ANASAYFA BİYOGRAFİ MAKALELER MANŞETLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM
YOLUN BAŞINDA HDP'Yİ KUTLAYAN SENDİN, PKK'YA YOL AÇAN SENSİN! / Yıldıray Çiçek 2390 okunma - 28 Mayıs 2014

PKK'nın nüfusunu gençleştirme adına çocuk kaçırma eylemleri son günlerde artışa geçti. AKP'nin "Terör bitti" masallarıyla beşik gibi salladığı, ninniler söylediği Türkiye'nin  her yerinde PKK eylemlerini yapmaya devam ediyor. Doğu ve Güneydoğu'da artık yolları PKK'lı teröristler kesiyor ve kimlik kontrolünü teröristler yapıyor. "Terör bitti" dedikleri günden bu güne asker, polis şehit etmeye, yaralamaya devam ettiler, fabrikaları, araçları yakıyorlar, rahatlıkla her türlü eylem ve gösteri faaliyetini sürdürüyorlar. PKK'nın başındaki teröristler, talepleri yanında tehdide devam ediyorlar. İmralı'da AKP'nin yol ve dava arkadaşı haline gelmiş Öcalan "Talepleri gerçekleşmezse" önce 50 bin kişinin öleceğini daha sonraki açıklamalarında 500 bin kişinin ölebileceği tehdidinde bulunmuştur. Hani herkes barış istiyordu? 500 bin kişinin öleceği yerde neyin barışı olacak?

PKK'ya bu cesareti veren bizzat Başbakan Erdoğan'dır. 56.Hükümet zamanı İmralı'ya konulduğunda titremekten konuşamayan, 57.Hükümet zamanı korkudan kılını kıpırdatamayan Öcalan, ne olduysa AKP'nin gelmesiyle dirilmiştir. Öcalan nasıl güçlendiğini, AKP zamanında nasıl itibar gördüğünü, AKP/PKK ilişkisinin hangi düzeyde olduğunu ortaya çıkan ses kayıtları ile açıkça ortaya koymuştur.

PKK'nın ve Apo'nun hayat kaynağı emin olun şuan AKP'den başka hiçbir güç değildir.

Hal böyle iken Başbakan Erdoğan dostlar alışverişte görsün misali dün yine AKP grup toplantısında PKK'nın siyasi kanadı HDP'ye PKK'nın çocuk kaçırma eylemi için tepki gösteriyor. Tepkiyi de Güneydoğu'da çocukların ailesi isyan etmese inanın göstermezdi.

Başbakan Erdoğan diyor ki: HDP, BDP hani siz neden görmüyorsunuz. Gidiyorsunuz, alıyorsunuz ya o yavruları da alıp gelin. Bunların da adreslerini iyi biliyorsunuz. Nerede neyin olduğunu biliyorsunuz. Alıp gelmediğiniz takdirde b planımız c planımız devreye girer. Bugüne kadar anneler, babalar tehdit nedeniyle bu acılarını içlerine atıyordu. Bu feryadın duyulmasını o annelerin haklı mücadelesini 77 milyon tarafından desteklenmesini diliyoruz. Biz de anneleri çocukları ile buluşturmak için bu mücadeleyi sürdüreceğiz."

Bu Başbakan değil miydi, Apo’nun İmralı'da kurma kararı aldığı PKK'nın partisi olan HDP'nin kongresine "Halkların Demokratik Partisi Olağanüstü Kongresi'nde nazik davetiniz için teşekkür ederim. Kongre çalışmalarının birlik ve beraberlik içinde geçmesi temennisi ile alınan kararların partiniz ve Türk siyasi hayatı için hayırlı olmasını diliyor, tüm katılımcıları selamlıyorum." şeklinde kutlama mesajı gönderen?

Apo’yu, PKK’yı ve BDP/HDP'yi şımartan bu Başbakan iken, şimdi onların eylemlerine hangi yüzle eleştiri getirebiliyor? Toplumda tepki yükselince ses veriyor ama arka planda emin olun o çocukları Kandil'e bizzat AKP turizme ait otobüsler taşıyordur.

PKK ile aynı yolda yürüyeceksiniz, aynı davaya baş koyacaksınız ama PKK'nın kendine terörist kazanma ve yetiştirme adına çocuk kaçırma eylemlerine karşı çıkacaksınız. Buna kim inanır? Emin olun PKK'yı öve öve bitiremeyen sözde sanatçı Kadir İnanır dışında kimse inanmaz.

AKP'nin arka bahçesinde PKK'nın tohumları filizlenirken sizler ancak ahmak ve aptal kandırırsınız. AKP iktidarında PKK'ya verilen tavizler ortadadır. AKP'nin Öcalan'a teslimiyeti herkesçe bilinmektedir.

O yüzden PKK'ya her türlü yolu açıp, o açılan yollardan çocuk kaçırmasının sizi rahatsız etmesi mümkün değildir. 

O yüzden bu masalları boşa anlatma Recep Tayyip Erdoğan…  

kin ve nefret nasil kazanilir
Öncelikle su konuya değinmek istiyorum. Allah sisi inandirsin 2002 yolundan beri hicbir haber programinda bahse konu şahsi hiçbir şekilde dinlemedim, dinlemeyecegim çünkü tabansiz, hicbir ideolojisi olmayan zattan ne beklenir. Ancak bu tip olaylardan başka. Geçmişine baki yorum elde iki sifir, vatan için yaptiklarina baki yorum taş kurtuluş savasindan bu yana hicbir netice yok. Vatan uğruna birşeyler feda edeceksin'ki kiymetini anlayabilesin bunda ve ayni zihniyeti tasiyanlarda varmi boyle birşey, yok tabiki. Bunlarda sadece siyasi cikarlar mevcut, buda elden gitsin birbirlerini yerler adinida memleket meselesi derler seni beni alet etmeye calisirlar
faik özer6.6.2014