ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
SABAH -AKŞAM MHP'YE DÜŞMANLIK YAPANLARIN DEŞİFRESİ / Yıldıray Çiçek 2357 okunma - 30 Nisan 2014

Sebahattin Önkibar ve Emin Pazarcı…

Her ikisinin ortak özelliği MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığıdır.

Birisi Doğu Perinçek'in Aydınlık Gazetesinde, diğeri de Erdoğan ailesinin olduğu iddia edilen Akşam Gazetesi'nde bu özelliklerini icra ediyorlar. Ama bunlar için nerde yazdıklarının, nerede konuştuklarının hiçbir önemi yoktur. Bu özelliklerini her yerde, her zaman yaşatabilme kabiliyetleri vardır.

Bu ikili son MHP kongresinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli karşısında taraf olup, diğer adayların propagandasını üstlenmiş ve Ülkücü iradeyi bu manada yönlendirmeye çalışmış kişilerdir. MHP ile hiçbir alakaları olmadığı halde, MHP’yi dizayn etmek sanki bunlara verilmiş görev gibi, her taşın altından bunlar çıkmaktadır. MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı kıyamet kopsa da bunlarda asla değişmeyecek bir özelliktir. Yeri geliyor yolları birleşiyor, yeri geliyor yolları ayrılıyor ama MHP üzerindeki düşmanca misyonları hiç değişmiyor.

Aydınlık Gazetesi'nde Doğu Perinçek ve İşçi Partisi'ni öve öve bitiremeyip MHP ve Devlet Düşmanlığı yapan Sebahattin Önkibar, Akşam Gazetesi'nde AKP ve Recep Tayyip Erdoğan'ı öve öve bitiremeyip  MHP ve Devlet Düşmanlığı yapan Emin Pazarcı'yı bir yazısında şöyle deşifre etmişti:

"Takriben üç buçuk yıl önceydi.

Yeniçağ gazetesinin Ankara Temsilcisi iken bir gün gazetenin sahibi Ahmet Çelik aradı:

- Sabahattin Bey, Emin Pazarcı'yı Bugün gazetesinden çıkarmışlar. Hayır diyemeyeceğim bir arkadaşım Pazarcı için beni aradı, bundan sonra bizde yazacak. Ona bir oda hazırlatabilir misin!"

Halletmeye çalışırım deyip telefonu kapattım ve idari işler için kullanılan odayı iki gün sonra işbaşı için büroya gelen Emin Pazarcı'ya teslim ettim.

Raslantı gazetenin sahibi Ahmet Çelik başka bir işi için Ankara'da olduğundan onu o gün Emin Pazarcı ile tanıştırdım.

Pazarcı ile Ahmet Çelik arasında şöyle bir diyalog gelişti:

- "Ahmet Bey benim Başbakan'la aram çok çok iyi. Bir sorununuz  olursa yardımcı olurum!"

- "Emin Bey benim devletle işim yok ama madem Başbakan'a bu kadar yakınsın neden ona beni  Bugün gazetesinden çıkardılar demedin. Bakın bizim burada size vereceğimiz ücret çok sınırlı, oysa Başbakan aracı olur ve başka bir yere gidersen büyük maaşlar alırsın. Gidip konuşsana. Bir de Yeniçağ beni istiyor dersen eminim anında yer bulur sana!"

- "Peki Ahmet Bey, Tayyip Bey'le konuşacağım."

Emin Pazarcı o andan itibaren Başbakan'la karşılaşmak ve meramını anlatmak için Meclis'e postu serer ve bir kaç günlük kovalamaca sonrasında Tayyip Erdoğan'ın gözüne görününce, "Efendim bir arzım var" deyip  yanına sokulur:

- Beni Bugün gazetesinden kovdular. İşsizim eğer iş bulamazam Yeniçağ'dan istiyorlar, oraya gitmek zorundayım. Gideyim mi?

Tayyip Erdoğan: "Oraya gitme. Sen benim haberimi bekle!"

Bu diyalogu bana nakleden Emin Pazarcı, Yeniçağ'daki odasına her gün gelmeyi de ihmal etmeyerek Başbakan''ın haberini beklemeye başladı ancak aradan iki hafta geçmesine rağmen hiçbir haber alamadı.

Emin yeniden Meclis'e koştu ve AKP Grup Toplantısı'na giden Başbakan'a göründü. Emin'in anlattığına göre Erdoğan'ın tepkisi şu olmuş: "Unuttuğumu sanma seni arayacağım."

