürlendiği için Yeni Şafak'tan istifa etmişti.Son olarak cemaat yanlısı Bugün Gazetesinden AKP - Cemaat kavgası nedeniyle Aralık 2013'te ayrıldı ve AKP yanlısı Star Gazetesinde yazmaya başladı.Kendisi hakkındaki bu kısa bilgiler bile onu milli münafık olarak nitelendirmenin üzerimize düşen milli bir görev olduğunu göstermektir.
   
  İşte bu milli münafık Ahmet Taşgetiren MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, Başbakan Erdoğan'ın neden cumhurbaşkanı olmaması hakkında söyledikleri için beslemesi olduğu sahibinin sesi niyetine şu incileri dökülüvermiş;
  ''Bahçeli, ah Bahçeli. Laf söylediğini zannediyor, ama boş konuşuyor. Bomboş.
  Tekeden süt sağılmazmış.
  Şu utanç verici sözlere bakın bir:
  “Tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan’dan da cumhurbaşkanı olmaz. İster AKP’li, ister MHP’li, isterse de CHP’li olsun her vatan evladı cumhurbaşkanı olabilir, ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olamaz, milletin terazisi bu sıkleti çekmez.”
  Evet, utanç verici, kendi ahlaki ölçülerim içinde başka tanımlama bulamıyorum. 
  Hem “milletin terazisi”nden bahsedeceksin hem de milletin ruhu ile milim uzlaşmayan sözler söyleyeceksin.''
  Taşgetiren, ah Taşgetiren.Ne oldu sana? Sahibin öfke kudurukluğundan ne yaptığını bilmeyip, sana da mı saldırdı da MHP Liderine karşı akla ziyan şeyler demek zorunda kaldın? Hele bir cevap ver senin için millet AKP'ye oy veren % 43'ten ibaret midir? Kendisine oy vermeyen, muhalif olan herkesi yani milletin %56 'sını ötekileştiren Tayyip Erdoğan millet ruhu ile bugüne kadar uzlaşmış mıdır hiç düşündün mü Ahmet Taşgetiren? Sahi senin için millet nedir, bir ara onu da yaz düşünceleri parsellenmiş köşende.Ne yaparsa yapsın, hukuku ve demokrasiyi nasıl çiğnerse çiğnesin eleştirmediğiniz, hep alkışladığınız Tayyip Erdoğan'ın milli şuur ve haysiyetten uzak bir şekilde,ABD-AB ve İsrail'in ağzıyla defalarca 36 etnik unsur olarak gördüğünü söylediği millet kavramından, onun beslemeliğini yapan sen ve senin gibiler bahsederken utanmak aklınıza geliyor mu Taşgetiren?
   
  Tayyip Erdoğan'ın sandığı millet iradesi ile doldurduğunu ve Devlet Bahçeli'nin onu millet evladı olmaktan çıkardığını yazmışsın.Hangi millet iradesinden bahsediyorsun, ülkenin her yerinden şaibe ve hile iddialarının geldiği bir seçim ne derece milli iradeyi yansıtmaktadır? Dahası BOP Eş Başkanlığı yapan, Türklüğü ayakları altına aldığını sanan, Türk milletini 36 etnik unsura ayıran, Türk bayrağını tahrik unsuru olarak gören, vatan toprağının bir bölümünde Mehmetçik katili Barzani'ye '' Kürdistan'a hoş geldiniz'' diyen,TÜRK olmayı kendine zül gören, kendi Gürcü, eşinin ise Arap olması ile övünüp Türk milletinden aldığı yetki ile Türk’üm diyen bir andı kaldırmasını zafer olarak gören,İmralı'daki bebek katili ile iğrenç pazarlıklar yapan,İslam ve Türk düşmanı olan kim varsa kol kola yürüyen bir adamın millet evlatlığı mı kalmıştır Ahmet Taşgetiren?
   
  Peki şu değerlendirmelerine ne demeli;''Anlaşılan, seçimlerde, CHP ile MHP arasında geçişler gerçekleştire gerçekleştire, siyasi felsefeler arasında da geçişler oluyor.
  Buna, “MHP’nin siyasi düşüncesi CHP’den ne kadar farklı ki? İkisinin ulusalcılık çizgisi arasında ton farkı bulunuyor mu?” tarzında bir itirazın geleceğini biliyorum. Evet, AK Parti’nin iktidar olduğu süreç, bu iki partinin operasyonel geçişliliğini artırdı, özellikle kıyılarda da CHP’lileşme rengi baskın karakter kazandı.''
  Bu ifadelerinden sonra sende göz ve kulak var mı şüphe etmeye başladım.Hadi beynini kullanmıyorsun sahiplerin senin yerine düşünüveriyorlar da, gözünü,kulağını da mı kullanmıyorsun? Türkiye'nin birçok yerinde yüzlerce kişinin AKP'den CHP ve MHP'ye geçtiğini görmedin mi, duymadın mı? Siyasi felsefeler arasında geçişten bahsetmek istiyorsan eğer AKP ile İmralı-BDP-Kandil arasında siyasi felsefeler konusunda neler geçiyor ondan bahsette görelim? Eğer AKP ile İmralı-BDP-Kandil arasında geçişi iyi incelersen, cumhurbaşkanı olmasını çok istediğin BOP Eş Başkanı Tayyip Erdoğan'dan sonra, '' AKP'yi ayakta tutan benim.Biz AKP'yi çıkartan gücüz.'' diyen İmralıdaki Ateist Apo'nun, AKP Genel Başkanlığı için biçilmiş kaftan olduğunu çok rahat göreceksin.Tabi başkalarının senin yerine düşünmesine izin vermeyip, Allah'ın sana verdiği beyninle düşünebilirsen!
   
  Az kalsın unutuyordum bak.Sen bizim İslamcı milli münafıklarımızdansın.Sünnete uygun sakalınla görünürde dindar bir halin var.Hadi yüreğin varsa biraz dindarlığını,müslümanlığını göster ve milletvekillerinin de arasında olduğu AKP'lilerin Tayyip Erdoğan için söylediği sapkınca sözlerden, düştükleri şirkten bahsedip, Tayyip Erdoğan'ın ''suküt ikrardandır'' misali bu sözlere tepki göstermemesini de eleştir ALLAH için!Hem AKP size göre dindar bir parti.Öyleyse bulunduğun AKP çatısı altında dindarlığını,müslümanlığını göstermek çok zor olmasan gerek. Yok eğer bu şirke düşenlerden bahsetmen için onların CHP'li veya MHP'li olması gerekiyorsa, o zaman o sakalını Allah rızası için mi yoksa Tayyip Erdoğan için mi bıraktın onu söyle!
  Evet cevap bekliyorum Ahmet Taşgetiren? 
  

FATİH ERGİN

Makaleyi Hemen Yorumla