Emin Pazarcı yine sevinerek büroya döndü ve tekrar bir bekleme süresi derken aradan tamı tamına bir 15 gün daha geçti ki odama geldi:

- "Bu iş olmayacak galiba. Artık Yeniçağ'da yazmaya karar verdim. Lütfen İstanbul'a söyleyin ilk yazımı yarın göndereceğim."

"Tamam" dedim lakin ondan sonra Emin Pazarcı'yi göremez oldum. Nitekim duydum ki o konuşmamızın iki saat sonrasında Başbakanlık'tan aranmış ve Takvim gazetesinde işe yerleştirilmiş... Dahası aynı Emin çok sürmedi TRT'de program yapmaya başladı!"

***

Görüyorsunuz değil mi, MHP kongresinde sanki 40 yıllık Ülkücü ve MHP'li gibi yazılar yazan Emin Pazarcı'nın AKP ve Recep Tayyip Erdoğan ile nasıl yakın bir ilişki de olduğunu?

Maalesef birçok saf ve ahmakta, MHP kongresi olduğu dönem bu adamın yazdıklarını ölçü alıp bizlere saldırıyordu. MHP kongresi zamanı Sebahattin Önkibar ve Emin Pazarcı'nın kongre süreci yazılarını paylaşanlar, bize “MHP kongresi hakkında yazı yazma” dahi diyorlardı. Bunu diyenlerin ahmaklıkları işte burada ayyuka çıkıyordu.

Yarın yine bir MHP kongresi olduğunda yine bu yazarlar ve onları destekleyen ahmaklar piyasaya çıkacaktır. Bu yazıyı akıl sahipleri görsün diye yazıyorum.

Bu yazıyı yazmama sebep olan asıl konu ise Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ın kontrolünde olan Akşam Gazetesi'nde MHP düşmanlığını sürdüren Emin Pazarcı'nın Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili geçmişten günümüze yapmış olduğu değerlendirmedir. Değerlendirmeden ziyade saptırmalarıdır.

 AKP pazarında yazdıklarıyla kendini pazarlayan Emin Pazarcı, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "Recep Tayyip Erdoğan'dan Cumhurbaşkanı olmaz , olamayacaktır" diye ortaya koyduğu ölçülerden dolayı kimyası bozulmuş ki , geçmişteki Cumhurbaşkanı seçimlerini Recep Tayyip Erdoğan'a yol açmak için saptırarak kaleme almıştır.

Emin Pazarcı öyle bir yazı yazmış ki, merhum Ecevit, Ahmet Necdet Sezer ismini bulmuş, koalisyon ortakları MHP ve ANAP "Tamam" demiş, Tansu Çiller'de kabul edince seçilmiş!


Ö.png görüntüleniyor

Emin Pazarcı uyanıklık yapıyor ve o zaman Fazilet Partili olup Ahmet Necdet Sezer'i destekleyen günümüzün AKP'lilerinden hiç bahsetmiyor. Elbette Ahmet Necdet Sezer'i bu kadar kötülediği yazısı içinde bugün AKP'li olanların şu sözlerini nasıl yazısı içinde kullansın ki :

Abdullah Gül :"Ecevit'e helal olsun. İyi bir seçim. Ben oy veririm." 

Cemil Çiçek "Partimizde olumlu görüş var. Ben de destek vereceğim."

Dengir Mir Mehmet Fırat: Kaliteli biri, mutabakat halinde oy veririm.

Bülent Arınç: "Demokratikleşme konusunda cesur konuşmalar yapan Sezer'e aşık oldum"

O dönem Fazilet Partililer Ahmet Necdet Sezer'e hem bu övgülerde bulunuyor, hem de oy veriyorlardı.


unnamed.png görüntüleniyor

Ahmet Necdet Sezer, toplumsal uzlaşma sağlanarak seçilmiş Cumhurbaşkanıydı. O zaman "Âşık" olma derecesinde destek verenlerde bugün AKP'nin beyin kadrosunda olanlardır.

Ahmet Necdet Sezer seçildikten sonra yanlışlar yapmışsa, kimse elbette yanlış yapsın diye seçmemiştir. Recep Tayyip Erdoğan'ı da bu millet çok iyi Müslüman algısıyla Başbakan yaptı, adam sonra gitti Irak'ta 2 milyona yakın Müslümanı öldüren ABD askerlerine "ABD'nin Irak'ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız" şeklinde dualar etti. İslam dünyasında yapılmadık ihanet bırakmadı.

O yüzden Ahmet Necdet Sezer ile bunların kıyaslanması bile, gerçekten Ahmet Necdet Sezer'e büyük haksızlık olur.

Emin Pazarcı, Ahmet Necdet Sezer'in affettiği teröristleri yazarken, AKP’nin Türkiye'yi beraber yönettiği Apo'yu ve PKK'lı teröristleri niye yazmıyorsun? Biraz PKK Açılımından, Barzani’den, selam yolladığınız sözde Kürdistan'dan bahsetsene…

  

Seni uyanık seni… Pazarcı soyadını iyi uyguluyorsun… Bu özelliğinden olsa gerek Recep Tayyip Erdoğan sana sahip çıkmasında kime çıksın? Sende bu sahip çıkılmanın hakkını veriyorsun… Ama biraz adam olmanın özelliklerini uygula, yazılarında MHP'ye iftira atma ve MHP'ye yalan bilgilerinle bulaşma…

  

Git birazda evde sıfırlanmış paralarla ,rüşvet vermediği için kucağa oturtulan işadamlarıyla ,ihalelere fesat bulaştıranlarla ,"Milletin a.koyacağız" diyerek toplanan paralarla alınan gazete ve televizyonlarla uğraş….

Senin zekân ve karakterin MHP ile uğraşmaya yetmez Pazarcı…

Bir daha da MHP'de pazar alanı açmaya çalışma…

 

Sebahattin Önkibar
Sıra Sebahattin Önkibara Gelmemiş ama ,onun hakkında daha doyurucu bilgi alman için Özal,Çiller,Mesut Yılmaz dönemi Türkiye Gazatesindeki yazıları arşivden çıkar,sadece yılmaz basbakan oldugu dönem,yılmaz gidip Çiller Başbakan olduğu döneme bak ben o zaman Bir eczacı abimiz abone oldugu için onun ofisinde okuyordum istanbulda,Ozamandan beri tanıyorum bir muhafazakar gözüken Sn.Önkibar Nasıl Aydınlık ekibinde yazabilir,Ben artık şuna inanıyorum,en kibar söz anlayan için. argosunu bilinç altıma yazıyorum,ifade edemiyorum:Hayatta değişmeyen tek şey değişim.Sen davul olduktan sonra tokmağın önemi yok,önemli olan tokmak (para)olmak,davul olmak değilmiş..Aynısını Fatih tezcandada ,Elif Çakırdada,Abudurrahman Dilipak'tada(hoşgürü odüllü!)Rasim Ozan da da görüdük arşivlerde,Tarafta yazarken farklı,havuzda yazarken farklı, Bir Hadis;İnsanlar üzerine kıyamette bir vakit gelecekki,Gayeleri mideleri,Dinleri Para,Kıbleleri(nikahsız)kadınları olacak diyor,Hele hele anlayamadığım ,günde 40 defa alnı secdeye giden ve İlahiyatcı olan veya dini bilgisi ,kuran bilgisi olan ,Allahın ayetlerini az bir paraya satmayın diye okudukları ayetleri sadece namazda okuyup,günlük hayatta ugulamayan müminler,hele hele günahını örtmek için masum Sn ,Bakanım Bülent Arınçın dediği gibi'' namuslu olan belgesini ispat eder'' 6 aydır ispat edilemeyen iddialarla polisleri ve bürokratları evinden barkından eden ,yerlerinden eden dindar kılıklılar beni kahrediyor,Bunları süren,bari ergenekoncu olsa,ateist olsa gamyemeyeceğim... Ama bu da bir adalet,mutlaka Cemaat Mensupları ,Hükümetle birlikte bir suç işledi ki Allah ona destek olduğu zalimin elinden ecel şarabı içiriyor.Allahın Zulmü özel gelmez Genele gelir genel...Vesselaaam
Analist7.5.2014
Omurgasiz olmak
Kalemine saglik,Kalemi guc icin degil dogruluk icin kullanin cunku dogru tektir
Bulent Karakaya3.5.2014
düzenin iki adamı
teşekkürler,kalemine sağlık,iki çanak yalayıcıyı fena benzetmişsin.harika uslubunla
şaban yıldıran1.5.2014
İhanet...
İrade namustur, İdare ihanet !
Halil SONTUR1.5.2014